Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Baba Duası Almak Görmek

Rüyada baba duası almak, rüya sahibinin üzerindeki uğursuzluğun ve kötü etkilerin dağılacağına işaret etmektedir. Rüyada babasından dua aldığını görmek, Uzun zamandır kişiyi rahatsız eden durumların yakın gelecekte ortadan kalacağına yorumlanır. Rüyada baba duası aldığını görmek, kişinin daha mutlu, daha refah bir şekilde yaşamına devam edeceği anlamına gelir. Rüyada babadan dua istemek, bununla birlikte psikolojik bir rahatsızlık meydana gelmişse bu durum düzelecek ve kişi rahata erecektir.

Rüyada Baba Duası Almak İslami Anlamı

Rüyada baba duası almak, Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyasında babasının duasını alan şahıs en yakın vakitte dertlerinden kurtulacak ve rahata kavuşacaktır. Hastalığı varsa geçecek, maddi durumu darda ise eli rahatlayacak ve hanesinde huzursuzluk varsa o hane huzur bulacaktır.

İslam din alimlerine göre bu rüya,  genel olarak olumlu anlamlar taşır ancak olumsuz anlamlara da gelebilmektedir. Bu rüyayı gören şahsın sahip olduğu problemler kısa süre içerisinde artabilir. Yanlış kararların verilmesiyle kişiyi zarara uğratabilecek durumlar oluşabilir ve bunun sonucunda da ev halkı huzursuzluk yaşayabilir. Bununla birlikte, kişi topluma küsecek kadar yalnızlaşabilir ve hatta depresyonla baş başa kalabilir.

Rüyada Babanın Dua Etmesi

Rüyada Babanın Dua Etmesi, rüya sahibinin kısa zamanda büyük bir maddi kaynağa kavuşacağına ve zenginleşeceğine dalalet eder. Maddi olarak yetersizlik çeken kişi, bu rüyayı gördükten sonra bu durumdan kurtulup daha zenginliğe kavuşacaktır. Ayrıca bu rüya, kişinin bir sebepten dolayı yersiz bir şekilde suçlanacağı anlamına da gelmektedir.

Rüyada Babanın Dua Okuması

Rüyada babanın dua okuması, alakasız bir durumda suçlu gösterilmeye ve günah keçisi ilan edilmeye yorulur. Kişi, kendisiyle hiçbir bağıntısı olmayan bir problem ile karşı karşıya kalacaktır ve çevresindekiler tarafından bu durumun tek sorumlusu olarak gösterilecektir.

Rüyada Babanın Dua İstemesi

Rüyada babanın dua istemesi, rüyayı gören kişinin psikolojik olarak baskı altında olduğu ve sorumluluklarını yerine getirmediğinden ötürü vicdan azabı çektiğini gösterir. Ayrıca bu rüya, şahsın en yakın zamanda hayatını düzene sokmak için yeni adımlar atacağına da işarettir.

Rüyada Babaya Dua Okumak

Rüyada babaya dua okumak, eskiden kişiye zevk veren şeylerin artık ona zevk vermeyeceği ve psikolojik olarak yeni bir döneme girileceği anlamını taşır. Kişi artık yeni bir hayata başlama çabası içerisine girecektir ve eski alışkanlıkları, zevkleri veya planları tamamen değişecektir. Bu dönem içerisinde zihinsel olarak bir takım sancılar ve buhranlı hisler görülebilir. Ancak bu süreç bir adaptasyon olarak gerçekleşeceğinden dolayı şahıs buna kısa zamanda alışacaktır.

Rüyada Babayla Dua Okumak

Rüyada babayla dua okumak, kariyer sürecinde yeni fırsatların doğacağının, alanında uzman sayılan kişilerden fikir alınacağının ve doğru kararlar verebilmek adına daha tecrübeli kişi veya kişilerden yeni fikirler edinileceğinin habercisidir. Bu rüya, ikili ilişkiler açısından aile bireyleri ile bir problemin oluşacağına da işaret etmektedir. Hane halkında bir takım yanlış anlaşılmalar meydana gelecek ve küçük çaplı tartışmalar oluşacaktır. Fakat bu durum fazla uzun sürmeyecek ve her şey eski düzenine kavuşacaktır.