Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Arkadaşının Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada arkadaşının hamile olduğunu görmek iş hayatındaki problemlere, maddi anlamda yokluğa işaret edebilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada arkadaşının hamile olduğunu gören bir kimse içinde kıskançlık duygusu barındırıyor olabilir. Bu kıskançlık duygusu rüya ile dışa vurulmuş olur. Rüyada arkadaşın hamile olması tanınmış bir kişiden kötü bir haber alınacağına işaret edebilir. Eğer hamile olduğu görülen bebeğin cinsiyeti erkek ise alınacak olan haber kötüdür. Eğer cinsiyet kız ise de, alınacak haber çoğu zaman iyi olur.

Rüyada En Yakın Arkadaşının Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada en yakın arkadaşının hamile olduğunu görmek rüya sahibi kişinin sırlarının ortaya çıkacağına işaret eder. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; en yakın arkadaşın hamile olması güzel haberlerin geleceğine işaret eder. Güzel haberler özellikle aşk hayatını ilgilendirir. Bekar olan hem erkekler hem de kadınların kısmeti bu rüyadan sonra açılabilir. Arası bozuk olan çiftlerin arası düzelebilir. Kavgalı olan aile üyeleri barışabilir.

Rüyada Arkadaşının İkiz Bebeklere Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada arkadaşının ikiz bebeklere hamile olduğunu görmek güzel haberlerin ardı ardına geleceği anlamına gelir. Eğer ikiz bebeklerin cinsiyeti erkek ise, alınacak olan güzel haberler maddiyat ile ilgilidir. Eğer ikiz bebekler kız olacaksa manevi konularda haber alınacağı bilinmektedir. Alınacak olan güzel haber rüya sahibi kişinin yakın çevresini ilgilendirecektir. İkiz bebekler eğer gülüyorken görülürse rüya sahibi haberi rüyadan kısa süre sonra görür.

Rüyada Arkadaşının Menopozda Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada en menopozda olan kişinin hamile olduğunu görmek sınırları zorlamak, olmayanı oldurmaya çalışmak gibi kavramlar anlamına gelebilir. Bu rüya rüya sahibi kişinin ileride hayal kırıklığı yaşamasına işaret eder. Rüya sahibinin belirlediği gerçekçi olmayan hedefler üzüntüye yol açabilir. Rüyadan hemen sonra rüya sahibi sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Sağlık problemi kişide kalıcı hasar meydana gelmesine neden olmaz.

Rüyada Arkadaşının Ölü Bebeğe Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada arkadaşının ölü bebeğe hamile olduğunu görmek evli olan kişiler için evlilik hayatında problemler çıkması anlamına gelir. Evli olmayan kişilerin ise hızlı bir şekilde kısmetleri kapanır. Çevrelerinde hoşuna giden karşı cinsten hiç kimse kalmayabilir. Rüyada arkadaşın hamile olması genelde müjdeli haberlere yorulsa da her zaman için müjdeli haber alınacak diye bir kaide yoktur. Ölü bebek İslam alimleri tarafından hayra yorulmaz. İleride çıkacak olan problemlerin işaretçisidir.

Rüyada Arkadaşının Bekarken Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada arkadaşının bekar olmasına hamile olduğunu görmek umutların yeşereceği anlamına gelir. Rüya sahibi özellikle aşk hayatı ile ilgili bekleyiş içinde ise sonunda beklediğine kavuşacaktır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bekarken hamilelik işlerin terse gideceğine işaret ettiğinden hoş karşılanmaz. Kişinin maddi durumu alt üst olabilir. Aşk hayatında beklenmedik kişiler araya girebilir. Bebeğin cinsiyeti kız olursa iş değişir. Aşk hayatına araya girecek olan kişi iyi bir görev yüklenir.

Rüyada Arkadaşının 9 Aylık Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada arkadaşının 9 aylık hamile olduğunu görmek sona gelmek, nihayet bir projenin bitmesi, rahat nefes almak gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüyada arkadaşın hamile olması 9 aylık hamile olduğunun görüldüğü durumlarda iyi bir haber alacak olmanın işaretidir. Eğer rüya sahibinin uzun zamandır üzerinde uğraştığı bir projesi varsa, nihayet bu projenin sonuçları ortaya çıkmaya başlayacaktır. Buna bağlı olarak rüya sahibi maddi anlamda rahatlığa erebilir. Eğer rüya sahibi kişinin borçları varsa bu borçları öder. Başı dik gezmeye başlar.