Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada At Çiftliği Görmek

Rüyada at çiftliği görmek, rüyayı gören kişi için büyük sevinçlere delalet eder. Dini yorumlara bakıldığında rüyada kendisini at çiftliğinde gören kişinin kendi hayatında ya da yakın çevresinde alacağı birden fazla müjdeli habere delalet eder. Hane içerisine müjdeli haberlerin peş peşe geleceğine ve tüm haneyi bu kısmetin etkileyeceği şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada At Çiftliği Görmek İslami Anlamı

Rüya Cafer-i Sadık (r.a) tarafından oldukça kısmetli ve bereket dolu bir hayatın varlığı şeklinde yorumlanır. Fakat bu kısmet ve bereket, birden fazla kişiyi etkileyerek, hanede uzun süreli bir değişime neden olacaktır. Özellikle, hane içinde maddi anlamda bir sıkıntı çekiliyorsa, bu sıkıntıların giderilerek, maddi imkanların bir anda artacağına delalet eder.

Rüyada At Çiftliğine Gitmek

Rüyada at çiftliğine gitmek, maddi sıkıntılarda ya da kısmetin kapanması durumunda rüyayı gören kişinin kısmetinin açılıp, çevresine hayırlı bir vatandaş olması şeklinde yorumlanabilir. Rüyayı gören kişi hayatında ve hanesinde sıkıntılar yaşıyorsa, bu sıkıntılarından tez vakitte kurtulup, refaha erecek şeklinde tabir olur.

Rüyada Attan Korkmak

Rüyada attan korkmak, kişinin kısmetini geri çevirmesi anlamını taşımaktadır. Özellikle, rüyayı gören kişi bir işe girmekten çekiniyorsa ya da kararsız durumdaysa yaptığı işten bereket kazanamaması şeklinde rüya tabir olur. Çoğu kez rüyada attan korkmak kısmeti ve hayırlı bir işi kabul etmemek olarak da yorumlanabilir. Eğer, kişi bir iş beklentisi içindeyse işin kendisi için uygun olmadığını öne sürerek, kabul etmemesi ve bu işten bereket elde edememesi olarak rüya yorumlanabilir. Böylece, kişi var olan kısmetini kendi eliyle kapatmış olacaktır.

Rüyada At Yakalamak

Rüyada at yakalamak, rüyayı gören kişinin kendi eliyle kısmetini elde etmesi şeklinde tabir olur. Zor olan bir işin üstesinden gelmek, başarısızlıkla sonuçlanan işleri tekrar denemek ve bereket elde etmek olarak rüya yorumlanır. Rüyada at genel olarak kısmete ve murada delalettir. Kişinin at yakalaması da çabaları sonucunda büyük bir servete ya da hayırlı işlere el atması anlamına gelmektedir.

Rüyada At İşemesi Görmek

Rüyada at işemesi görmek, rüyayı gören kişinin kısmetine birini göz koyacağı anlamına gelir. Çoğu kez hane içerisinde ya da yakın çevredeki bir düşmanı da işaret eden bu rüya, kişinin maddi ve manevi varlığının düşmanlar tarafından zarara uğrayacağını anlatmaktadır.

Rüyada At Tutmak

Rüyada at tutmak, rüyayı gören kişinin yaşamında büyük bir kariyere ya da mertebeye ulaşacağına delalettir. Elde edilen tüm kısmet ve başarının bir anda büyük sevinçleri getireceği rüya yorumu arasındadır. Ayrıca, kişinin elde ettiği kazançlarla daha da hayırlı kapıları aralaması, hanenin kısmetle dolması olarak da rüya açıklanabilir.

Rüyada At Kişnemesini Görmek

Rüyada atın kişnemesini görmek, kişinin elde ettiği bu refah ve huzur yakın çevresini de etkileyecek, kişi kısmetini yakın çevresine de yansıtacaktır. Ayrıca rüyada atın kişnediğini görmek, maddi anlamda bir getiri olan işe başlamak ya da kısmetli bir evliliğin yapılarak, hanede nüfusun artmasına da delalet eder.