Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada At Sevmek Görmek

Rüyada at sevmek, makam ve liderliğin atması ayrıca, iş ve özel hayatında saygınlık ve itibar olarak yorumlanmaktadır. Rüyada at sevdiğini görmek, uzun süredir beklenen bir isteğin gerçekleşmesi olarak ta yorumlanmaktadır. Rüyada at seven birini görmek, Bu bir sınav ya da bir makam beklentisi olabilir. Rüyada at sevdiğini gören kimsenin, çocuğu da makam ya da mertebeye ulaşacak olabilir. Rüyada At Sevmek, ayrıca bazı İslam alimlerine göre bu rüya çok hayırlı bir rüya olup ömür boyu mutlu ve huzurlu yaşamak anlamına gelmektedir.

İmam Nablusi (r.a)’a göre at sevmek sevindirici bir haber almak anlamına gelmektedir. Kişi yakın zamanda çok sevineceği ve hayatını iyi anlamda değiştirecek bir haber alır. Ayrıca bazı alimlere göre bu rüya hayra yorulmaz. Bu rüya haram ve kötülüğe göz yuman kişiye de yorumlanmaktadır. Buna göre kişi çevresinde olan kötü işi görmezden geliyor olabilir ya da ortak oluyor olabilir.

Rüyada At Yavrusu Sevmek

Rüyada at yavrusu sevmek yakın zamanda yepyeni bir işe girileceğine ve bu iş sayesinde bütün hayat boyu huzurlu ve mutlu bir hayat yaşanacağına gelmektedir. Ayrıca bazı islam alimlerine göre bu rüya hayırlı ve kısmetli bir evliliğe dalalet eder. Kişi evli ise çok güvenilir ve varlıklı bir dost edinmeye ya da önemli mevkide biri ile ahbaplık etmeye yorumlanabilir.

Rüyada Kır At Sevmek

Rüyada kır at sevmek ne anlama gelir? Bu rüya beyaz yalan söyleyen ve herkesi kandıran birinin foyalarının ortaya çıkması anlamına gelmektedir. Bazı alimlere göre ise rüya tamamen maddi açıdan değerlendirilmelidir. Buna göre kişinin yakın zamanda yüklü bir para kazanacağı ya da şansının döneceği şans oyunlarından ya da piyangodan para kazanacağı olarak ta yorumlanmaktadır.

Rüyada At Başı Sevmek

Rüyada at başı sevmek ise hiç beklenmedik bir zaman da terfi almak ya da iş yerinde daha yüksek maaşlı bir konuma geçmek olarak tabir edilmektedir. Rüyayı gören kişinin çevresinde sevilen biri olduğu için bir konuda destek istenebilir. Ya da bir organizasyon için yönetici olması talep edilebilir. Bunun yanında bazı dini yorumculara göre bu rüyayı gören kişi yakın zamanda bir seçim sonucu işe başlar.

Rüyada Beyaz At Sevmek

Rüyada beyaz at sevmek bazı islami yorumcular tarafından kolay iş yapan ve bu sayede para kazanan kişi olarak yorumlanmaktadır. Ayrıca bazı yorumculara göre rüyayı gören kişinin biri tarafından kandırılmak isteneceği fakat çevresindeki dost ve arkadaşları sayesinde bunu başaramayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı dini bilginleri göre ise bu rüya ile beraber görülen diğer unsurlar da değerlendirilerek yapılacak bir yorum daha doğru olmaktadır.

Rüyada Kahverengi At Sevmek

Rüyada kahverengi at sevmek ne anlama gelir? Kahverengi at asaleti simgelemekte olup genellikle bu rüya kişinin ahlaklı ve güzel bir eşe sahip olması şeklinde yorumlanır. Ayrıca beyaz atın koşuyor olması rüyanın anlamını değiştirir ve kişinin başarıya ulaşacağı şeklinde Tabir edilir.