Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Azı Dişi Görmek

Rüyada görülen azı dişi olumlu ve olumsuz bazı durumların habercisi olabilir. Cabir-ül Magribi (r.a) yorumuna göre; azı dişi insanı bekleyen olumlu olayların bir sembolüdür. Olumlu olaylar rüya sahibi kişinin hayatında olabileceği gibi, çok sevilen bir aile üyesinin ya da akrabanın hayatında da olabilir. Bu kişiler sevdikleri kişinin mutluluğunu paylaşacaklardır.

Rüyada Diş Görmek Diyanet Tarafından Nasıl Yorumlanır?

Rüyada diş görmek Diyanet tarafından rüya sahibi kişinin kendisini göstermesi için çıkacak bir fırsatın olduğu şeklinde yorumlanmıştır. Kişiler karşısına çıkan bu fırsat sayesinde iş hayatında hızlı bir şekilde yükselme göstererbilir. Maddi olanaklarında artış yaşanabilir. Yine Cabir-ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kişinin karşısına çıkan bu iyi bir fırsatı bütün potansiyellerini göz önünde bulundurarak değerlendirmesi halinde, kişi hayatından bütün stresleri atabilir. Yalnızca yakın zamanındaki hayatı değil, yaşlılıkta da ve bundan sonraki yaşamının her parçasında herkesten farklı bambaşka bir rahatlığa kavuşacağını işaret eder. Yani özetle bu durum da o kişinin hayat standardının çevresindeki kişilere göre bir hali yükseleceğini ifade eder. Ele geçen parada artışın yaşanması ile birlikte bu kişiler önemli alımlar gerçekleştirebilirler.

Rüyada Dişinin Yerinden Çıktığını Görmek Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada dişinin yerinden çıktığını görmek yeni oluşumların habercisidir. Bu kişiler hayatlarında yer alan uzun zamandır bekledikleri bir konu hakkında olumlu dönüşler alabilirler. Bu dönüşler tam anlamı ile onların istediği teklifler olmayabilir. Fakat bu kişilerin sabırlı olması halinde karşılarına tam olarak hayal ettikleri fırsatlar çıkacak ve onları mutlu edecektir.

Rüyada Diş Çıktığını Görmek Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada diş çıktığını görmek çalışma hayatı ile ilgili bir rüyadır. Bu rüyada özellikle kişinin çevresinde yer alabilecek olan kötü niyetli kişilerin ilgisini çekmek söz konusu olacaktır. Bunun dışında rüya sahibi kişi başarılı götürdüğü bir işte ya da çalışma hayatında uzun süredir onları alt etmek isteyen ve kötü niyetli olabilen rakiplerinden sonunda sıyrılabileceklerdir. Bu yüzden bu kişiler bir büyük tarafından yeteneklerinin sergilenmesini isteyecektir. Kişi bu işi başarı ile sonuçlandırdığı takdirde kendileri için önemli olan  amirlerinden övgü alacaklardır. Y da bu kişiler övgü almadan direk olarak kendilerine iyi gelecek yeni bir bölümde işe başlayacaklardır.

Rüyada Başkasının Dişini Görmek Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada başkasının dişini görmek İslam alimleri tarafından olumlu etkileri olan müjdeli bir rüya olarak tanımlanmıştır. Bu rüyayı gören rüya sahibi kişiler gerçek hayatta da ellerine önemli ve maddi değeri yüksek olan eşyalar geçireceklerdir. Bu kişiler bu eşyaları almak için para ödemeyecek, başkaları tarafından bu eşyaya sahip olacaklardır. Başkasının dişinin görülmesi genel kabul gören görüşe göre, ele geçecek güzel bir şans veya maddi değeri yüksek olan bir armağana yorumlanır. Bu armağanlar ise kKişinin ayaklarını yerden kesecektir. Hayatlarında taptaze gelişmelerin yaşanacağını müjdeleyen rüya ile birlikte, kişiler her türlü imkana sahip olacaklar ve geçmişte sürekli yaşadıkları zorlukları geride bırakacaklardır. Bu sayede de huzur dolu yeni bir hayata adıma atacaklardır.

Rüyada Beyaz Diş Görmek Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada beyaz diş görmek İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kişinin öne çıkmak ve adeta parlayan bir yıldız konumunda olmak için duyulan özlemin ifade edilmesi şeklindedir. Bu kişiler bu nedenler sürekli olarak kendini ispatlamak ve göstermek için çaba harcamaktadırlar. Kendilerini göstermek isteyen bu kişilerin her alanda fırsatları kolladığını ve bu fırsatların artık karşılarına çıkacağını belirler.

Rüyada Damaktan Diş Çıkması Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada damaktan diş çıkması o kimsenin uzunca bir hayat süreceğine, işaret ettiği söylenmektedir. Bu kişiler yaşlılıklarını da uzun ve sağlıklı bir şekilde yaşayarak çevreleri tarafından parmakla gösterilir bir kişi haline geleceklerdir.

Rüyada Dişinin Koptuğunu Görmek Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada dişinin koptuğunu görmek insanın bilgilerinin eksik olduğunu ve bu nedenle zarar görebileceğini işaret eder. Özellikle bu rüya tarihi alanda bilgilerinizin eksik olduğunu gösterir. Bu eksiklik sebebi ile iletişimlerinizde kopukluk yaşıyor olabilirsiniz. Bunun için de en iyisi tarih bilgilerini içeren eserleri çok okumanız ve çalışmanız gerekmektedir.

Rüyada Diş Eti Görmek Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada diş eti görmek rüya sahibinin aile üyelerinin durumunun maddi ve daha kötüsü manevi anlamda çok zayıf olduğuna işarettir. Bu kişiler hem geçim sıkıntısı yaşıyor hem de anlaşamıyor olabilirler. Bu kişiler sahip oldukları imkanlar dahilinde hayatlarında yer alan olumsuz durumları düzeltmek için çaba göstermelidirler. Aksi takdirde bu rüyanın görülmesi ile de birlikte işler olduğundan daha kötü bir hal alabilir. Bu durumun önün geçmek için kişi tembellik yapmaktan vazgeçmeli ve bir an önce harekete geçmelidir. Diş etinin eğer çekildiği görülüyorsa bu rüya sahibi kişinin hayatında pek çok iyi şeylerin gideceğini yani çekileceğini işaret eder. Kendilerinden çekilen bu şeyler onların hayatlarında yer alan iyi insanlar olabileceği gibi, önemli işler, projeler de olabilir. Bu rüya ellerinden iyi şeylerin gitmemesi için bir uyarıdır.

Rüyada Dişinin Düştüğünü Görmek Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada dişinin düştüğünü görmek pek çok rüya alimi tarafından mal sarf edileceğinin habercisi olarak görülmektedir. Rüya sahibi kişiler dişlerinde meydana gelecek hasarlar için üzüntü ve keder duyacaklardır. Sahip oldukları bu olumsuz duyguları defetmek için ise özellikle fakir insanlar için mal sarf edecekler ve başka insanlara karşı eli açık davranmaya başlayacaklardır. Bu yardımlar o kişilerin kendileri hakkında daha iyi hissetmelerine sebep olarak içlerinde dini olan bağların genişlemesine sebep olacaktır. Bu kişiler zekat verirken de ellerini bol tutan kişilerdir. Sahip oldukları bu güzellik sayesinde yaşları kendilerinden küçük olan kişileri olumlu manada etkileyebilir, bir nevi onlara rol model olabilirler.

Rüyada Diş Dökülmesi Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada diş dökülmesi görmek İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; son derece olumsuz durumların kapıda olduğunun göstergesidir. Bu kişiler özellikle iş hayatında uzun zamandır üzerinde çalıştıkları işlerin tek tek bozulduğunu görerek büyük hayal kırıklıklar ve üzüntüler yaşayacaklardır. Aynı zamanda  bu kişiler başka insanlar tarafından arkasından iş çevirilen kişi konumuna düşecek ve haberi olmadığı işler yüzünden ise maddi olarak elinde avucunda ne var ise kayıp edeceklerdir.

Rüyada Dişinin Sallanıp Çıktığını Görmek Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada dişinin sallanıp çıktığını görmek rüyayı gören insanın can düşmanın sonunda onun yakasından düşeceği şeklinde yorumlanır. Dişin sallanarak düşmesi, kişinin nefsine ve nefsine kapılarak yapmış olduğu hilelerine delalet eder. Bu kişiler yapmış oldukları hilelerden dolayı ilerde sıkıntı yaşabilirler. Beklenmedik kişiler tarafından şikayet edilebilirler ve bu onların başlarına özellikle iş hayatlarında büyük dertler açabilir. Patronları varsa onları insanlar içinde rencide edici davranışlarda bulunabilir. Onları işten kovmak isteyebilir. Ellerindeki işleri bir başkasına teslim ederek uzun süren emeklerin boşa gitmesine neden olabilir. Bu kişiler bu nedenlerden dolayı yanlış hareketlerde bulunmamaya özellikle dikkat etmelidirler. Ve kimseye güven duymadan yollarında ilerlemeye devam etmelidirler. Aksi takdirde arkalarından işler çevrilecektir.