Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Babayla Kavga Etmek Görmek

Rüyada Babayla kavga etmek, çeşitli yorumları olmakla beraber rüyada baba görmek, rüya gören kişinin de babasının yaşayıp yaşamadığına göre farklı anlamlar ifade eder. Yaşıyor olan babayı rüyada görmek oldukça olumlu bir rüya olmakla beraber, rüya sahibinin isteklerinin gerçekleşeceğine, hela bir kazanç sağlayacağına işaret eder. Rüyada babayla kavga etmek, zira baba insanoğluna hayat veren çok değerli varlıklardır ve insanın yaşamının kaynağıdır.

Rüyada Babayla Kavga Etmek İslami Anlamı

Rüyada baba ile kavga etmek, babadan alınan değerli niteliklerin farkında olunduğunun ve bu özellikleri geliştirme ve ilerletme gayreti içinde olunduğunu ifade eder. Rüyada baba ile kavga ettiğini görmek, kişinin babasıyla Oedipus kompleksine dayalı bir rekabet içinde olduğunu gösterir. Rüyada babayla kavga ettiğini görmek, kişi bilinçaltında babası ile bir konuda rekabet içindedir.

Rüyada babasıyla kavga ettiğini gören kimse, görülen bir rüyada baba figürünün bulunması güzel ve iyi gelişmelere, ilerlemeye ve büyümeye işarettir. Rüyada baba ile kavga ettiğini gören, ticaret ile uğraşan kimseler için işlerinde berekete, çalışanlar kişiler için kariyerinde yükselme, öğrenciler için de derslerinde başarıya delalet eder. Rüyada Baba İle Kavga Etmek, Diğer kişiler için de hayatında kendini çok daha kuvvetli ve güçlü hissedeceği olayları yaşayacağının habercisidir.

İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; Rüyada Baba İle Kavga Etmek, rüyayı gören kişi ondan aldığı hayır vekaletini devam ettiriyor demektir. Bol ve bereketli bir hayata, helal bir kazanca işaret eder. Rüya sahibi babası adına hayır ve hasenat işlemelidir.

Kirmani (r.a) yorumu; ölmüş olan babanın kişiye nasihat verdiğini görmek, çok önemli rüyadır. Yaşıyor olsa da rahmetli olsa da babanın aile fertleriyle çok sıkı bir bağı vardır. Bu sıkı bağ ebede karar sürer. Rüyada mefta olan babanın yaptığı nasihat muhakkak dikkate alınmalıdır ve ona göre hareket edilmelidir. Rüyada babasıyla kavga eden birini görmek, İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; Rüyada baba görmek hayırlıdır, bu rüyayı gören kimse tez zamanda beklediği mutlu bir haber alacaktır. Bu haber sonrasında süre gelen büyük bir sıkıntısı giderilecektir.

Rüyada Babayla Kavga Yapmak

Rüyada baba ile kavga yapmak, Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyayı gören kimse hasta ise iyileşir, bir sıkıntısı var ise rahata erer, maddi durumu kötüyse cömert biri tarafından bu ihtiyacı giderilir, kaybettiği bir malı, eşyası varsa bunu bulur, eğer bir murat bekliyorsa muradına erer.

Rüyada Babayla Tartışmak

Rüyada baba ile tartışmak, kendince aşırı bir şekilde hırs yapan kişinin kendini ispat etmek için farklı yollar denediğini fakat babasına ya da aile fertlerine karşı umduğu etkiyi oluşturamadığını ve git gide daha da hırslı bir hal içine girdiğini gösterir. Evli kişiler içinse eşleriyle arasında otorite sorunları yaşadıklarını ve çocuklarını eğitirken zıt düşünceleri yüzünden ev içinde sık sık tartışma yaşandığının işaretidir.

Rüyada Babayla Ağız Kavgası Etmek

Rüyada babayla ağız kavgası etmek, hane içindeki çocuklarda bir sorun olacağına işaret eder. Çocukların anne ve babalarına karşı geldiklerine, çocukların da sıkılma sebebi olarak aile fertlerinin çok fazla baskı yapması şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada Babayla Kavga Edip Ağlamak

Rüyada baba ile kavga edip ağlamak, rüya sahibinin kişisel sorunları ve ihtirasları olduğuna işarettir. Rüya sahibi içinde tuttuğu bir takım sebeplerden dolayı iç huzursuzluk yaşamaktadır ve baba ile rekabet haline girmiştir. Rüyada baba ile kavga edip ağlamak bireyin babasıyla olan bir sorununu bir olay neticesinde çözeceğine delalettir.

Rüyada Ölmüş Babayla Kavga Etmek

Rüyada ölmüş babayla kavga etmek rüya sahibinin ailesine karşı olan sorumlulukları eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğine ve çok güçlü, yüreği temiz birinden hayır duası aldığını gösterir.

Rüyada Baba Oğul Kavga Etmesi

Rüyada baba oğul kavga etmesi bir takım dedikodular yüzünden aile arasında git gide artan bir sürtüşme yaşandığını ve karşılıklı yapılan duyarlılıkla bu problemlerin çözüleceğine işaret eder. Anlaşmazlık olan aile bireylerinin barışacağına ve varsa eğer küslüğün ve dargınlığın sona ereceğine delalet eder.