Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada At Eti Görmek

Rüyada at eti görmek, haram yemeye ve dini yoldan şaşmaya delalettir. Rüyada at eti gören bir kimse, son zamanlarda haram kazanç sağlamışsa, bilmeden haram bir şey yemiş veya haram mal kullanmışsa, haram yiyen bir insanın yanında bulunmuşsa. Bir dedikodu edip bir kimsenin arkasından konuşmuşsa bu durumdan kurtulması için uyarıcı bir rüyadır.

Rüyada At Eti Görmek İslami Anlamı

Rüyada at eti yemek, İslami yorumu, günahlardan tövbe etmek için uyarıdır. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; “Rüyada at eti yiyen kişi şüphesiz harama el uzatan, zina işleyen kimsedir. Rüyada at eti yediğini görmek, bu günahı işleyen her kimse yönünü Allah’a çevirsin ve günahlarından tövbe etsin. Kurtuluşa ersin.” Rüyada at eti değişik şekillerde görülebilir. En tehlikelisi, çiğ at eti yemektir. Bunu gören kimse Dini rüya tabirciler’ine göre çok büyük günah ve ardından gelebilecek helaka işarettir.

Rüyada Çiğ At Eti Görmek

Rüyada çiğ at eti görmek, İslam alimlerinin yorumlarına göre rüya sahibi için asla iyiye işaret etmez. Rüyasında çiğ at at etini kendisine başkasının getirdiğini gören kimse, dost bildiği kötü insanlara karşı gözünü açmalı ve onlardan uzak durmalıdır. Bir yerde gezinirken çiğ at eti bulmak, başına gelecek bir kötülüğün habercisidir.

Rüyada Pişmiş At Eti Görmek

Rüyada pişmiş at eti görmek, günahlardan arınıldığı anlamına gelebilir. İbni Sirin (r.a) bir sohbetinde; “Rüyasında pişmiş at eti gören kimse şükretsin, çünkü o günahlarından tövbe etmiş ve tövbesi kabul olmuş kimsedir. Fakat o pişmiş at etini yediğini görürse, eski hatalarına geri dönmekte demektir.” buyurmuştur.

Rüyada At Eti Yemek

Rüyada at eti yemek ne anlama gelir? Rüyada yenen et eğer çiğ ve kanlı ise çocuklarının eşinin veya sevdiği bir insanın başına gelebilecek kötülüğe delalet eder. Rüyada at eti görmek genellikle kötü yorumlanır ve gören kişinin bol tövbe edip, kendisine çeki düzen vermesi tavsiye edilir. Eğer atı kesip, eti sıcakken yiyen kimse zorlandığı bir işten alnı ak bir biçimde çıkacak demektir.

Rüyada At Eti Kesmek

Rüyada at eti kesmek, rüya sahibinin üzerine atılacak bir iftiradan alnı ak çıkacağını gösterir. Rüyada at etini küçük parçalar halinde kesmek, uzun zamandır uğraşılıp emek edilen bir işin yoluna gireceğini gösterir.  İslam rüya tabircilerinden İmam Nablusi (r.a) bir kitabında Lut kavminin helak olmadan evvel toplu bir biçimde at eti yediklerini rivayet etmiştir.

Rüyada At Eti Yiyen Birini Görmek

Rüyada at eti yiyen birini görmek dini yorumu, kötü insanların etrafta kol gezdiğini, rüyayı gören kimsenin insanlara güvenmemesi gerektiğini, bu tür insanların rüyayı gören kişinin başına kötü bir şey getirebilecekleri uyarısını verir. Rüyasında at yiyen birini gören kimse, Allah’a sığınmalı ve bol dua ve tevhid ile kötülüklerden kurtulmak için yalvarmalı. Pişmiş at eti yiyen birini görmek, kötü insanların rüya sahibine zarar veremeyeceğini gösterir.