Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Barut Görmek

Rüyada barut görülmesi kişinin hayatında bazı olumsuzluklara işaret edebilir. Elbette rüyada görülen barutun nasıl görüldüğü, kim tarafından görüldüğü, ne vakit görüldüğü gibi durumlar da rüyanın yorumlanmasında önem taşıyacaktır. Ancak genel olarak rüyada barut görmek, kişinin yakın çevresinden birinin hastalanmasına ve bunun sonucunda rüya sahibinin üzülmesine işaret etmektedir. Rüyada görülen barut, aynı zamanda yakında bir tören gerçekleşeceğini de göstermektedir. Rüyasında barut gören kişiler, kısa bir süre sonra, düğün, nişan, sünnet, cenaze gibi bir tören ya da kalabalığın içerisinde bulunabilirler.

Rüyada Elde Barut Tuttuğunu Görmek

Rüyada barut ellemek gibi durumlar da sık sık yaşanmaktadır. Rüyasında elinde barut tuttuğunu gören kişiler, bazı olayların yaşanmasını tetikleyecek olan kişinin kendisi olduğunu bilmelidir. Rüyasında elinde barut tuttuğunu gören kişiler, bazı kişilerin hayatının kaderini elinde tutmaktadır. Bu sebep bazen maddi bazen de manevi olabilir. Özellikle rüya sahibi iş hayatında yüksek bir mevkideyse, altında çalışan kişiler rüya sahibinden bir şey bekliyor olabilir.

Rüyada Barut Kokusu Almak

Rüyada barut kokusu almak da sık görülen rüyalardan biri değildir. Genellikle kişinin yanık kokusu alması da aynı yorumlarla sonuçlanır. Rüyada barut kokusu almak, kişinin çevresinde bir tehlike olduğuna en büyük işarettir. Rüya sahibi bu tehlikenin farkına varmıştır ya da varmak üzeredir. Bu rüya bir nevi uyarıcı niteliğindedir. Rüyasında batur kokusu alan kişiler, önlemlerini almazsa çeşitli zorluk ve olumsuzluklarla karşılaşabilir. Rüyasın barut kokusu alan ya da yanık kokusu alan kişiler, özellikle kendisine zarar vermek isteyen insanlara karşı temkinli olmalıdır.

Rüyada Barut Satın Almak

Rüyasında barut satın aldığını gören kişiler, fark etmeden bir kişiye zarar verebilir. Rüya sahibi her ne kadar iyi niyetli ya da düşünceli de olsa, bir yakınına zarar verebilecektir. Kişinin yaptığı hareketlerde dikkatli olması, karar verirken temkinli davranması gerekmektedir. Aksi takdirde başka kişilere zarar verebilirler. Bu rüya aynı zamanda kişinin iş hayatında biriyle rekabet edeceğine ve bu rekabet sonucunda başarılı olacağına da delalettir.

Rüyada Barut Patlatmak

Rüyada barut patlatmak en sık görülen barut konulu rüyalardandır. Rüyasında barut patlattığını gören kişiler, kısa bir süre sonra çok yakın arkadaşlıklar edinir. Aynı zamanda kişinin sevilen biri olmasına ve çevresinde popülerliğinin artmasında işaret eder. Rüyasında barut patlattığını gören kişilerin, kendisinden yaşça küçük biriyle ilişki yaşayacağı da söylenmektedir. Özellikle yasak ilişkilere ya da tutkuya da işaret eden barut patlatmak, rüya sahibinin yakın zamanda genç biriyle olacağına işaret eder.

Rüyada Barut Dumanı Görmek

Rüyada barut dumanı görmek kişinin yakın zamanda bir haber alacağını söylemektedir. Özellikle uzak diyarlardan gelecek olan bu haber kişiyi şaşırtabilir, bazı hazırlıklar yapmasını sağlayabilir. Aynı zamanda hayatınızda çıkmış kişilerle de iletişim kurmaya ya da bu insanlar hakkında haber almaya işaret eden rüyada barut dumanı görmek, yakın zamanda sürprizler yaşayacağınıza işaret eder. Beklenmeyen gelişmelerin ve umulmadık olayların yaşanmasına hazır olunması gerekmektedir.

Rüyada Kuru Barut Bakmak

Rüyada barut bakmak da rüya da barut satın almakla benzer anlamlara gelmektedir. Rüyasında kuru barut bakan kişiler, kişinin hayatında önemli olayların gerçekleşmeyeceğine, hatta hayatının bir rutine bağlayacağına işaret etmektedir. Eğer ki kişi hayatından şikayetçiyse, sıkılıyorsa ya da değişiklik istiyorsa elini çabuk tutmalıdır. Aksi takdirde uzun bir süre daha hiçbir şey yapmadan bu rutin döngünün içerisinde yer alabilir. Kişinin hayatında hiçbir sürpriz yaşanmayacağı gibi, yeni ve heyecanlı durumlardan da uzak kalınabilir.

Rüyada Bekar Birinin Barut Görmesi

Rüyada mermi görmek ve rüyada barut görmek genelde birbiriyle ilişkilendirilen rüyalardır. Rüyasında barut gören kişilerin medeni hali de bu rüyanın yorumlanmasında önem taşımaktadır. Kişinin rüyasında barut görmesi, eğer ki medeni hali bekarsa, yakında biriyle bir ilişkiye başlayacağına işaret etmektedir. Bu ilişki, birçok kişi tarafından onanmayacak hatta rüya sahibi üzülecektir. Ancak oldukça tutkulu olacak bu ilişki, kolay kolay sönmeyecektir. Sonunda evliliğin olup olmayacağı ise kişinin çevresine karşı olan tutumuyla belirlenecektir.

Rüyada Evli Birinin Barut Görmesi

Rüyada görülen barutun, evli biri tarafında görülmesi de rüyayı farklı şekillerde anlamlandırmaktadır. Rüyasında barut gören kişi evliyse, bir süre sonra aldatma olayıyla karşı karşıya kalabilir. Bu rüyayla beraber kişinin hayatında ihanet, aldatma gibi olayların yaşanması mümkündür. Rüya sahibi, şüphelerinin gerçek çıktığını görebilir Bazı rüya alimlerince ise bu rüya, rüya sahibinin aldatacağına işaret etmektedir der. Bu yüzden kişinin hayatını iyi tahlil etmesi ve doğru sonuca varması gereklidir.

Rüyada Barut Görmek Ve Kullanmak

Rüyada barut görmek neye işarettir sorusunun yanı sıra, rüyada görülen barutu kullanmak da çeşitli anlamlara gelmektedir. Rüyada barut gören ve kullanan kişiler, yakın zamanda bir dil yarasının kurbanı olabilir. Bu kişiler, çevresinde değer verdiği kişilerden ya da önemli kişilerden kırıcı bir söz işitebilir ve bunun sonucunda üzülebilirler. Bu rüya aynı zamanda geleceğe dair düşüncülerin alçakgönüllülükle istendiğine de işaret etmektedir.

Rüyada Barutu Silaha Koymak

Rüyada mermi kovanı görmek diyanet tarafından da sık yorumlanan rüyalardan biridir. Bu rüyayı gören kişilerin aynı zamanda barutu silaha yerleştirdiğini görmesi de mümkündür. Bu tip silahlar eski tip olsa da, hala bazı insanların rüyasında yer edinebilmektedir. Rüyasında barutu silaha koyan kişiler, birçok kişiye zarar verebilecek bir olayın ilk adımını atabilir. Bu rüya genellikle tehlikeye ve zarar görmeye işaret eder. Ancak bu rüyada kişi zarar gören değil, zarar veren olarak karşınıza çıkacaktır. Bu yüzden atacağınız adımlarda temkinli davranmalı, olayların sonunu düşünmelisiniz.

Rüyada Barut Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada barut görmek psikolojik olarak bazı anlamlara işaret etmektedir. Kişinin rüyasında barut görmesi çeşitli anlamlara gelir. Kişinin rüyasında barut görmesi şu anlamlara çıkabilmektedir:

  1. Bir tehlikenin varlığını hissetmek
  2. Kişinin kendisini güvende hissetmemesi
  3. Yakın zamanda yanlış bir adımın atılacak olması
  4. Kişinin kendisini ne yapacağını bilmez bir halde hissetmesi
  5. Sakinliklerin sonucunda kişinin patlama yaşayacak olması
  6. Yanlış sözlerin zikredilecek olması

İşte tüm bu anlamlar, rüyasında barut gören kişilerin psikolojisi için söylenmektedir. Kişi, hayatında vereceği kararlardan emin olmalı, kimseyi incitmemeli ama öncelikle kendisi incinmemelidir. Bu sayede rüyanın haber verdiği etkiler en aza inecektir.

Rüyada Barut Görmenin İslami Yorumu

Rüyada barut görmek dini yorumu da merak edilen konulardan biridir. Rüyasında barut gören kişilerin dini açıdan yorumlanacak vaziyetleri bulunmaktadır. Birden fazla din alimi de bu konu hakkında yorumlarda bulunmuştur. Kişinin rüyasında barut görmesine dair İmamı Gazali (r.a) yorumunda; genç bir kişi ile cima edileceğinden bahsedilmiştir. Aynı zamanda bu rüya, sizi seven kişilerin olduğu bir çevreden olduğunuza da işaret etmektedir. Rüya sahibi büyük kazançlar elde edebilir ve uzun zamandır haber alamadığı yerlerden haber alabilir. Kişinin hayatında beklenmedik gelişmeler yaşanabileceği gibi, bu gelişmelerin bazıları da can sıkabilir. Rüyasında barut gören kişiler kararlarında dikkatli olmalı ve atacağı adımlarda temkinle hareket etmelidir.