Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada At Kuyruğu Görmek

Rüyada at kuyruğu görmek, bazı işlerin sarpa sarması ve haddinden fazla karışması olarak yorumlanmaktadır. Ayrıca bazı İslam alimlerine göre rüyada at kuyruğu görmek bazı sıkıntılı ve yasal olmayan işlere bulaşmak ve bundan dolayı büyük sıkıntılar çekmeye tabir edilmektedir.

Rüyada At Kuyruğu Görmek İslami Anlamı

Rüyada at kuyruğu görmek, İslami yorumlarda kişinin sıkıntılardan dolayı zor duruma düşmesi ve işi çözemez hale gelmesi olarak tabir edilmektedir. Bu rüya genel olarak karışık işlere bulaşmak ya da karışık işlerle karşılaşmak olarak tabir edilir.

Cafer-i Sadık (r.a)’a göre bu rüyayı gören kişi kısa süre sonra büyük sıkıntılar içine düşer ve bu sıkıntıların çözümü için çok çabalamasına rağmen çözüm bulamaz. Ayrıca bazı alimlere göre ise bu rüya sıkıntıya düşen bir dost ya da arkadaşa yardım etmek olarak tabir edilmektedir. Bazı alimlere göre ise bu rüya iş hayatında kötü ve kıskanç insanlarla bir arada çalışılmasından dolayı büyük badireler atlatmak ve küçük şeyler nedeniyle büyük dertlere maruz kalmaya yorumlanır.

Rüyada At Kuyruğu Kesmek

Rüyada at kuyruğu kesmek bir problemi kestirip atmak ve onun sıkıntısından kurtulmak anlamına gelmektedir. Gereksiz yere büyütülen ve içinden çıkılmaz hale getirilen bir sıkıntıdan dolayı duyulan büyük iç sıkıntısına da yorulmaktadır. At kuyruğu uzatılmaması gereken konuların gereksiz yere uzatılması ve bu nedenle çevredeki insanlara sıkıntı verilmesi olarak tabir edilir.

Rüyada Saçını At Kuyruğu Yapmak

Rüyada saçını at kuyruğu yapmak ne anlama gelir? Bu rüyayı gören kişi kendi kendine bazı sıkıntılar yaratır ve bundan dolayı kendi iç sıkıntısını arttırır. Bazı islam alimlerine göre gereksiz yere iç huzurunun bozulması ve kişinin bunalıma girmesi olarak ta yorumlanır. Ayrıca bazı yorumculara göre dini bazı eksiklikler nedeniyle boş yere yaşanan sıkıntı olarak tabir olunur.

Rüyada Uzun At Kuyruğu Görmek

Rüyada uzun at kuyruğu görmek uzatılan konu ile tabir edilir. Kişinin hayatındaki bir konunun uzatılması ve yaptığı bir hatanın sürekli yüzüne vurulması olarak ta tabir edilmektedir. Bunun yanında bazı dini alimlere göre rüya vesvese yapmaya ve bunda dolayı tüm çevreye sıkıntı yaşatmaya yorumlanır.

Rüyada Beyaz At Kuyruğu Görmek

Rüyada beyaz at kuyruğu görmek ne anlama gelir? Bu rüya gereksiz yapılan vesveseden vazgeçilmesine ve iç huzuruna kavuşulmasına tabir olunur. Ayrıca çok sayıda sıkıntı içinde boğulan kişinin bu sıkıntılardan kısa süre sonra kurtulacağına ya da iç huzuru sağlayacağına yorumlanır. Bazı alimlere göre sıkıntılı ve zahmetli bir yoldan dönmeye ya da hastalıktan kurtulmaya da yorumlanmaktadır.

Rüyada Kuyruksuz At Görmek

Rüyada kuyruksuz at görmek kişinin uzun süredir yaşadığı sıkıntıların son bulmasına tabir edilir. Ayrıca bazı alimlere göre bu rüyayı gören kişi normalde çok vesveseli ve islam gereklerini yerine getirmeyen biri iken değişmesine ve Allah yolunda mücadele veren biri haline gelmesine de yorulmaktadır.