Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada At Yelesi Görmek

Rüyada at yelesi görmek, kişinin hayatında devam eden bazı olumsuzlukların hali hazırda sürmesi ve bunlara çözüm araması olarak yorumlanmaktadır. Rüyada at yelesi gören kimse için ayrıca bazı İslam alimlerine göre bu rüya kişinin hayal dünyasında oluşturduğu bazı içi dolu olmayan düşüncelere saplanıp kalarak kaçırdığı çok sayıda fırsatın farkına varamaması olarak tabir edilmektedir.

Rüyada At Yelesi Görmek İslami Anlamı

Rüyada at yelesi yelenin görünümüne göre bazı alimler tarafından farklı yorumlanmaktadır. Öyle ki yele eğer düz ve güzel görünüyor ise hayalinin kurulduğu bazı olayların kısa süre içinde gerçekleşmesi olarak tabir edilir. Bunun yanında karışık ve pis görünen bir yele kötü iş istemek ve bunun gerçekleşmesini beklemek olarak yorumlanmakta olup kişinin Allah rızasından uzaklaşması olarak tabir edilir.

İmam Nablusi (r.a)’e göre rüyada at yelesi kişinin asalet ve iyi huyu ile tabir edilir. Öyle ki kişinin son derece asil ve iyi niyetli bir insan olduğunu bu nedenle çevresi ve dostları tarafından sevilen biri olduğuna yorulmaktadır. Ayrıca çok sayıda islam alimine göre bu rüya ilim hususunda bir doktora yapmaya veya bir okul bitirmeye dalalet etmektedir.

Rüyada Atın Yelesini Görmek

Rüyada atın yelesini görmek kısa zamanda alınacak uzun süredir beklenen bir haberin alınmasına yorulur. Bu haber güzel bir haber olmakla birlikte görenin havalara uçacağı ve bu sayede hayatının değişeceği bir rüyadır. Bazı dini yorumlara göre ise dini konularda eğitim almaya ve bir yere müftü ya da imam olmaya da tabir edilmektedir. Bu rüya ile kişi huzur ve refaha kavuşur kısa süre içinde tüm yaşamı düzene girer.

Rüyada Yeleli At Görmek

Rüyada yeleli at görmek ne anlama gelir? Kişinin gerçekleşmesine ihtimal vermediği ve asla olmaz dediği bazı hayallerinin gerçek olmasına ve bu nedenle yaşadığı şaşkınlığa yorulmaktadır. Ayrıca çok sayıda din alimine göre bu rüya hayırlı bir rüya olup kişinin islam alanında iyi yerlere gelmesine ve eğitimci olmasına da yorumlanır. Bazı yorumculara göre ise rüyayı görenin çocuklarına iyi bir baba olacağına ve onların dini eğitimlerini tam almalarına olanak sağlayacağına yorumlanır.

Rüyada Kahverengi Yeleli At Görmek

Rüyada kahverengi yeleli at görmek genellikle sağlık sorunlarının çözülmesine ve sağlıklı uzun bir ömür geçirileceğine yorulmaktadır. Ayrıca sağlık sorunu rüyayı gören dışında bir aile bireyi ya da sevilen biri de olabilir.

Rüyada Beyaz Yeleli At Görmek

Rüyada beyaz yeleli at görmek ne anlama gelir? Beyaz yeleli at müjdeli haber anlamına gelmekte olup çok sayıda din adamı tarafından hayırla yapılacak işe veya hayır olacak bir evliliğe yorumlanmalıdır.

Rüyada Siyah Yeleli At Görmek

Rüyada siyah yeleli at görmek kişinin kötü bir haber almasına ya da asılsız bir güzel haber almasına ve sonradan haberin asılsız olduğunun öğrenilmesine gelmektedir. Ayrıca çok sayıda din adamı bu rüyayı kötü alışkanlık ya da arkadaşlara bulaşmak olarak tabir eder.