Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Arafat'ta Vakfeye Durmak görmek

Ruyalarda.net: Bir kimsenin rüyasında Arafat'ta vakfeye durduğunu görmesi; o kimsenin haline göre rütbe ve makamı hayırdan şerre ve serden hayra dönüşür. Bazen de Arafat'ta vakfeye durmak; çoktandır görüşmediği bir dostu ile bir araya gelmeye, gerek akrabalarından olsun ve gerekse yabancı bulunsun rüya sahibinin; yanına gelen kimse ile ünsiyet tesis edeceğine işarettir. Bir kimsenin rüyada yürüyüp ve hareket ettikten sonra bir yerde durması; bazen işinin durgunluğuna, bazen de hastanın şifa bulmasına ve özel işlerinin başında bulunmasına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında Arafat dağını görmesi; o kimsenin imanının kuvvetine, birtakım ibadetlerle Allah'ın yolunda bulunduğuna, Arafat dağına çıktığını görmesi; mutlu ve huzurlu günlerin kendisini beklediğine delalet eder.


Nablusi: Rüyada Arafat'ta vakfeye durduğunu gören kimsenin, haline göre rütbe ve makamını hayırdan şerre veya şerden hayıra dönüşür. Bazen da o kimse, zevce veya mesken gibi şeylerden ayrılır. Bazen da bu rüya, düşmanının o kimseye galip gelmesine delalet eder. Eğer o kişi zaten dostundan ayrılmış ve düşmanının kahrına uğramış ise izzet ve şerefe erişir. Ayrıldığı dostu ile buluşur. Düşmanına galip gelir. Eğer günahkarsa tövbesi kabul olur. Gizli bir işi varsa meydana çıkar.
Rüyada yürüyüp ve hareket ettikten sonra bir yerde durmak, bazan işinin durgunluğuna, bazen da hastanın şifa bulmasına ve özel işlerinin başında durmasına delalet eder.