Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada At Isırması Görmek

Rüyada at ısırması görmek, bazı rüya yorumcularına göre hayırlı yorumlanmaz ve kişinin hayatındaki bazı insanlarla yaşadığı sıkıntıların, baskıların artacağına yorumlanır. Bazı alimlere göre rüyada atın ısırdığını görmek, kişinin çevresindeki insanlardan haddinden fazla beklentisi olması ve bu nedenlere insanları sıktığı ve bunalttığı anlamı çıkarılmalıdır.

İslam alimlerine göre ise Rüyada At Isırması Görmek, evlilik hayatındaki yaşanacak olan sıkıntılara ve hane içindeki beliren huzursuzluklar anlamına gelir. Aynı zamanda rüyada erkek bir atın ısırması, eşler arasındaki geçimsizliklerin artması ve içinden çıkılmaz bir hal alması olarak tabir edilir.

Rüyada At Isırması Görmek İslami Anlamı

Rüyada dişi at ısırması, Kirmani (r.a) yorumuna göre, çevresine çok karışan ve dedikodu yapan kötü ahlaklı kişiye yorulur. Rüyada siyah atın ısırması, Bu kişi düşüncesizce konuşarak çevresindekileri rahatsız eder diye yorumlanmıştır. Bazı dini yorumlara göre ise kahverengi atın ısırması, kişinin sorunlu ilişkilerinden dolayı yaşayacağı bazı problemlere dalalet etmektedir. Rüyada At Isırması Görmek, kişi farkında olmadan yaptığı gaflar ve sıkıcı olaylar nedeniyle çevresinde antipati toplamıştır ve bunların geri dönüşümünü yaşayacaktır.

Rüyada Atın Isırmaya Çalışması

Rüyada atın ısırmaya çalışması ne anlama gelir? Bu rüyayı gören kişinin iş hayatında ya da ailesinden biri tarafından fena halde sinirlendiği ve kişiye bunu göstermek için fırsat kolladığı şeklinde yorumlanır. Ayrıca İslami yorumlara göre nefret ve kıskançlık içindeki bir kişinin plan yaptığı ve fırsat bulduğu anda kişiye saldıracağı şeklinde tabir olunur.

Rüyada Elini At Isırması

Rüyada elini at ısırması rüyayı görenin birinden zarar göreceği ve buna mani olmayacağı anlamı çıkarılmalıdır. Fesatlık ya da intikam duygusu besleyen birinin manevi ya da maddi olarak saldırısına uğranması şeklinde yorumlanır. Dini yorumcular bu rüyayı birinin ahını almak şeklinde de yorumlamaktadırlar. Kişi ya da çevresindeki biri tarafından birinin ahı alınmıştır ve bu nedenle rüyayı gören kişi zarar görecek ya da pişmanlık yaşayacaktır.

Rüyada Kolunu At Isırması

Rüyada kolunu at ısırması rüyayı görenin pişmanlık duyması olarak yorumlanır. Dini yorumcular bu rüyayı kişinin bir hak yediği ya da birine haksızlık yaptığı için pişmanlık duyduğu ve bunun için af dileyeceği şeklinde tabir etmektedirler. Bazı alimlere göre ise bu rüya tövbe etmek anlamına gelmekte olup kişinin ibadetlerini doğru ve zamanında yapmaması nedeniyle Allah’a sığınacağı anlamı çıkarılmalıdır.

Rüyada Ayağını At Isırması

Rüyada ayağını at ısırması ne anlama gelir? At ısırması genel olarak kişinin yaptığı bir hata nedeniyle bir insanın zarar görmesi şeklinde yorumlanmakta olup atın ayağını ısırması kişinin birine ciddi şekilde zarar vermesi nedeniyle o kişinin ah etmesi olarak tabir edilebilir. Ayrıca atın büyüklüğü ya da görüntüsü kişinin gördüğü zararın yorumlanması için önem arz etmektedir.

Rüyada Atın Ağzına Elini Sokmak

Rüyada atın ağzına elini sokmak ne anlama gelir? Bu rüya kişinin olmadık işler yapmasına ve bu nedenle çevresinde büyük bir nefret uyandırmasına yorumlanır. Ayrıca kişi çok sayıda ah almış olabilir ve bu nedenle zarar görebilir. Bazı alimlere göre ise bu rüya birinin üstüne fazla gidilmesi olarak ta yorumlanır.