Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada At Görmek

Rüyada ata bindiğini görmek gibi rüyalar çok sık görülür. Rüyada ve kahve falında at görmek, kısmet, murat, şans, mertebe, evlilik çoğu zamanda hayra yorulur. Ancak atı hangi formda gördüğünüz de, rüyanızda geçen olayda rüyanın tabirinde önem taşır. Rüyada gördüğünüz atın rengi bile, rüyanızın yorumlanması açısından oldukça önemlidir. Rüyada at görmek, genelde iş hayatındaki başarıya yorumlansa da, kısmet kapınızın açık olduğu anlamına da gelebilir. Birçok alim, rüyada at görmeyi hayırlı sonuçlara bağlar. Rüyada at görmek, uzun yolculuklara çıkacağınız da delalet edebilir. At sürmeyi bilmeyen birinin rüyada at üstünde görülmesi, kişinin makam ve mevki sahibi olacağına işarettir. Rüyasında at gören kişinin rüyası, berekete ve bolluğa işarettir. Rüyada kahverengi at görmek, yakın zamanda hayırlı olaylarla karşılaşır. Makam ve mevki sahibi olur. Kirmani şöyle demiştir: Rüyada at görmek, düşmanınızı yeneceğine işarettir. Kızıl at görmek, dindar bir kişiliğiniz olduğunu gösterir. Ayrıca rüyada at görmek, güzel bir haneye de işarettir. Atın yelesi, tüyleri güzelse, bu evinizin de o kadar güzel olduğuna, hanenin barış içerisinde yaşadığına delalettir. Rüyada at görmek gibi, rüyada iki tane at görmek de hayırlıdır.

Rüyada Beyaz At Görmek

Rüyada beyaz at görmek, düşmanınızla olan mücadelede galip gelmenize işarettir. Rüyada beyaz at gören kişiler, her türlü işte yakın zamanda başarıya ulaşır. Bazı alimlere göre beyaz at görmek, devlet tarafından verilecek mala ve itibara işarettir. Eğer rüyada beyaz at gören kişi bu ata bindiğini görmüşse, tahmin edemeyeceği şereflere ulaşır. Hatta bu şerefe ulaştığında buruk bir mutluluk yaşar. Çünkü artık olgunluğa da ulaşmıştır.

Beyaz At rüyası neye işarettir? Rüyada Beyaz At görmek detaylı anlamına bakın

Rüyada At Sevmek

Rüyada at sevdiğini gören kişi, yakın zamanda hayallerine kavuşur. Rüyada at sevmek her zaman için dileklerin kabulüne, kişinin mutluluğuna yorulur. Bu rüyayı gören kimse, en kötü anlarda bile yakın zamanda bir mutluluk yaşayacağına inanmalıdır. Rüyasında at sevdiğini gören kişi, hiç ummadığı zamanlarda büyük bir sürprizle karşılaşır, işleri rast gider. Bu kişi hedeflerine sıkı sıkı bağlıdır.

Rüyada Uçan At Görmek

Rüyada uçan at görmek, rüyada koşan at görmekten daha hayırlıdır. Rüyada atın uçtuğunu gören kişi yakın zamanda büyük bir zafere ulaşır. Kişi yakın zamanda dertlerinden ve sıkıntılarından kurtulur. Rüya sahibinin yakın zamanda yüzünün güleceğine, iş hayatında ve sosyal hayatında mutlu olacağına ve başarılı da olacağını gösterir. Kişi yaşamayı en çok istediği şeylere ulaşır. Rüyada at uçmasının anlamı, Tüm maksatlarına ulaşacak olan bu kişi, hayatının parlak bir dönemine girdiğini bilmelidir.

Rüyada Atın Şahlandığını Görmek

Rüyada kahverengi ata binip koşturmak gibi, rüyada atın şahlandığını görmek de hayra yorulur. Verdiğiniz emeklerin, gösterdiğiniz çabaların boşa gitmeyeceğine, her türlü özverinin karşılığını alacağınıza işarettir. Eğer ki kenarda birikmiş paranız varsa, bu parayı değerlendirerek büyük bir başarıya ulaşacağınıza delalettir. Rüyada at şahlanması görmek, kenarda birikmiş paranız yoksa da, maddi anlamda rahatlık yaşayacağınıza ve artık para biriktirebileceğinize işarettir.

Rüyada At Kafası Görmek

Bu rüya genel olarak niyetlerin gerçekleşeceğine işarettir. Rüya da bir attan ziyade at kafası görmek, rüyayı gören kişinin tanınacağına ve herkes tarafından saygı göreceğine işarettir. Kişi, beklediği bir fırsata kavuşarak başarının basamaklarını çıkacaktır. Rüyada kahverengi at kafası görmek, İhtiyacı olan her türlü imkana kavuşarak mutlu bir döneme girecektir. Rüyada beyaz at kafası görmek, rüyayı gören kimse özellikle maddi anlamda hiçbir sıkıntı yaşamayacaktır.

Rüyada At Sürüsü Görmek

Rüyasında at sürüsü gören kişi, yakın zamanda hayal ettiklerine kavuşur. At sürü birçok açıdan hayra yorulur. Rüyada koşan atlar görmek, rüya sahibinin başındaki belalar biter, artık huzura kavuşur. Tüm işleri yolunda gider ve onu takdir edenlerin sayısı günden güne çoğalır. Rüyada at sürüsü görmek; kişinin sahip olduğu en değerli manevi duyguları yükselir ve kısmeti açılır.

Rüyada Tek Boynuzlu At Görmek

Rüyada atlar görmek birçok açıdan hayra yorulsa da, tek boynuzlu at görmek çok da iyi bilinen bir rüya değildir. Rüyasında tek boynuzlu at gören kişinin işleri yarım kalır. Kişi hayallerinden yoksun kalır. Arzu ettiği işler gerçekleşmez. Rüyada boynuzlu at görmek, rüyayı gören eğer evlenecek kişi ise evlenemez, işte başarı bekleyenler istediği fırsata ulaşamaz. Miras bekleniyorsa bu mirasa kavuşulamaz.

Rüyada Siyah At Görmek

Rüyada beyaz ve krem rengi at görenlere göre, rüyada siyah at görmek daha farklı yorumlanır. Rüyada siyah at görmek, mevki, itibar, mühlet kazanma, beklediği bir yolculuğun gerçekleşmesi ve rütbe yükselmesine yorulur. Rüyada siyah ata binmek, Büyük bir mal kazanacağına ve maddi anlamda ferahlayacağını ummadık bir paranın eline geçmesine delalettir. Rüyada siyah at yavrusu görmek, çok para kazanacağınız günler yakındadır ve artık maddi sıkıntılarınız geride kalacaktır.

Siyah At ne anlama gelir? Rüyada Siyah At görmek İşte detaylı anlamı

Rüyada At Arabası Görmek

Rüyada at arabası görmek bir maceraya atılacağınıza delalettir. Ancak bu macera tehlikelerle dolu olabilir. Rüyada at arabasına binmek, Uzun yollar ve çetrefilli işler için temkinli davranmanız gerekir. Rüyada at arabası sürmek, Sizi tehlikeli bir macera bekliyor. Başka kişiler ise rüyada at arabası görmeyi hastalığa yorar.

Rüyada Kahverengi At Görmek

Rüyada sadece kahverengi at görmek değil, koyu renkli at görmek de hemen hemen aynı anlama çıkar. Rüyada kahverengi at görmek dikkatli olmanız gerektiğine işarettir. Etrafınızdaki insanlarda sinsilik vardır ve sadece sizin için değil rakipleriniz içinde çalışır. Bu tip insanlara dikkat etmek faydalı olacaktır.

Rüyada Kırmızı At Görmek

Rüyada kırmızı at görmek hayırlıdır. Rüya sahibinin, kırmızı renkli bir at görmesi veya atın kızıl renkte olması işlerin yolunda gideceğine delalettir. Ancak atın yaşlı olması durumunda işler değişir. Yaşlı at kırmızı renkteyse, işlerinizin düzensiz olduğuna ve istediğiniz şeyleri yapmak istediğinizde dikiş tutturamayacağınıza yorulur. Rüyada hasta at görmek de hayra yorulmaz.

Rüyada Yavru At Görmek

Rüyada yavru at gören kişinin kısmeti açılır, artık daha fazla güç sahibi olur. Rüyasında yavru at ya da tay gören kişi, yapacağı işler için daha çok cesaretlenmelidir çünkü bu işi başarmak için gereken güç, kendisinde vardır.

Rüyada At Nalı Görmek

Türk mitlerinde de şansla ilişkilendirilen at nalı, rüyada görüldüğünde de uğura işarettir. Rüyasında at nalı gören kişi, eğer ki bu nalı evinin kapısını astığını görüyorsa, evine uğursuzluk ve kötülük gelmeyecektir. Rüyada at nalı görmek, İtibarın artmasına ve Ev hanesinin sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmesine işaret eder.

Rüyada Yarış Atı Görmek

Rüyada at yarışı görmek, maddi anlamda oldukça iyiye yorumlanır. Rüyasında yarış atı gören kimse ticaretle uğraşıyorsa, rakiplerini geride bırakarak oldukça başarılı olacaktır. Rüyada yarış atı görmek kişinin arzularına ulaşacağına ve hedeflerine kavuşacağına delalettir. Birçok açıdan hayra yorulan bu rüya, karşıdan görülüyorsa bu anlamlara çıkar. Rüyada yarış atı sürmek, sıkıntılı bir iş ve zor kazanç demektir. Rüyada atı siz sürüyorsanız, kötü bir iş yapacağınız ve bu işte gururlu olacağınıza işaret eder.

Rüyada Atın Renklerine Göre Anlamlar

Rüyada görülen atın rengi, çeşitli anlamlara yorulur. At her ne kadar güzellikle bilinse ve hayra yorulsa da, rüyada görülen atın rengi tabir yapılırken önem arz eder. Rüyadaki atın renklerine göre şu yorumlar yapılabilir:

  1. Beyaz at görmek: Manevi bir aydınlanma yaşamak, huzura kavuşmak
  2. Siyah at görmek: Tehlikeli bir işe bulaşacağınıza
  3. Kanatlı At at görmek: Eğer ki yaralıysanız veya incinmişseniz yakın zamanda ruhunuzun iyileşeceğine
  4. Kahverengi at görmek: Mutluluğa kavuşma yolunda ilerlediğinize işarettir.
Kahverengi At rüyası neye işarettir? Rüyada Kahverengi At görmek Ayrıntılı Anlamına bakın 

Rüyada Başkasının Atına Binmek

Rüyada başkasının atına bindiğini gören kimseye oldukça hayırlı yorumlar yapılır. Rüyada at süren birinin arkasına binmek, yakın zamanda işinde yükselir. Kazancı artar ve bolluk içerisinde yaşar. Rüyada Ata binmiş birinin arkasına oturmak, hak yolunda hayırlı işler yapacağınıza da işarettir. Bu yolda mücadele verecek kişi, yakın zamanda çok mutlu olacaktır.

Rüyada Attan İnmek

Rüyasında attan indiğini gören kişilere iyi yorum yapılmaz. Bu rüya birçok alim tarafından hayra yorulmamaktadır. Eğer rüyayı gören kişi devlet kapısında bir işte çalışıyorsa, işinden olabilir. Rüyada Attan düşmek; malının son kuruşu bile biter diye yorumlanır. Eğer ki bir attan inip diğer bir ata bindiğinizi görürseniz, artık işinizin değişeceğine veya farklı alanlardan para kazanacağınız işaret olabilir. Rüyada bir attan inip bir ata binmek; evli bir erkek için eğer eşinden ayrılmayı düşünüyorsa, ayrılık kısa zamanda gerçekleşir ve hemen yakın zaman da biriyle tekrardan evlenir.

Rüyada At Süren Kişinin Arkasına Binmek

Rüyada at süren kişinin arkasında bulunan kimse, atı süren kişiye yardımcı olacaktır. Atı süren kişinin kim olduğunu bilmiyorsa, o kişinin kötülüğü dokunacaktır. Eğer ki at üzerinde olan kişi, düşüp çiğnenirse, atı süren kişi tarafından kötülüğe uğrayabilir. Aynı zamanda işten atılabilir. Serbest işte çalışıyorsa kazancı düşebilir veya batabilir. Rüyada ata binmiş birinin arkasına binmek; Özetle bu rüya genel olarak pek hayırla yorumlanmaz.

Rüyada At Üzerinde Silahla Hücum Etmek

Bu rüyayı gören kişi, bir konu üzerinde fazlaca ısrar ediyordur. Yakın çevresi artık bu ısrarlardan sıkılmıştır. Israr edilen konu, affedilmek olabilir. Artık bu ısrara yenik düşülerek kendini affettirecektir.

Rüyada Evde At Görmek

Rüyada evde at görmek, farklı yorumlara açıktır. Evinizdeki attan rahatsızlık duymuyorsanız bu rüya hayırlıdır. Ancak atın evde bulunması size huzursuzluk veriyorsa, kabul etmek istemeyeceğiniz bir yardımla karşılaşabileceğiniz anlamına gelir. Bu yardım sizi küçük düşürebilir nitelikte olabilecektir. Eğer ki atın eve sığmayacak kadar büyük olduğunu görürseniz, evin bereketi bolluğu artacaktır. Rüyada eve at girmesi, Maddi anlamdaki sıkıntılardan yakın zamanda kurtulursunuz.

Rüyada At Yaralamak

Rüyada atı yaraladığını görmek, rüya sahibinin yüreğinde açılacak derin bir yara anlamına gelir. Kişiye karşı bir söz edilir ve bu söz rüya sahibini derinden etkiler. Rüyada yaralı at görmek, rüya sahibi iyilik yapmış ancak bu iyiliğin karşılığını nankörlükle görmüş olabilir. Bu tip olayla karşılaşabilecek rüya sahibi, bir süre yüreğindeki iyiliği kaybedebilir. Ancak bazı yorumculara göre, bu iyi bir haber alacağınıza da işarettir. Alınan haber size mutluluk getirecektir.

Rüyada At Tepmesi

Rüyada atın teptiğini gören kişi, yakın zamanda öfkesinin ve sinirinin kurbanı olacaktır. Rüyada at tepmesi görmek, birisi tarafından suçlanmaya, haksız yere hakarete uğrayabilir, iftira atılabilir anlamına gelmektedir. Bu tür olaylarla yaşanan öfke ve sinir kişiye zarar verecektir. Çok üzülebilir, içine kapanabilir veya sürekli ağlayabilir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Aslan görmek anlamı daha önce bu rüyayı görmüş olabilirsiniz.

Rüyada At Eti Yemek

Rüyada at eti yediğini gören kimse, yakın zamanda hastalanabilir dikkatli olmalıdır. Kişinin rahatı bozulabilir, canı sıkılabilir ve kaos dolu bir hayata sürüklenebilir. Kişi isteyerek ya da istemeden hatalı davranır. Bu hatasının cezasını fazlasıyla çekecektir. Rüyada At eti yemek rüyasının başka bir anlamı ise, rüyayı gören kişinin söylediği bir söz yüzünden pişmanlık çekeceğidir. Bu sözler başına bela açabileceği gibi, dil yarası olarak da kalabilir.

Rüyada At Görmenin Genel Yorumu

Rüyada sarı at görmek, rüyada ata bindiğini görmek gibi rüyalar sıkça görülmektedir. Rüyada at simgesi görmek genel olarak başarıya işarettir. Rüyasında at gören kişi, günlük hayatında başarılıdır ancak bu başarının farkındadır. Başarısının farkında olan rüya sahibi, bir miktar kibir de taşımaktadır. At heybetli ve asil bir hayvandır. Rüya sahibi de psikolojik olarak kendini bu şekilde hissetmektedir. Aynı zamanda kişi mutlu bir haber bekliyor olabilir. Rüyasında at gören kişiler müjdeli haberler alabilirler. İslami rüya tabirleri ve Dini kaynaklarda At görmek farklı farklı yorumlansa da, genel olarak olumlu duygular ve pozitif beklentiler içerir.