Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Bebeğin Koştuğunu Görmek

Rüyada bebeğin koştuğunun görülmesi aceleye, çabuk elde edilmek istenen çıkarlara ve kısmetin açılması anlamlarına gelir. Rüyada bebeğin koşması İslam alimleri tarafından olumlu yorumlanan bir rüyadır. Rüya sahipleri uzun zamandır bekledikleri işlerden sonunda sonuç almaya başlayabilirler. Rüyanın sağlıklı bir şekilde yorumlanması için rüyanın içeriğine detaylı bakmak gerekir. İçerikte olan olumsuz unsurlar rüyanın kötü yorumlanmasına neden olabilir.

Rüyada Bebeğin Sokakta Koştuğunu Görmek

Rüyada bebeğin sokakta koştuğunun görülmesi isyancılık, isteksizlik ve baş kaldırı gibi anlamlara gelmektedir. Rüya sahibi kişi iş hayatında istemediği durumlara maruz kalıyor olabilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bebeğin sokakta koşuğunu görmek kişinin iş hayatındaki karmaşalara işaret ediyor olabilir. Rüya sahibi bu karmaşaları protesto etmek için tepki gösterebilir.

Rüyada Kız Bebeğin Koştuğunu Görmek

Rüyada kız olan bebeğin koşmasını görmek  hıza, çabukluğa ve tez canlılığa işaret edebilir. Rüya sahibi kişiler bu özellikleri nedeni ile sabır etmeyi sevmezler. Sabırsızlık nedeni ile işleri istedikleri gibi gitmeyebilir ve zor durumda kalabilirler. Kadın rüya sahipleri bekar iseler, bir erkek ile hayatlarını birleştirmek konusunda çok aceleci davranabilirler. Bu durum onları yanlış yapmaya sevk edebilir. Dikkatli olmaları gerekir. Erkekler ise aynı şekilde sabırsız ve tez canlı davrandıkları için iş hayatlarında hata yapabilirler. Bu hata onların özellikle maddi anlamda zarar görmelerine neden olabilir.

Rüyada Bebeğin Arkadaşları ile Koştuğunu Görmek

Rüyada bebeğin arkadaşları ile birlikte koşmasını görmek ekip çalışması, grup oluşturmak ve birlikte bir iş başarmak gibi anlamlara gelir. Rüya sahibi kadın ya da erkek ark etmez, çok sevdiği bir insan ile önemli bir işe imza atacaktır. Rüyada bebeğin koşması çabukluk olarak yorumlandığı için, rüya sahipleri istedikleri işin sonucunu çabuk alacaklardır. Bir diğer yoruma göre ise, Cabir ül Magribi (r.a) demiştir ki; bebeğin arkadaşı ile koştuğunu görmek ailecek sağlık problemlerinin yaşanacağına işaret eder. Aile özellikle grip gibi salgın hastalıklardan etkilenebilir. Neyse ki hastalık uzun süre boyunca kalmayacak, aileyi hızlı bir şekilde terk edecektir.

Rüyada Bebeğin Çıplak Koştuğunu Görmek

Rüyada bebeğin çıplak şekilde koştuğunu görmek yaralanmaya, incinebilir olmaya ve dışarıya karşı çok açık olmaya işaret eder. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gören kişi, dışarıya karşı duvar örmediği için zarar görebilir. Kadın rüya sahibi arkadaşlık ilişkilerinde beklenmedik bir haber alabilirler. Haberi verecek kişi ile araları bozulabilir. Erkekler ise iş hayatlarında beklemedik bir değişikliğe giderek canları yanabilir.

Rüyada Bebeğin Hızlı Koştuğunu Görmek

Rüyada bebeğin hızlı bir şekilde koştuğunu görmek tersliklere, hataya, imkansız isteklere işaret eder. Rüya sahibi elini neye atsa başarılı olmayacaktır. İş hayatında maddi sıkıntılar yaşanacaktır. Kişi bu süre zarfındaki çevresindeki insanlara borçlanabilir. Kadın rüya sahipleri eğer çocukları varsa çocukları ile kavga edecektir. Henüz okul sahibinde olan rüya sahipleri ise sınavlardan düşük notlar alarak ciddi başarısızlık yaşayacaklardır.

Rüyada Bebeğin Hızlı Koştuğunu ve Sonra Düştüğünü Görmek

Rüyada bebeğin hızlıca koşması ve ardından düşmesini görmek kişinin canının yanacağına ve sağlık problemlerinin yaşanacağına işaret eder. Rüya sahibi canını yanmaktan korumak istese de, kişinin çok yakınında olan kişiler arkasından kuyu kazacaktır. Rüyada bebeğin koşması hız ile ilgilidir ve düştüğünü görmek, hızlı bir şekilde zarar görme şeklinde yorumlanır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibi bu zararı hiç beklemediği kişiden görecektir. Bu kişi ona çok yakın hatta aileden sayılan bir kişi olabilir.