Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Baba Evi Görmek

Rüyada baba evi görmek, rüyayı gören kişinin içinde kalmış olan ve bir türlü gerçekleştiremediği bir arzusunu sonunda gerçekleştireceğine işaret eder. Rüyasında baba evini gören kimse, rüya sahibinden dua ve hayır istediği anlamına gelmektedir. Rüyada kendisini baba evinde görmek, rüyayı gören kişi bu vesileyle ihtiyaç sahibi bir kimseye yardım ederek gereğini yerine getirebilir. Rüya sahibi babanın hayrını vermiş olur. Rüyada baba evinde olduğunu görmek, geçmişte yaşanan olumsuz bir vaka’nın yeniden yaşanacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Baba Evi Görmek İslami Anlamı

Rüyada baba evi görmek, rüyayı gören kimsenin çok ihtiyacı olan veya acil ihtiyaç duyduğu varsa, beklemediği bir yerden rızklandırılmasına işaret eder. Eğer kaybettiği bir şey varsa onu bulacaktır. Eğer kişi hasta ise iyileşecektir.Rüyada babanın birileriyle kavga ediyor olduğunu görmek ise aile fertlerinden birinin kötü bir hastalığa kapılacağına işaret etmektedir. Cafer-i Sadık (r.a.) buyurmuştur ki; Rüyasında babasını gören ve babasından para alan kimse rahatlığa ve huzura kavuşur. Eğer başında kötü bir olay varsa bu vesileyle bertaraf olacaktır. Rüyada babanın mutlu bir halde para sunduğunu görmek ise refaha yorulur. Bu nedenle rüyayı gören kimse gele para ile derdine çare bulacaktır.

Rüyada Baba Evinin Yıkılması

Rüyada baba evinin yıkılması, genelde şansızlığa yorumlanır. Rüyayı gören kişinin sıkıntılara ve üzüntüye düşmesine işaret edilir. Rüyada baba evinin yıkıldığını görmek, Ailevi problemler ve aile içinde yaşanacak sorunlara delalet etmektedir. Rüyada baba ocağının yıkılması, rüya sahibinin dertlerinin sona erip berekete erişeceğine de yorumlanır.

Rüyada Baba Evinin Yanması

Rüyada baba evinin yanması, İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; Rüyasında babasını gören kimse muradına erişir. Rüyada baba evinin yandığını görmek, kişinin gördüğü en hayırlı rüyalardandır. Rüyada babadan miras kalan evin yanması, bir kimsenin rüyada anasını, babasını, dedesini ve akrabalarını görmesi pek hayırlı olaylara işarettir.

Rüyada Baba Evinin Satılması

Rüyada baba evinin satılması, İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; Babası rüya sahibi bir ev içinde oturttuğunu ve kendisinin de evin çatısını yükselttiğini görürse bu, din ve dünya işlerinde babanın yolunu takip etmeye ve yolunda yükselmeye işarettir. Kirmani (r.a) yorumu; Rüyada baba evinde babayı hasta bir halde yatakta yatıyor şekilde görmek, kazanılmış olan paraların boşa gittiğini ve yok yere harcandığına yorulur.

Rüyada Baba Evi Temizlemek

Rüyada baba evi temizlemek, rüya sahibinin iş hayatında şansının iyiye giderek yaptığı birçok işte başarılı olacağına işaret eder. Rüyasında babasının evini temizlediğini gören kişi hayır yaparak insanlardan hayır duası kazanır yaptığı işlerde berekete nail olur. Çeşitli yorumculara göre bu rüya kişinin günahlarından arınmasına da delalet eder. İç huzura kavuşmaya ve sevdikleriniz ile beraber olmaya işaret edilir.

Rüyada Baba Evini Kalabalık Görmek

Rüyada baba evini kalabalık görmek, bazen mutlu bir ilişkiye, sevdiklerinizle mutlu ve eğlenceli vakitler geçirmeye ya da önemli bir merasimde bulunmaya yorumlanır. Rüyada baba evinin çok kalabalık olduğunu görmek, bazen de sevilen bir yakınınızın vefat edeceğinin habercisi olabilir. Rüyada baba evini kalabalık görmek, yakın bir zamanda alınacak iyi bir habere de işarettir.

Rüyada Baba Evinde Misafir Görmek

Rüyada baba evinde misafir görmek, hayra yorulur. Rüyayı gören kişinin evindeki bolluğa ve berekete işaret olunur. Başka bir yoruma göre de rüyasında baba evinde misafir gören kişinin erkek evladı olacak demektir.

Rüyada Baba Evine Gitmek

Rüyada baba evine gitmek, geçmiş zamanda yapılmış olan hatalardan ders çıkarılarak pişmanlık duymaya işarettir. Rüyada baba evine gittiğini gören kişi iftiraya ve suçlamalara maruz kalacağına, kısa süreli bir sıkıntı yaşayacağına ve yapmış olduğu hatalar sebebiyle hem maddi hem de manevi olarak kayıplar yaşayacağına yorumlanır.