Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Balık Sürüsü Görmek

Rüyada sürüyle balık görmek, rüyayı gören kişinin şansının açılacağının habercisidir. Kişi hem maddi hem de manevi konularda bir yükselme yaşayacaktır. Tanışacağı kişiler ona şans getirecektir. Balık sürüsü aynı zamanda çok paranın da habercisidir. Rüyayı bekar biri görüyorsa hayırlı bir kısmet ile tanışacaktır. İş hayatında yükselme yaşayacaktır. Rüyada çok sayıda balık görmek üzerine yapılan diğer yorumlar;

 • Rüyada balık sürüsüyle beraber yüzmek; rüyayı gören kişinin şanslı olacağına delalet etmektedir. Kişinin arkadaşları da her zaman ona yardımcı olacaktır. Bununla beraber rüya bürük paranın geleceğine de delalet etmektedir
 • Rüyada balık sürüsü yakalamak; rüyayı gören kişiyi güzel günlerin beklediğinin habercisidir. Rüyayı gören kişi bekar ise evlenecektir. Çocuk istiyorsa aile çocuk sahibi olacaktır. Hasta olan kişiler daha sağlıklı olacaktır.

Rüyada balık görmek üzerine yapılan yorumlar aşağıda bulunmaktadır.

Rüyada Balık Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen balık tüm rüya yorumcuları tarafından şansın habercisi olarak tanımlanmıştır. Rüyada balık görmek neye işarettir? İmamı Caferi-i Sağdık Hz. rüyada balık görülmesini yorumlamıştır. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyadaki balık ganimeti, hizmetçiyi, askeri, mevki sahibi olmayı ve bakire bir kızla evlenmeyi belirtmektedir.

 • Rüyada küçük balık görmek; rüyayı gören kişinin ufak rahatsızlar yaşayacağının habercisidir. Diğer bir yorum göre bir kaza yaşanabilir. Kişinin evinde hareketlenmeler olacaktır ve kalabalık kişiler onu ziyarete gelecektir.
 • Rüyada büyük balık görmek; rüyayı gören kişinin zengin olacağına delalet etmektedir.
 • Rüyada akvaryumda balık görmek; rüyayı gören kişinin iş hayatında yükseleceğine delalet etmektedir. Kişi iş hayatında birçok tebrik alacaktır.
 • Rüyada renkli balık görmek; rüyayı gören kişinin aşkı ve şifayı bulacağına delalet etmektedir.
 • Rüyada ölü balık görmek; rüyayı gören kişinin hayatında olumlu gelişmeler yaşayacağının habercisidir.
 • Rüyada yunus balığı görmek; rüyayı gören kişinin hem maddi hem de manevi açıdan yükseleceğinin habercisidir.
 • Rüyada sazan balığı görmek; rüyayı gören kişinin hayırlı işler ile karşılaşacağına delalet etmektedir. Ayrıca rüyayı gören kişi bekar ise yakın zamanda evlenecektir.
 • Rüyada pisi balığı görmek; rüyayı gören kişinin çevresinde kararsız birinin olduğunun habercisidir.
 • Rüyada kırmızı balık görmek; rüyayı gören kişinin isteklerinin yerine geleceğine delalet etmektedir.
 • Rüyada taze balık görmek; rüyayı gören kişinin gelirinin artacağına delalet etmektedir.
 • Rüyada mühürlü balık görmek; rüyada görülen balığı üzerinde mühür varsa kişi gerçek hayatta devlete bağlı bazı işler gerçekleştirecektir.
 • Rüyada kurutulmuş balık görmek; rüyayı gören kişinin ufak bir rahatsızlık geçireceğine delalet etmektedir.
 • Rüyada uçan balık görmek; rüyayı gören kişinin kısmetlerini geri çevireceğine delalet etmektedir.
 • Rüyada yumuşak balık görmek; rüyayı gören kişinin birine hile yapacağına ve bu hilede başarılı olacağına delalet etmektedir.
 • Rüyada yılan balığı görmek; rüyada yılan balığı görmek olumsuz bir şekilde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişi işinden kovulabilir.
 • Rüyada insana benzeyen balık görmek; rüyayı gören kişinin etrafında hayırlı insanların yer alacağına delalet etmektedir.

İmam Nablusi Hz. de rüyada balık görülmesi üzerine yorumlarda bulunmuştur. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada sayısı bilinen balık görülmesi kadınlara, sayısı bilinmeyen ve çok olan balık görülmesi ise ganimete yorulmaktadır. Her türlü rüyada görülen bulanık su görmek rüyanın hayırlı olmamasını sağlamaktadır.

Sık görülen rüyalardan, Rüyada Balık Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Balık Yenildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada balık yemek, rüyayı gören kişinin para, mülk ve mutluluk sahibi olacağına delalet etmektedir. Rüyayı gören kişi bekar ise yakın zamanda evlenecektir. Evli ise bir çocuk sahibi olabilir.

 • Rüyada canlı balık yediğini görmek; rüyayı gören kişinin gayrimenkul sahibi olacağına delalet etmektedir.
 • Rüyada tuzlu balık yediğini görmek; rüyayı gören kişinin iş seyahatine çıkacağına delalet etmektedir. Bir başka yorum İbn-i Sirin Hz. aracılığıyla gelmiştir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada tuzlu balık görmek keder ve gamdır.
 • Rüyada kızarmış balık yediğini görmek; rüyayı gören kişinin bir yere misafirliğe çağrılacağına delalet etmektedir. Rüyayı gören kişi genç ise eğitim için başka bir yere gidebilir.
 • Rüyada bayat balık yediğini görmek; rüyayı gören kişinin kötü huylu biriyle evleneceğine delalet etmektedir.
 • Rüyada pis balık yediğini görmek; rüyayı gören kişinin başkalarına iftira atacağına ve zarar vereceğine delalet etmektedir.
 • Rüyada kokmuş balık yediğini görmek; kişi rüyada temiz bir balığı bırakarak kokmuş bir balığı yiyorsa gerçek hayatta eşini bırakıp çapkınlığa yönelecektir.

Rüyada Balık Pişirdiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada balık pişirmek, rüyayı gören kişi için olumlu yorumlanmaktadır. Kişi iş hayatında yükselecektir ve eline yüklü bir miktarda para geçecektir. Kişi tüm sıkıntılarından kurtulacaktır. Yeni işi sayesinde başka yerlere gidecek ve yeni çevreye girecektir.

Rüyada Balık Beslediğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada balık beslemek veya balığa yem vermek, rüyayı gören kişinin düzenli bir gelir sahibi olacağının habercisidir. Eğer kişi işsizse ya da işinden memnun değilse yeni bir iş bulacaktır. Bu işte önceki işine göre daha fazla para kazanacaktır.

Rüyada Balık Tuttuğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada balık görmek tutmak, rüyayı gören kişinin eline para geçeceğine delalet etmektedir. Ayrıca kişi beklenmedik bir yerden yardım alacaktır. İbn-i Sirin Hz. bu rüyayı yorumlamıştır. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında balık tutan kişilerin eline toplu para geçer. Çok sayıda balık tutmak serveti simgelemektedir. Suda yüzen balıklar ise kısmeti simgelemektedir.

 • Rüyada küçük balık avladığını görmek; rüyayı gören kişinin eline gelen paranın hızlı bir şekilde gideceğine delalet etmektedir.
 • Rüyada büyük balık avladığını görmek; rüyayı gören kişinin ve ailesinin zengin olacağına delalet etmektedir.
 • Rüyada ağ ile balık avladığını görmek; rüyayı gören kişinin her şeye ve herkese inandığına delalet etmektedir. Kişi bundan zarar görebilir.
 • Rüyada suyolunda balık avladığını görmek; rüyayı gören kişinin hile yaparak başkalarının malını alacağına delalet etmektedir.
 • Rüyada tatlı suda tuzlu balık avladığını görmek; rüyayı gören kişinin sıkıntılar yayacağına delalet etmektedir.
 • Rüyada kuyudan balık avladığını görmek; rüyayı gören kişinin eşcinselliğe yönelme ihtimali olduğunun habercisidir.

Rüyada balık oltası görmek, rüyayı gören kişi kendisine büyük yararı dokunacak kişiler ile tanışacaktır. Ayrıca kişi tüm keder ve sıkıntılardan kurtulacaktır. Psikolojik sorunlarından da kurtulacaktır.

Rüyada Balık Sattığının veya Satın Aldığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada balık satın aldığını görmek, rüyayı gören kişinin mutlu ve şaşırtıcı bir haber alacağına delalet etmektedir. Kişi beklenmedik zamanda bir teklif alacaktır. Bu teklif ile yeni bir ilişkiye adım atabilir.

Rüyada balık sattığını görmek, rüyayı gören kişinin düşüncelerinin olgunlaşacağına delalet etmektedir. Kişi hem iş hem de sosyal hayatında mantıklı davranmaya başlayacaktır. Artık kişi her hareketinde mantıklı davranacaktır.

Bu rüyayı daha önce görmüş olabilirsiniz, Rüyada Balık Yemek neye işarettir? Ayrıntılı yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Vücudundan Balık Çıktığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada vücudundan balık çıkması üzerine yapılan yorumlar rüyanın ayrıntısına göre değişmektedir.

 • Rüyada ağızdan balık çıktığını görmek; rüyayı gören kişinin fazla yalan söylediğine delalet etmektedir.
 • Rüyada cinsel organında balık çıktığını görmek; rüyayı gören kişinin erkek çocuğunun olacağına delalet etmektedir.
 • Rüyada kendinin balık olduğunu görmek; rüyayı gören kişinin daha verimli ve yararlı döneme gireceğine delalet etmektedir.

Rüyada Balıkçının Balık Temizlediğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada balıkçının balık temizlediğini görmek hayırlı bir rüya değildir. Kişi kendi çıkarlarını düşünüp diğer insanları etkilemeye çalışacaktır. Kolay yoldan paraya sahip olmaya çalışacaktır. Fakat kolay yoldan kazanılan bu para kişiye mutluluk getirmeyecektir. Yani rüyada temizlenmiş balık görmek kolay para peşinde koşup mutsuz olmaya delalet etmektedir.

Rüyada Evde Balık Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada evde balık görmek, rüyayı gören kişi ve ailesi için kısmettir. Özellikle yatakta görülen balık kısmetin habercisidir. Bununla beraber rüyada ev içinde görülen balık hasta olan ile deniz yolculuğunda olan kişiler için şanssızlık olarak yorumlanmıştır.

Rüyada Balık Yağı Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada balık yağı görmek ve içmek, rüyayı gören kişinin maddi açıdan büyük bir güce sahip olacağına delalet etmektedir. Eğer kişi gerçek hayatta hastaysa şifayı bulacaktır. Tüm düşmanlar kişinin dediklerini dinlemeye başlayacaktır.

Rüyada Balıkçı Görülmesi ne Anlama Gelir?

Rüyada balıkçı görmek, rüyayı gören kişinin eğlence peşinde koşarak sevdiklerine daha az zaman ayırmaya başlayacağına delalet etmektedir. Rüyayı gören kişi erkekse ya da çok yakın bulduğu bir erkek varsa bu kişi zengin kadınlar peşinde koşacaktır ve zengin bir kadınla evlenmek isteyecektir. Bu kişi daha sonra pişman olup özür dileyecektir.

Rüyada Karaya Vurmuş Balık Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada karaya vurmuş bir balık gören kişinin gerçek hayatta sırları ortaya çıkacaktır. Bununla beraber rüyadaki balık büyük ise kişinin bu sırrı onun itibarını etkileyecektir. Sadece kişinin itibarıyla kalmayacak etrafındakileri de etkileyecektir.

Rüyada Balık Karnında İnci veya Yüzük Olduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada balığın içinde değerli eşyalar görülmesi hayra alamettir. Rüyaya gören kişi hayırlı bir evlada sahip olacaktır. Balığın karnında yüzük görüldüyse kişi itibar ve para sahibi olacaktır. Balığın karnında değerli bir taş görülüyorsa, kişi bereket ile karşılaşacaktır. Bununla beraber hayırlı bir eşe sahip olacaktır.

Rüyada Su Üzerinde Balıkların Çıktığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada su üzerinde balık görmek rüyayı gören kişinin istediği fakat ulaşılması zor olan bir şeye kavuşacağına delalet etmektedir. Eğer balıklar su üzerinde zıplıyorsa kişi bazı sırlar öğrenecektir ya da bir mirastan pay alacaktır.

Rüyada Büyük Balığın Küçük Balığı Yediğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada büyük balığın küçük balığı yemesini görmek, rüyayı gören kişinin yapmış olduğu hataları telafi edebileceği anlamına gelmektedir. Kişi yakın zamanda bazı kişilerin kalbini kırmıştır ve bu kişilerden af dileyecek zamanı bulamamıştır. Bu rüyayı gördükten sonra gerekli zamanı bulabilirsiniz.

Rüyada Bir Balık Tarafından Isırıldığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada balık ısırması görmek, rüyayı gören kişinin çok başarılı olacağı ve eline büyük miktarda para geçeceği anlamına gelmektedir. Kişi birçok yerden iş teklifi alacaktır. Eğer rüyada balıklar saldırıyorsa, kişi kendisine içten içe düşman olan insanlar tarafından zarara uğratılacaktır. Eğer rüyada saldırıdan yara alınmamışsa gerçek hayattaki düşman adımlarından da kurtulacaktır.

Balık Yakalamak tabiri için, Rüyada Balık Yakalamak neye işarettir? Dini kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Balık ile Konuştuğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada balık ile konuşmak, rüyayı gören kişinin muhtaçlara yardım edeceğine delalet etmektedir. Bu yardım maddi veya manevi olabilir. Ayrıca yakın zamanda bir arkadaşınızın sizden para isteyeceğinin habercisidir.