Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada At Almak Görmek

Rüyada at almak, gelecekte makama ve mevkiye sahip olunacağına ve hasımlara karşı galip gelineceğine işaret eder. Rüyada at görmek murattır. Rüyada at aldığını görmek, çeşitli yorumlamaları vardır. Rüyada at aldığını gören kimse, bazen güzel ve yeni bir eve bazen de kısmete delalettir. Rüyada karaca bir at aldığını görmek büyüklüğe, saltanata ve devletlik olmaya delalet ederken bekar bir erkek kimsenin kısrağa bindiğini görmesi ise ileride zengin ve asil bir kadın ile izdivaç yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada At Almak İslami Anlamı

Rüyada at almak, Rüyada beyaz ve siyah olan iki atın birbiriyle mücadele edip siyah olan atın beyaz olan atı galip ettiğini görmek ise mutlu, huzurlu ve muhafazakar bir kadının varlığına işarettir. Rüyada kızılca bir kısrak görmek de aynı manaya sahiptir. Rüyasında birden çok ata sahip olan bir kimse iş arkadaşları ve dostları içinde sivrilerek öne çıkar. Rüyada ata binen bir kişinin eşi hamile ise erkek evlat sahibi olur.

Rüyada görülen atın kuyruğunun gür olduğunun görülmesi evlat bereketine ve akrabanın çok olmasına yorumlanırken, atın belli bir yöne doğru sıçradığını gören bir kimse, bir düşünceye sevk olacak demektir. İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; Her kim rüyasında erkek bir beygire bindiğini görürse, o kimse hasmından korunacaktır.

Rüyada At Hediye Almak

Rüyada at hediye almak, rüyayı gören kişinin büyük bir hayıra ve kısmete kavuşacağına delalettir. Her kim rüyasında bir ar hediye alıyorsa o kişi zahmet vermeden bir mülk ya da servet sahibi olacaktır. Beklemediği bir yerden maddi bir gelir elde edecektir.

Rüyada At Arabası Almak

Rüyada at arabası almak, rahatına ve keyfine düşkün olan bir kimseye yorumlanır. Rüyayı gören kişinin görgüsüz ve bir malı mülkü olmamasına rağmen gösteriş budalası olduğuna, lüks düşkünü olduğuna işarettir. Bu rüyayı gören kişin karakteri ve şahsı ile ilgili bir rüyadır.

Rüyada Oyuncak At Almak

Rüyada oyuncak at almak, henüz daha gerçekleşmemiş olan ve rüya sahibine yaklaşan bir büyük kısmete delalettir. Aynı zamanda bu rüya azimli olmaya delalettir. Sonuçlar her ne olursa olsun bir işten asla vazgeçilmemesi gerektiğine yorulur. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; Rüyada at görmek berekete ve bol kısmete işarettir.

Rüyada Beyaz At Almak

Rüyada beyaz at almak, hem maddi hem de manevi olarak yükseleceğe ve işlerin artacağına, kişinin ömrü boyunca mutlu ve huzurlu bir hayat yaşayacağına delalet eder. Rüyayı gören kimse hayatı boyunca maddi bir sıkıntı yaşamayacaktır. Rüyada bir atın koştuğunu gören kimse yolculuk edecektir. Kim rüyasında sağlıklı bir ata bindiğini görür ise o kimse hayatında çok başarılı olacaktır ve yaptığı işlerde muvaffak olacaktır demektir.

Rüyada At Nalı Almak

Rüyada at nalı almak, şansa ve talihe işarettir. Rüyayı gören kimsenin hayatında yaptığı tüm işlerde şansı yaver gider. Öte yandan yakın zamanda talihe ya da talih getiren bir haber alınacağına işarettir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; Rüyasında yanında bir at olduğunu gören kişinin rızkı bol olacaktır ve hasmına galip gelecektir. Normal yaşantısında ata binmeye layık olmayan birinin rüyasında ata bindiğini görmesi ise yakın zamanda bu kişinin bir makama ve mevkiye sahip olacağına işarettir.

Rüyada At Heykeli Görmek

Rüyada at heykeli görmek büyük kudret sahibi olunacağına, şerefe ve büyük makama sahip olunacağına, bir kişinin ya da devletin şahlanışına kısa sürede tanık olunacağına delalettir. Rüyada bir kişinin taya bindiğini görmesi o kişinin hayırlı ve güzel bir evlat sahibi olacağının müjdecisidir. Kirmani (r.a) yorumu; Rüyada at görmek demek şerefe ve mevkiye nail olunacağının bir işaretidir. Atın biniş takımlarında bulunan bir eksiklik ise şerefte bir noksanlık olduğunu gösterir.