Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Babadan Dayak Yemek Görmek

Rüyada babadan dayak yemek, şanlı itibarlı, iyi idareci, insanlara yakın, âlim veya doktor olup insanlara yardım eden kişilere delalet eder. Rüyada babasının dövdüğünü gören kimse, önce başkaları tarafından eleştirilmeye daha sonra itibar görmeye işarettir. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki: Bir kişi rüyasında babasından dayak yediğini görüyorsa bu aslında hayra işaret eden bir şer görüntüsüdür.

Rüyada babanın dövmesi, güç ve dayanak ile temsil olunur, destek ve yardım göreceğiniz anlamına gelir. Bazı alim ve ulema görüşlerine göre, Rüyada babanın vurması, iş ve kariyerinde itibarının artmasına delalet ettiği söylenmiştir. Rüyada içerisinde babası tarafından dövüldüğünü gören kişiye nefsinden, sevdiklerinden, dininden veyahut çocuğundan kaybettiği bir şeyi geri kazanmasına yorumlanır.

Rüyada Babadan Dayak Yemek İslami Anlamı

İmam Nablusi (r.a) ifade etmiştir ki: Rüyasında babası tarafından darp edilip burnu kanayan kişi gerçek hayatında sıkıntı, dar geçim, hastalık veya hapis olma seçeneklerinden birine tabi tutulacaktır. Yediği dayak sonrasında ellerinde morluklar gören kişi haksız kazanç sonrası pişman olacağı harcamalara mahir olacaktır. İbni Sirin (r.a) buyuruyor ki: Rüyada babadan dayak yemek, sonrasında bolca kan gören kimsenin mal ve menfaate kavuştuğunu ifade etmiştir.

Rüyada Ölmüş Babadan Dayak Yemek

Rüyada ölmüş babadan dayak yemek birçok farklı alimler ve rüya tabirleri tarafından başka anlamlara gelmektedir. Kimilerine göre vefat etmiş olan babanın hatırını kıracak vefasız davranışlara meydan verme anlamına gelir. Kimi tabircilere göre ise bereketli kazanca, haksızlıklar sonucunda kazanılmış haklı paraya delalettir.

Rüyada Babadan Tokat Yemek

Rüyada babadan tokat yemek, haram mala yahut rüyayı gören kişinin işlediği günaha ya da kendisiyle günah kazanılacak eyleme işarettir. Yediği tokat sonrası kana bulandığını gören kimse mal sahibi olur. Başka bir rüya tabirine göre ise babadan yenilen tokat sonrası akan kan haram mala yorumlanır. Aynı zamanda babasından haksız yere tokat yemek, haram kazanca, hak edilmemiş mirasa işaret eder.Rüya sahibi babasından yediği tokat sayısı miktarınca gerçek dünyada müjdeli haberler ile muştu kazanacaktır.

Rüyada Ölmüş Babadan Tokat Yemek

Rüyada ölmüş babadan tokat yemek, denizaşırı bir mesafe sonucunda yeni iş, yeni eş ya da yeni şehir anlamlarına gelir. Rüyada rahmetli ölmüş babadan gelen tokat sonrası ağladığını gören kimseye işaret edilen gerçek dünyada mutluluk göz yaşlarıdır. Rüyada ölmüş babadan sopa yemek, kimi tabircilere göre ise zafer ve itibar manalarına gelmektedir.

Rüyada Babadan Tekme ve Yumruk Yemek

Rüyada babadan tekme ve yumruk yemek atılan bir iftira sonucu gözden düşmeye, mevki kaybetmeye işarettir. Bazende babadan haksız yere yumruk yemek ev içinde birbiri ardınca yaşanan tartışmalardan sonra ayrılığa işaret eder. Eğer tekme ve yumruk sonrası rüyada sulh hasıl oluyorsa rüyayı gören kişi geçimi için almış olduğu tedbirlere işaret eder.

Rüyada Babadan Azar Yemek

Rüyada babadan azar yemek verilen sözün tutulmamasına, çekilen çileye, daha fazla sabır gösterildiği takdirde beklenen işin, hedeflenen amacın gerçekleşeceğine işaret eder. Ancak babasından yediği tokatlara karşılık veren kişi attığı tokat sayısınca kişilere tutsak ve teslim olur. Rüyada yediği dayak sonrası babasına sarılan kişi erkek ise adaletli bir kararla etrafındaki insanlara yardım edecektir. Rüyada babadan azar işitmek, eğer rüya sahibi kadın ise belli başlı hayırlar işleyerek amelini temizleyecektir.