Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada At Binmek Görmek

Rüyada at binmek, rüya sahibinin işinde kazanacağı yüksek başarısı sayesinde çevresinden takdir göreceğine yorumlanır. Rüyada ata binmek mesleğinde iyi yerlere geleceğine ve kendi işini yapacağına, yakın bir zamanda çıkılacak olan yolculuğa işaret etmektedir. Rüyada ata bindiğini görmek, bazen de şanssızlık olarak nitelendirilmektedir. Rüyada ata binen bir kimse, yakın çevresinden, olumsuz ve hayırsız bir hastalık haberi alabilir.

Rüyada At Binmek İslami Anlamı

Rüyada at binmek, daha çok olumlu anlamlara gelen bir rüyadır. Rüya sahibinin uzun zamandır hayalini kurduğu bir dileğinin gerçekleşmesine, maddi olarak bereketli bir döneme girileceğine manevi olarak huzurunun artacağına işaret etmektedir.

İmam Nablusi (r.a) rüyasında ata bindiğini gören kişinin eşi hamile ise erkek bir çocuk dünyaya getireceğine, gerçekleşmesinin istediği bir dileğinin gerçekleşeceğine, maddi olarak yaşayacağı bir ferahlama ile ev satın alacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada Beyaz Ata Binmek

Rüyada beyaz ata binmek, hayırlara yorumlanan bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin bir takım sıkıntılı günler geçirdiğine, artık sıkıntıların geride kalacağına ve hayatında yeni kararlar alacağına, çevresiyle olan ilişkilerinin iyileştireceğine, hayallerinin gerçekleştirmek için harcadığı emeklerinin karşılığını fazlası ile alacağına işaret etmektedir.

Rüyada Ata Ters Binmek

Rüyada ata ters binmek, rüya sahibi için hayırlara yorumlanmaz. Rüyayı gören kişinin işlerinde yapacağı bir takım yanlışlar ile hayallerine bir türlü kavuşamayacağına, yanlış insanlar ile bir takım işler yapacağına ve zarar göreceğine yorumlanmaktadır. Rüyada ata ters binilmesi bir takım üzücü olayların yaşanmasına ve bu durumun aileye de yansımasına ve bu terslikler sonucunda ailesiyle birlikte yeni kararlar alacağına ve daha doğru adımlar atarak kendini tersliklerde kurtaracağına yorumlanmaktadır.

Rüyada Ata Binen Birini Görmek

Rüyada ata binen birini görmek, rüya sahibinin muradının gerçekleşmesine yorumlanmaktadır. Rüyalarda görülen at, ters binmenin dışında hayırlara yorumlanan bir rüyadır. Genel olarak kişinin hayallerinin gerçekleşmesi olarak bilinir. Bu rüya kişinin maddi olarak sıkıntılardan kurtulacağı, alacağı mutlu bir haber ile hayallerini hayata geçireceği anlamına gelmektedir. Ayrıca rüya sahibinin bir takım verdiği sözlerini yerine getireceğine, maddi olarak kendisine yük olan bir kimseden kurtulmaya da yorumlanabilmektedir.

 Rüyada Siyah Ata Binmek

Rüyada siyah ata binmek, rüya gören kişinin hem işinde hem de çevresinde saygınlığının artacağına, işinde istediği mertebeye yükseleceğine, kazancında meydana gelecek artış ile rahat bir hayat yaşayacağına delalettir. Etrafındaki insanlar ile ilişkilerinin güçleneceğine, işinde kazanacağı başarılar ile etrafından takdir göreceğine ve çevresindeki insanların herhangi bir konuda bilgisine danışılan biri olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Kahverengi Ata Binmek

Rüyada kahverengi ata binmek, hayatta gerçekleşmesi istenen bir takım hayallerin gerçekleşmesi ile murada erilmesine, maddi olarak rahatlama döneminin başlaması olarak bilinmektedir. Bu rüya bazende hayırlı bir işin olmasının yakın olduğuna fakat bir takım sorunların yaşanabileceğine de yorumlanabilmektedir.

Rüyada Ata Binmek

Rüyada ata binmek, genel olarak iyiye yorumlanan bir rüyadır. Kişi kaç yaşında olursa olsun iyi şeyler yaşayacağına, yapacağı başarılı işler ile takdir göreceğine ve hayatındaki mutluluğun sürekliliğine, etrafındaki düşmanlarından kendisini kurtaracağına yorumlanmaktadır.