Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada At Gezdirmek Görmek

Rüyada at gezdirmek, kişinin çevresi ile son derece uyumlu bir insan olduğunu ve bu nedenle sürekli arkadaş çevresinde sevilen biri olduğuna işaret eder. Rüyada at gezdirdiğini gören kimse, girdiği her ortamda, saygı ve hürmet gören, sözü geçen ve sayılan biri haline geldiğini göstermektedir. Bazı alimlere göre rüyada at gezdirdiğini görmek, monoton giden hayatında, sosyal ortamlarının hızlanması ve kendi hayatında değişiklikler arayışında olan biri olarak tabir edilir.

Rüyada At Gezdirmek İslami Anlamı

Rüyada at gezdirmek, İmam Nablusi (r.a) demiştir ki “kişinin at gezdirmesi asaleti ve insanlar arasında iyi bir yerde olduğunu gösterir.” Bu tabire göre at gezdirmek kişinin sosyal hayatında oldukça iyi bir yerde olduğuna ve bu nedenle sevilen sayılan biri haline geldiğine tabir edilmektedir. Ayrıca bazı alimler bu rüyadaki asaleti manevi olarak yorumlamaz. Bu asalet onlara göre mal ve mülk ile kazanılan bir asalet olup rüyayı görenin kısa sürede kazanacağı yüklü miktarda mal ve mülke yorulmaktadır. Ayrıca bazı yorumcular bunu şan ve şöhrete yorumlar.

Rüyada Atla Gezmek

Rüyada atla gezmek ne anlama gelir? Bu rüya anlam bakımından zengin bir rüyadır. Bazı yorumcular hayat içerisinde son hızla yaşanacak değişikliklere yormakta olup bu değişiklikler olumlu ve güzel değişiklikler olacaktır. Ayrıca kimi İslam alimine göre rüyada atla gezdiğini görmek, değişiklikler manevi ve Allah yolunda olacakken kimine göre ise zenginlik ve hayat standartlarının değişmesi yönünde sağlanacaktır. Ayrıca bazı dini yorumlara göre bu rüyayı gören kişi dost ve arkadaş meclisinde aranan biri haline gelecektir.

Rüyada Getirmek

Rüyada getirmek getirilen şeye göre farklı yorumlar yapılmasına neden olmaktadır. Kişinin rüyasında silah getirmesi gücünün artacağına yorulurken at getirmesi hayatına yeni birini alacağına yorumlanır. Rüyada at getirmek bekar için evlenmeye evli için hayırlı bir evlat sahibi olmaya yorumlanır.

Rüyada At Çekmek

Rüyada at çekmek ne anlama gelir? Hayatın değiştirilmesi için büyük çabalar sarf etmeye ve bunda başarı sağlamaya yorumlanmaktadır. Ayrıca bazı alimlere göre bu rüyayı gören kişi son hızla iyi yönde değişir ve bazı kötü alışkanlıklarını bırakır.

Rüyada Beyaz At Gezdirmek

Rüyada beyaz at gezdirmek kişinin çok iyi niyetli ve merhametli bir insan olduğuna bu nedenle saygı ile anılan biri haline geldiğine tabir edilir. Bazı alimlere göre ise bu rüya iyi niyetli kişinin niyetinin karşılığını alması olarak tabir edilmektedir.

Rüyada Siyah At Gezdirmek

Rüyada siyah at gezdirmek kötü alışkanlıklara ve bir türlü vazgeçilemeyen kötü niyetli arkadaşlara tabir edilir. Ayrıca bazı alimler kötü bir kadına esir olmak şeklinde de yorumlanır. Rüyada kır ya da köy ortamında at gezdirmek köy hayatına duyulan özlemi ya da çocukluğa duyulan özlemi ifade etmektedir.

Rüyada Kahverengi At Gezdirmek

Rüyada kahverengi at gezdirmek hastalığa çare bulmaya ya da hasta birinin iyileşmesi için çabalamaya yorumlanır. Ayrıca bazı alimlere göre ise hasta olan anne ya da babaya bakan hayırlı evlada dalalet etmektedir. Kişinin hayatında bazı eksiklikler hissetmesi ve bu eksiklikleri doldurmak için sürekli bir arayış içinde olunması olarak tabir edilmektedir.