Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada At Öldürmek Görmek

Rüyada at öldürmek, kişinin ailevi hayatının düzene gireceği ve bolluk ve bereket içinde geçecek senelere yorumlanmaktadır. Rüyada silahla at öldürdüğünü görmek, Bazı İslami yorumlara göre büyük bir iş kurmak ya da başarı kazanmak anlamına gelmektedir.

Rüyada bıçakla at öldüren birini görmek, kişi devlet dairesinde çalışıyor ise kısa sürede terfi eder ve maaşı artar.  Rüyada atı öldürdüğünü görmek, ayrıca bazı dini yorumlara göre ise bu rüya İslam alemi içinde, tanınan birinin rızasını kazanmak ve o kişiden helallik almak anlamına gelmektedir.

Rüyada At Öldürmek İslami Anlamı

Rüyada at öldürmek, İbni Sirin (r.a)’e göre ise at öldürmek büyük bir badire atlatmak ya da bir konuda bazı mazlum ya da yetimlere destek olmak anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişi bunu yapabileceği gibi yakınındaki biri de yapabilir. Ayrıca rüya sahibi de birinden büyük bir destek alabilir. Bazı alimlere göre at öldürmek büyük bir mirasa konmak ya da aile büyüklerinden birinden maddi açıdan büyük bir destek almak anlamına gelmektedir.

Rüyada Beyaz At Öldürmek

Rüyada beyaz at öldürmek kişinin ruh hali ile ilgilidir. Kişinin oldukça iyi niyetli biri olduğu ve bu nedenle çevresinde sevilen biri olduğu şeklinde yorumlanır. Bu kişi iyi niyetinin karşılığını kısa sürede alarak hayatında büyük paralar kazanacağı ve maddi açıdan sıkıntı çekmeden bir hayat süreceği şeklinde yorumlanmaktadır. Kişi bir kadın ise yaptığı hayır ve iyilikler ile Allah katında hayırlı bir insan olduğu anlamına da gelmektedir.

Rüyada Silahla At Öldürmek

Rüyada silahla at öldürmek ne anlama gelir? Bu rüya yorumcular tarafından kişinin elinde bulunan bir gücü başkasına istemeden vereceği şeklinde yorumlanır. Bazı alimler bu rüyayı bazı hatalar nedeniyle önemli bir görevde bulunan kişinin görevden alınması şeklinde yorumlamaktadırlar. Ayrıca bazı alimler ise bu rüyayı başkasının sırtından kazanılacak para olarak yorumlamaktadır.

Rüyada At Sineği Öldürmek

Rüyada at sineği öldürmek ne anlama gelir? Bu rüya kişinin sırtında yük olan bir kişinin aile içinden uzaklaştırılması olarak tabir edilir. Ayrıca kişi maddi ve manevi açıdan kendisine yük olan aile dışındaki birinden de kurtulabilir. Bazı alimlere göre ise bu rüya rüyayı gören kişiyi kandıran birinden kurtulmak ve foyalarının ortaya çıkması şeklinde açıklarlar.

Rüyada Siyah At Öldürmek

Rüyada siyah at öldürmek devlet kapısında büyük bir mertebe edinmeye yorumlanır. Kişinin kendisi ya da ailesinden biri yakın zamanda büyük bir göreve atanır. Ayrıca bu rüya bazı dini yorumculara göre kişinin rahatsız olduğu ve zarar gördüğü bir kişi olarak yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kadın ise aile içindeki biri tarafından baskı görebilir ve bu nedenle sıkıntı yaşayabilir.

Rüyada Kahverengi At Öldürmek

Rüyada kahverengi at öldürmenin yorumu değişmekte olup bazı islam yorumları bu rüyanın iyi ve tecrübeli bir iş ortağına geldiğini söylemektedir. Bazı yorumcular ise bu rüyayı bir süre sonra gelecek kısmet olarak tabir eder.