Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Atla Konuşmak Görmek

Rüyada atla konuşmak, güvene, huzura, sükunete, yapılacak olan karlı işlere, sıkıntılardan uzaklaşmaya işarettir. Rüyada atla konuştuğunu görmek, bir kimse rüyasında bir at ile konuştuğunu görmüşse, bu rüya o kişinin manevi olarak arınmasına da delalet eder. Rüyada atla konuşan birini görmek, bu kimse daha önceki yaşamında yaptığı olumsuz davranışları bırakarak, günahlarına tövbe eder. Bu tövbeleri Allah katında kabul edilir. Bazı yorumlara göre rüyada atla konuşmak, rüya sahibinin her zaman yanında olan dostlara, bu dostlardan görülecek iyilik ve yardıma işarettir.

Rüyada Atla Konuşmak İslami Anlamı

Rüyada atla konuşmak, İslami yönden de bazı yorumları içermektedir. Buna göre rüyadaki at, muratları temsil eder. Bu rüya için Kirmani (r.a) yorumu; rüyadaki at eğer gemi takılmış güzel bir at ise, bu rüya kişinin insanlar arasında maddi ve manevi olarak yükselişini temsil eder. Ancak at ile yapılan konuşma bir tartışma şeklinde ise, kişi bazı günahlar işlemektedir. Bu rüya kişinin bu günahlarından dönmesi ve tövbe etmesi için kendisine yapılan bir uyarıdır.

 Rüyada Atın Konuşması

Rüyada atın konuşması, bir kimsenin kendisine gerçekten iyi niyet besleyen sıcakkanlı dostlara veya komşulara sahip olduğunu gösterir. Bu kimse kendisini güvende ve huzurlu hissetmektedir veya sahip olduğu bazı sıkıntıları varsa, bu sıkıntılarından yakın zamanda kurtulacaktır. Bazı yorumlara göre de rüyada konuşan bir at, çıkılacak bir yolculuğu temsil eder. Böyle bir rüya gören kimse, uzak hatta deniz aşırı bir yolculuğa çıkabilir. Yabancı memleketlere giderek, buralarda kendisine huzurlu bir yaşam kurabilir.

Rüyada Atların Konuşması

Rüyada atların konuşması, insanın çok sayıda iyi dostunun olduğuna işaret eder. Bu rüya hikmet ve bilgi ile de açıklanmaktadır. Bu tür bir rüya gören kişi, ömründe herkesin sahip olamayacağı bilgilere ve ilme erişir. Bu kişi, sahip olduğu ilmi, insanların huzuru ve refahı için kullanır.

Rüyada Beyaz Atla Konuşmak

Rüyada beyaz atla konuşmak, bazı rüya yorumcularının yorumlarında evlilik ile tabir edilir. Bazen de rüyada görülen beyaz at, saflık, temizlik, arınma olarak yorumlanır. Bir başka yoruma göre de rüyada beyaz bir atın konuştuğunu gören kimse saf ve temiz niyetli birisi ile evlenir, huzurlu ve mutlu bir yuvası olur.

Rüyada Konuşan At Görmek

Rüyada konuşan at görmek, rüya sahibinin hayatta istediği her şeye yakın bir zamanda kavuşacağının işaret etmektedir. Çalışıp çabaladığı işler sayesinde makam ve mevki kazanmayı, maddi servete nail olmayı da temsil eden bu rüya hayıra yorulur.

Rüyada Kahverengi Atla Konuşmak

Rüyada kahverengi atla konuşmak, kazanılacak olan zaferlere ve büyük başarılara yorumlanır. Cafer-i Sadık (r.a) rüyada atla konuşmak hakkında buyurmuştur ki; rüyada görülen at, izzet ve şerefle tabir olunur. Bu rüyanın sahibi çeşitli mertebelere sahip olarak, emeklerinin karşılığını alır. Halk içerisinde sayılan, sözü dinlenen ve sevilen bir kimse haline gelir.