Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Balık Çiftliği Görmek

Rüyada balık çiftliği görmek, genellikle iş kurmak ya da işin büyük oranda büyütülmesi olarak yorumlanır. Rüyada balık çiftliği görmek bazı islam alimlerine göre kişinin sadece iş hayatı ile ilgili bir rüyadır ve bu şekilde tabirinin yapılması gerekir. Rüyada balık çiftliği gören kimse, buna göre kişinin mevcut işini büyüteceği ya da büyük bir iş yerine miras yolu ile sahip olacağı ve başına geçeceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Balık Çiftliği Görmek İslami Anlamı

Rüyada balık çiftliği görmek, ayrıca bazı dini yorumculara göre rüyayı gören kişi devlet dairesinde ya da bir iş yerinde işçi olarak çalışıyor ise bu işten ayrılarak bir iş kuracak ve burada büyük başarı sağlayacaktır.

İmam Nablusi (r.a)’e göre bu rüya kişinin dini açıdan çok yükseldiğine ve bu nedenle çevresinde önemli bir yere yükseldiğine sözü dinlenir ve nasihat alınır biri haline geldiğine yorumlanır.

Ayrıca bazı alimlere göre bu rüya kişinin ruh halindeki büyük olumsuzluklara ve bu olumsuzlukların gittikçe artacağına yorumlanır. Kişinin çevresinden yardım istemeyi sevmeyen biri olduğuna ve bu nedenle de sıkıntılardan bir türlü kurtulamadığına yorumlanır.

Rüyada Balık Çiftliği Kurmak

Rüyada balık çiftliği kurmak iş kurmaya yorumlanır. Rüyada balık çiftliği kurduğunu görmek, fakat işi olanlar için büyütmeye ya da sağlık sorunu olanların sorunlarının biteceğine yorumlanır. Bazı dini yorumlara göre ise bu rüyayı gören kişinin yakın zamanda hayatının iyi yönde değişeceğine ve bununla aile ve çevresine de destek olacağına yorumlanır.

Rüyada Balık Çiftliği Temizlemek

Rüyada balık çiftliği temizlemek yapılan hatalardan dönmeye ve bunların bedelinin ödenmek istenmesine tabir edilir. Ayrıca bazı din alimlerine göre hata yapan kişinin tövbe etmesine helallik istemesine de yorumlanır. Kişinin Allah rızası kazanmak için mücadele etmeye başlamasına ve bu yolda çaba sarf etmesine tabir edilir.

Rüyada Balık Çiftliği Satın Almak

Rüyada balık çiftliği satın almak idealleri olan birinin bunun için çabalarına yorumlanır. Ayrıca bazı yorumculara göre kişinin cennet için çabaladığına ve bu uğurda bolca hayır işlediğine tabir edilir. Bazı alimlere göre ise tövbe etmek olarak yorumlanan rüya pişmanlık anlamına gelmektedir. Yapılan kötü iş ve hatalardan dolayı Allah’a sığınma ve bu yolla sıkıntılardan kurtulmak olarak tabir edilir.

Rüyada Balık Çiftliği Gitmek

Rüyada balık çiftliği gitmek ne anlama gelir? Bu rüya kişinin hayatından çok sayıda kısmet ve iyiye giden unsurun olduğuna, çevresinde çok sayıda iyi niyetli insan bulunmasına ve bunlardan önemli nasihat ve destekler almasına yorumlanır. Çevrede bulunan iyi insanların desteği ile sıkıntılardan kurtulmaya ve uzun sağlıklı bir ömür tüketmeye de gelir.

Rüyada Balık Çiftliği Sahibi Olmak

Rüyada balık çiftliği sahibi olmak ne anlama gelir? Kişinin kısmetinin artması ile lüks ve itibarlı bir hayat yaşamasına ya da kazandığı yeni statü ile çevresinde büyüklenmesine tabir edilir.  Ayrıca bazı alimlere göre rüyayı gören kişinin çevresindeki bazı kimselerin kısmetini engellemeye çalıştığına da tabir edilir.