Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Babanın Ağladığını Görmek

Rüyada babanın ağlaması Diyanet yorumuna göre ağladığı görülen kişinin gerçek hayatta sevineceği ve uzun süredir yaşadığı sorunların bir bir sona ereceği şeklinde yorumlanmıştır. Bilindiği üzere rüyalar sadece tek bir imgeden veya sembolden oluşmazlar. Bu nedenle rüya tabirleri herkes için farklılık göstermektedir. Cabir – ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada ağlamanın anlamı çoğunlukla gerçek hayatta ferahlığa kavuşulacağının işaretidir.

Rüyada baba sembolü genellikle; rızık, mutluluk, güç ve ferahlık olarak tanımlanır. Rüyada babanın ağlaması ise ağlayan kişi için olumlu yorumlansa bile rüyayı gören kişi açısından bazı olumsuz yorumlara da sahiptir.

Rüyada Ölen Babanın Ağladığını Görmek

Rüyada ölen babayı görmek ve onunla birlikte ağlamak kişinin babasına duyduğu özlemenin yakın zamanda farklı bir şekilde son bulacağının işaretçisidir. Bu yönüyle rüyada ölmüş babanın ağladığını görmek hayırlı bir kısmete delalettir. Babasına duyduğu özlemin yeni bir mutluluk ile bir nebze azalacağı ve hayırlı bir yuva kurulacağı bu rüyanın en temel anlamı olabilir. Ölen babanın ağlaması aynı zamanda kişinin yürek yangının dineceğine ve hayatında mutlu edici yeni gelişmelerin yaşanacağına işaret eder.

Kadının Rüyada Babasının Ağladığını Görmek

Rüyada kızın babasını ağlarken görmesi hakkında çoğunlukla olumsuz yorumlar yapılmaktadır. Bu nedenle görülen rüyanın tüm imgelerinin doğru olarak yorumlanması gerekmektedir. İmam Caferi Sadık’a göre; rüyada bir kadının babasını ağlarken görmesi o kişinin günaha ve gaflete düşeceğinin işaretidir. Bu kimseler için çevrelerinde zina tehlikesi olabilir. Bu nedenle bu rüya uyarıcı nitelikleri olan özel rüyalar arasında yer almaktadır.

Rüyada Erkek Çocuğun Babasının Ağladığını Görmek

Rüyada kendi babanı görmek ve babanın ağladığı görmek benzer manalar taşımaktadır. Erkek çocuğunun babasını rüyada ağlarken görmesi daha çok maddi açıdan yorumlanmaktadır. Ancak bu rüyanın sadece tek bir imge üzerinden yorumlanması oldukça zordur. Eğer rüyada baba sevinçten veya sevgiden dolayı ağlıyorsa bu durumda kişinin kazancında ciddi bir artış olacağı yorumu yapılabilir. Ancak rüyada babanın ağlaması eğer özlemden veya üzüntüden ise bu durumda kişi için maddi açıdan bir kayıp yaşanacağı yorumu yapılabilir. Erkeğin rüyada babasını ağlarken görmesi bu yönüyle tehlike ve net bir tabire sahip olmayan rüyalar arasında yer almaktadır.

Rüyada Eşinin Babasını Ağlarken Görmek

Rüyada eşinin babasını görmek hayırlı bir evlada işarettir. Eşlerden herhangi birinin bu rüyayı görmesi genellikle benzer şekilde yorumlanabilir. Ancak unutulmamalıdır ki her rüya herkes için aynı anlama gelmez. Bu nedenle rüyanın tüm detaylarının hatırlanarak incelenmesi gerekmektedir. Rüyada eşlerden birinin kayın babasını ağlarken görmesi sevinç ve müjdeli bir haberle özdeşleştirilir. Eşler arasında bu rüyanın yaşanmasından dolayı bu rüya hayırlı bir evlada, baba içinde toruna işaret olabilir.

Çoğu zaman bu rüya olumlu yorumlansa da rüya hakkında bazı olumsuz tabirlerde yapılmaktadır. Rüyada eşinin babasını ağlarken gören kimseler için yapılan olumsuz yorum genellikle eşlerin bir nedenle aralarının soğuyacağı ve açılacağı yönündedir.

Rüyada Babanın Cenazesinde Ağlamak

Rüyada babanın öldüğü görmek ve cenazesinde ağlamak kişinin yakın zamanda büyük bir darlığa düşeceğinin işaretidir. Bu darlık çoğu açıdan maddi bir kaybı simgeler. Ancak söz konusu rüyada cenazesinin durumuna göre farklı yorumlar yapılabilir. Rüyada kişinin babasının cenazesini kalabalık görmesi yüklü miktarda bir para kaybının yaşanacağına işaret edebilir. Rüyada babanın ağlaması veya cenazede babanın arkasından ağlaması arasında bu yönüyle ciddi farklardan söz edilebilir. Rüyada babanın cenazesinde kimsesinin olmaması ise farklı bir nedenle sizin borca girebileceğinizi işaret ediyor olabilir.