Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Bavul Toplamak Görmek

Rüyada valiz yerleştirmek, rüyayı gören kişilerin gerçek hayatta da bir yolculuğa çıkacağının habercisidir. Bu tarz rüyayı gören kişiler genelde sık sık mekan değiştiren ve seyahat eden kişilerdir. Ayrıca mekanlara oldukça dikkat etmektedir. Mekanlar onun için önemlidir ve mekan ayrıntılarını aklında tutmaktadır. Bu rüyadan sonra da tekrar bir seyahat yaşayacaktır. Fakat bu seyahate gitmek için bir işini yarım bırakması gerekecektir. Bu seyahat bir iş seyahati olabilir ya da sevdiğiniz ile bir seyahat yapabilirsiniz.

Rüyada bitmeyen bir bavul toplaması görmek ne anlama gelir? Rüyayı gören kişinin her zaman hazırlıklı ve tedbirli olduğu bilinmektedir. Bu yüzden kişi eğer başka işler yapacaksa bu rüyayı görmüş olabilir.

 • Rüyada küçük bavul topladığını görmek; rüyayı gören kişinin hayatında daha fazla düzene ihtiyaç duyduğunun kanıtıdır.
 • Rüyada şeffaf bavul topladığını görmek; rüyayı gören kişinin etrafındakilere daha net olması gerektiğinin habercisidir. Etrafındakilere genelde yalan söylemektedir ve bu durum insanlar tarafından sevilmemektedir. Bu yüzden daha net ve şeffaf olmayı öğrenmelidir.
 • Rüyada kırık bavul topladığını görmek; rüyayı gören kişinin önemli bir karar vereceğini ve bu karar ile sevdiği birini geride bırakacaktır.
 • Rüyada düzensiz bir şekilde bavul topladığını görmek; rüyayı gören kişinin aşk hayatında hareketlenme olacağının habercisidir. Eğer bekarsa yeni bir aşk bulacaktır. Eğer evliyse eşiyle beraber aşk tazeleyecektir.
 • Rüyada hızlı bir şekilde bavul topladığını görmek; rüyayı gören kişinin hayatında kaos olduğunun habercisidir. Kişinin hayatında karmaşa vardır ve bu karmaşa rüyalarına yansımaktadır.
 • Rüyada bavula eşya sığdıramadığını görmek; rüyayı gören kişinin ailesinin ondan sır sakladığına delalet etmektedir.
 • Rüyada bavula ayakkabı koyduğunu görmek; rüyayı gören kişinin yeni bir hayata yelken açacağının habercisidir. Kişi yeni bir ev satın alabilir.
 • Rüyada bavulun düzenlendiğini görmek; rüyayı gören kişinin mutlu olacağına ve rızkının bol olacağına delalet etmektedir.
 • Rüyada bavul kapattığını görmek; rüyayı gören kişi tüm maddi sorunlarından kurtulacaktır. Bu durumla beraber mutlu bir yaşam sürmeye başlayacaktır.

Yazının devamında rüyada bavul görmek üzerine yapılmış yorumları görebilirsiniz.

Sık görülen rüyalardan, Rüyada Bavul Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Bavul Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen bavul bir yolun habercisidir. Rüyada görülen bavul genelde yolculuğa delalet etse de rüyanın ayrıntılarına göre yorumu değişebilmektedir.

 • Rüyada geniş ve büyük bir bavul görmek; rüyayı gören kişinin uzun bir seyahate çıkıp ailesinden ayrı kalacağına delalet etmektedir. Bu kişi macerayı sevmektedir. Bu yüzden çok seyahat etmektedir.
 • Rüyada küçük bavul görmek; rüyayı gören kişinin yolculuğunun kısa süreceğine ve hevesinin kursağında kalacağına delalet etmektedir.
 • Rüyada bavul taşıyamadığını görmek; rüyayı gören kişinin gerçek hayatta sorumlulukları altında ezileceği anlamına gelmektedir. Eskisine göre daha fazla sorumluluk yüklenecektir ve bu büyük sorumlulukları yerine getirmekte zorlanacaktır.
 • Rüyada bavul sattığını görmek; rüyayı gören kişinin karşısına çıkan şansları değerlendirmesi gerekmektedir.
 • Rüyada eski bavul görmek; rüyayı gören kişinin yolculuğu sırasında tehlikeli bir olay yaşayabileceğine delalet etmektedir.
 • Rüyada bavulun içinden böcek çıktığını görmek; rüyayı gören kişinin bir arkadaşı ile arasının açılacağına delalet etmektedir.
 • Rüyada bavulun denize düştüğünü görmek; rüyayı gören kişinin devlet işleri ile uğraşacağının habercisidir.
 • Rüyada ağır bir bavulu sürüklediğini görmek; rüyayı gören kişinin tüm sıkıntılardan kurtulacağının habercisidir. Uzun zamandır içinde biriken tüm sıkıntıları kenara bırakacak ve belki de bir yolculuğa çıkacaktır
 • Rüyada bavulu unuttuğunu görmek; rüyayı gören kişinin seyahatinde aksama olacağının belirticisidir. Seyahat belirlenen zamanda yapılmayabilir.
 • Rüyada bavulun çöpe atıldığını görmek; rüyayı gören kişinin eskide yaşadığınız sorunları geride bırakmanızın vaktinin geldiğinin habercisidir.

Rüyada Bavul Boşalttığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada bavul boşaltmak, rüyayı gören kişinin hayallerini gerçekleştiremeyeceğine delalet etmektedir. Kişi bütün yolları denemiştir ve ok çaba göstermiştir fakat yine de istediklerine kavuşamamaktadır. İşyerinde de bir rekabet ortamı yaşanacaktır. Bununla beraber aile hayatında da sorun yaşanacaktır. Eğer kişi evliyse eşi ile tartışma yaşayacak ve hatta bir süreliğine ayrı kalacaktır.

Rüyada Bavulla Bir Yere Gittiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada bavulla bir yere gitmek, rüyada gidilen yere ve diğer ayrıntılara göre yorumlar değişmektedir.

 • Rüyada bavulla ofise gittiğini görmek; rüyayı gören kişinin bir meslek sahibi olacağına ve bu meslekte en iyi seviyeye ulaşmak için çalışacağına delalet etmektedir. Ayrıca bu kişi kendisine sunulan şansları iyi değerlendirecektir. Kişi bir iş seyahatine çıkabilir.
 • Rüyada bavulla eve gittiğini görmek; rüyayı gören kişinin zengin olacağına delalet etmektedir. Kişi tam anlamıyla bir işkoliktir ya da işkolik olacaktır. Bu durumdan sonra kendi işini kuracak ve yüksek yerlere gelecektir.
 • Rüyada bavulla köyüne gittiğini görmek; rüyayı gören kişi ya da yakınındaki biri işveren konumuna gelecektir. Fakat daha sonra zarar edecektir. Bu zararları telafi edecektir.
 • Rüyada bavulla ülkesine gittiğini görmek; rüyayı gören kişi uzun zamandır istediği ve çabaladığı bir işe sahip olacaktır. Fakat bundan önce kırdığı insanlardan af dilemesi gerekmektedir. Bu özürden sonra başarı ve para gelecektir.

Rüyada Dolu Bavul Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada dolu bavul görmek, rüyadaki bavulun içinde ne olduğuna ve diğer ayrıntılara göre değişmektedir.

 • Rüyada eşya dolu bavul görmek; rüyayı gören kişinin iş hayatı ile ilgili olarak bazı sıkıntılar yaşayacağının fakat bu sıkıntıları düzelteceğinin habercisidir. Kariyerinde yükselmek isteyen kişi sonunda istediklerine kavuşacaktır.
 • Rüyada para dolu bavul görmek; rüyayı gören kişinin uzun süreli bir sağlık sorunu yaşayacağına delalet etmektedir. Kişinin bu sağlık sorunu küçükken yaşadığı bir hastalıktan dolayı kaynaklanabilir. Sonunda bu sağlık sorunundan kurtulacaktır.
 • Rüyada cam dolu bavul görmek; rüyayı gören kişinin sosyal biri olacağına delalet etmektedir. Kişi özellikle ailesine ve sevdiğine vakit ayıracaktır. Böylece etrafındaki insanlarla güzel günler geçirecektir.
 • Rüyada elinde dolu bavul görmek; rüyayı gören kişi bekarsa bu kişi yakında evlenebileceği bir insanla karşılaşabilir. Eğer rüyayı gören kişi evliyse yakınındaki bekar bir arkadaşı evliliğe doğru adım atacaktır.

Rüyada Bavulunun Alındığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bavul çalınması görmek, rüyayı gören kişinin bir sorun yaşayacağına delalettir. Fakat bu yorum rüyanın diğer ayrıntılarına göre değişebilmektedir.

 • Rüyada elindeki bavulun çalındığını görmek; rüyayı gören kişinin maddi ve manevi sorunlar yaşayacağına delalet etmektedir. İş hayatında uzun soluklu sorunlar yaşanabilir. Bununla beraber sosyal hayatında sorunlar yaşayacaktır ve arkadaşları ile arası açılacaktır.
 • Rüyada oteldeki bavulun çalındığını görmek; rüyayı gören kişinin başarılı olacağına delalet etmektedir. Uzun zamandır çabalanan işe veya eğitime sahip olunacaktır. Etrafındaki herkesin güvenini kazanacaktır.
 • Rüyada evdeki bavulun çalındığını görmek; rüyayı gören kişinin başta bazı sorunlarla karşılaşacağına ve sonradan seçtiği yol ile o sorunlardan kurtulacağına delalet etmektedir. Kişiler huzursuz ortamları terk edip mutlu yerlere yönelecektir.
 • Rüyada bagajdaki bavulun çalındığını görmek; rüyayı gören kişinin kazancı artacaktır. İş dünyasında ilerleme yaşayacaktır. Maddi olarak iyi bir duruma gelecektir.
 • Rüyada arkadaştaki bavulun çalındığını görmek; rüyayı gören kişinin başına gerçek hayatta mutlu olaylar gelecektir. Sevineceği bir haber olacaktır.

Rüyada bavul kaybetmek ise kişinin istediği yolculuğa çıkamayacağının habercisidir. Kişi uzun zamandır bir yolculuk planlamaktadır. Fakat bu yolculuk öncesinde bir sorun çıkacak ve yolculuk iptal olacaktır. Sonucunda kişi mutsuz bir dönem yaşayabilir.

Bavul Hazırlamak tabiri için, Rüyada Bavul Hazırlamak neye işarettir? Dini kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Siyah Bavul Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada siyah bavul görmek, rüyayı gören kişinin planlanmayan bir yolculuğa çıkacağına delalet etmektedir. Rüyada siyah valiz görmek ne demek? Rüyayı gören kişi beklemediği anda istemediği bir yolculuğa çıkacaktır. Bu yolculuk sırasında mutlu olmayacaktır. Fakat mutlu olmayı denemelidir. Yoksa yolculuk onun için çok kötü geçecektir.

Rüyada Kırmızı Bavul Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kırmızı bavul görmek, rüyayı gören kişinin iyi bir iş hayatına sahip olacağına delalet etmektedir. Fakat işyerinde bazı sorunlar ve tartışmalar yaşanabilir. Eğer rüyayı gören kişi bekarsa gerçek aşkı bulacaktır ve herkes tarafından konuşulacak bir düğün yapacaktır.

Rüyada Bavul Satın Alındığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada bavul satın almak, rüyayı gören kişinin eline para geçeceğinin habercisidir. Kişi bir süre sevdiklerinden ayrı kalarak yolculuğa çıkabilir. Ayrıca ailenin düzenini bozmak isteyen kişilerin olduğunu da belirtmektedir.

 • Rüyada sevdiği bavulu satın aldığını görmek; rüyayı gören kişinin kalp kırıklığı ile biten ilişkisinden sonra mutlu bir ilişkiye yelken açacaktır.
 • Rüyada sevmediği bavulu satın aldığını görmek; rüyayı gören kişinin mantığıyla hareket eden biri olduğuna delalet etmektedir.
 • Rüyada evlilik için bavul satın aldığını görmek; rüyayı gören kişinin evleneceğine fakat evliliğin kısa süreceğine delalet etmektedir.

Rüyada Bavulun Kırıldığının ya da Kırık Bir Bavulun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada bavulunun kırıldığını gören kişi gideceği seyahatten beklenmedik olaylar yüzünden geri dönecektir. Ayrıca kişinin hayatına yeni birini alacağına fakat bu hayatına giren insanın olumsuz etki edeceğine delalet etmektedir.

Rüyada kırık bavul görmek, rüyayı gören kişinin aile hayatının daha mutlu olacağına delalet etmektedir. Kişi yakın zamanda mutlu olacağı bir haber alacaktır. Bu haber ile sorunları ortadan kalkacak ve derin bir nefes alacaktır.

Rüyada Bavulla Sokakta Yürüdüğünün Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada bavulla sokakta yürüdüğünü görmek, rüyayı gören kişinin gerçek hayatta da yolculuk yapacağına delalet etmektedir. Bu yolculuk kısa sürecektir ve ailesinden kısa süreliğine uzak kalacaktır. Bu yolculuk sırasında hayatını değiştirebileceği bir şans yakalayacaktır. Ayrıca bu rüya uzaktan gelen bir eşe ve kısmet açıklığına da delalet etmektedir.

Rüyada Bavul Açtığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada bavul açmak, rüyayı gören kişinin etrafında kötü insanların olduğuna delalet etmektedir. Kişinin arkasından konuşmaktadırlar ve dedikodu yapmaktadırlar. Bu insanların tek işi sizinle uğraşmak olabilir.

Rüyada Bavul Taşıyan Birinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada bavul taşıyan birini görmek, rüyayı gören kişinin yeni insanlar ile tanışıp sosyalleşmeye ihtiyacı vardır. Eski çevresindeki insanlar ona zarar vermeye çalışabilir. Kişinin başka çevreye ihtiyacı vardır. Bu yüzden kişi çevresini değiştirmeye çalışacaktır.

Bavul Kaybetmek tabiri için, Rüyada Bavul Kaybetmek neye işarettir? İlgili yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Yolculuk Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada yolculuk görmek, rüyayı gören kişinin bazı psikolojik sorunlar yaşayacağının habercisidir. Birçok duygu karmaşası yaşayacaktır. Tavırlarında yaşanan tutarsızlıklar yakınındaki insanları rahatsız edecektir. Özellikle kıskançlık durumu sık yaşanabilir.

Rüyada yolculuk hazırlığı yaptığını görmek, rüyayı gören kişinin hayırlı işler yapacağının habercisidir. Kişi tüm sorunlarının çözümünü bulacaktır ve sonunda mutluluğa kavuşacaktır.