Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Ata Bindiğini Görmek

Rüyada Ata bindiğini görmek, İslami yorumu ile rüya sahibinin kariyer hayatında çok iyi mevkilere geleceğine, iş hayatında istediği ve arzu ettiği başarıyı kolaylıkla sağlayacağına tabir edilir. Diğer bir deyişle, terfi bekleniyorsa kişinin terfi edeceği, kendi işini kurmak isteyenler için ise bu isteğinin gerçekleşeceği anlamına gelir.

Rüyada Ata Bindiğini Görmek İslami Anlamı

Rüyada ata bindiğini görmek, maddi ve manevi anlamda rahatlamaya, refah düzeyinin artmasına ve huzura işaret eder. Hayatın birçok alanında şansın açık olacağı bir dönem olarak yorumlanır. Kirmani(r.a) buyurmuşlardır ki; rüyada ata bindiğini görmek bereketli günlere ve yakın zamanda açılacak kısmet kapılarına yorulur.

Rüyada Beyaz Ata Binmek

Rüyada beyaz ata binmek, üstünlük sağlamak anlamına gelmektedir. Kişinin rakiplerine ve çevresinde kendisine düşmanlık besleyen kişilere karşı galibiyet kazanacağına tabir edilir. Uzun zamandan beri hayali kurulan, el açıp dua edilen bir dileğin gerçekleşeceğine, kişinin muradına ereceğine delalet eder. Bu rüya, bekar kişiler için hayırlı ve mutlu bir evliliği müjdeler.

Rüyada Kırmızı Ata Binmek

Rüyada kırmızı ata binmek, hızlı gelişecek olaylara işaret eder. Aile, iş ya da sosyal yaşantıda gerçekleşecek güzel olayların varlığına yorumlanır. İbni Sirin ( ra ) yorumu ile bu rüya; ahlaklı, dürüst ve namuslu bir insanla yolların kesişeceği, bu insan ile uzun ömürlü bir dostluk kurulacağı anlamına gelir.

Rüyada Siyah Ata Binmek

Rüyada siyah ata binmek, konfor anlamına gelir. Kişi, iş hayatında başarı sağlayacak buna bağlı olarak kazancı artacak ve hayatına konfor gelecektir. Aynı zamanda, rüya sahibinin, sosyal yaşantı içinde aranan biri olacağına, neşeli ve keyifli günler geçireceğine yorumlanmaktadır. Aile yaşantısında huzurlu günlerin de habercisidir.

Rüyada At Koşturmak

Rüyada at koşturmak, arzu edilen her şey için mücadele etmeye, emek vermeye, çalışıp didinmeye delalet eder. Bu çabaları kişinin hayır ve menfaatine olacaktır. Cafer-i Sadık ( ra ) buyurmuştur ki; rüyayı gören kişi, hak ettiği noktaya ulaşacak, hakkı olanı alacaktır. Bir diğer yorum ile bu rüya, bir miras davası ile ilgili gelişmeler olacağına tabir edilir. Özel hayatta yaşanan sıkıntılı sürecin atlatılacağına ve huzurlu zamanlara yorulur.

Rüyada Kahverengi Ata Binmek

Rüyada kahverengi ata binmek, İslami yorumu ile hayallerin gerçekleşmesine çok az bir zaman kaldığına tabir edilir. Rüyayı gören kişinin sabırlı olması gerektiği ve sabrının sonunda mutluluğu, huzuru yakalayacağı anlamına gelir.

Rüyada Ata Binen Birini Görmek

Rüyada ata binen birini görmek, rüyanın detaylarına göre yorumlanır. Eğer ata binen kimse tanıdık biri ise bu kimsenin başarısı ve mutluluğuna tanık olunacağına delalet eder. Eğer kişi tanınmıyorsa rüya sahibinin çok güzel ve hayırlı bir haber alacağına delalet eder. Bir diğer İslami yorumu ise sürpriz bir takım gelişmelerdir. Bu gelişmeler ile kişinin hayatı kolaylaşacaktır. Bekar kimseler için alınacak bir evlilik teklifine de tabir edilir.