Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Anneye Sarılmak Görmek

Rüyada anneye sarılmak, rüyayı gören kişinin kısmetinin açılacağına ve hayatında bolluk ve berekete sahip olacağına işaret eder. Rüyada anneye sarılmak oldukça hayırlı bir rüyaya yorulur. Rüyasında annesini gören kimsenin maddi durumu kötüyse, dünyalık malı artar.

Rüyada annesine sarıldığını gören kişi fakir de olsa zengin de olsa hayatına bereket girer. Yaygın rüya tabirleri, bu tarz bir rüya gören kimsenin annesini yavaş yavaş ihmal ettiğini ve annesini sürekli ziyaret eden ondan hayır duası alması gerektiğine işarettir.

Rüyada Anneye Sarılmak İslami Anlamı

Rüyada Anneye Sarılmak, İmam Nablusi (r.a.) demiştir ki; babayı görmekten daha hayırlı yorumlanmaktadır. Rüyasında annesinin kendisini doğurduğunu gören kişi eğer hastalık geçiriyorsa ölür. Çünkü ölen kişi yeni doğan bir bebek gibi beyaz bezlere sarılır. Eğer sağlıklı ve fakirse bolluğa kavuşacağına işarettir. Eğer zengin biriyse maddi sorunlar yaşar ve kazancının önüne engeller çıkar.

Cafer-i Sadık (r.a.) buyurmuştur ki; Bir kişinin rüyada annesini gülümserken ve mutlu bir halde görmesi o kişinin önündeki zamanlarda mutluluğa ve sevine kavuşacağına işaret eder. İbn-i Sirin (r.a.) şöyle buyuruyor; Rüyada bir kimsenin anasını görmesi rızkının artacağına, huzurlu ve mutlu günlerin geleceğine tabir edilir.

Rüyada Ölmüş Anneye Sarılmak

Rüyada ölmüş anneye sarılmak Kirmani (r.a.) yorumu; rüyayı gören kimsenin annesinin kendisini beklediğini, yolunu gözlediğini, özlediğini ve dua beklediğine işaret eder. Rüya sahibi kimsenin annesinden hayır duası alması hayırlı olacaktır.

Rüyada Anneye Sarılmak Öpmek

Rüyada anneye sarılmak öpmek, manevi olarak çok yüce ve değerli hislerle yaşayan kişinin ailesine olan sevgisini ve amacının onları mutlu etmek, iyi bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmak olduğunu bildirir. İyi bir evlat olmanın yanı sıra, gurur duyulacak, merhametli ve kadir kıymet bilen, herkese eşit mesafede duran, tüm canlıları yaratandan ötürü seven rüya sahibinin sevaplarla dolu hayatını işaret eder.

Rüyada Anneye Sarılıp Ağlamak

Rüyada anneye sarılıp ağlamak iyiye işarettir. Rüyasında anneye sarılıp ağlamak, kimse kendisini mutlu edecek ve sevince boğacak bir haber alacaktır. Rüyada annesine sarılıp ağladığını görmek, kişinin hayatındaki yükü üstünden atacağının bir işareti sayılır.

Rüyada Anneye Sarılıp Uyumak

Rüyada anneye sarılıp uyumak, rüya sahibinin maneviyata önem verdiğine delalettir. Rüyada anneye sarılıp uyumak, Annesini seven bir kimsenin, annesini mutlu etmek için sürekli dua ettiğini bu sayede Allah’ın bu insanların yolunu açtığına işarettir.

Rüyada Anneye Sarılıp Yatmak

Rüyada anneye sarılıp yatmak oldukça hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibinin mutlu olacağının bir müjdesidir. Mutluluk veren, iyi haberlerle dolu bir hayat yaşanacağına, her zaman huzur ve sevinç ile karşılaşılacak olduğunun işaretidir.

Rüyada Annenin Sarılıp Ağlaması

Rüyada annenin sarılıp ağlaması pek iyiye yorumlanmaz. Anneyi kaygılı ve hüzünlü görmek, rüyayı gören kişinin etrafındaki kişilerden fenalık göreceğine delalet eder. Ayrıca aile büyüklerinden birisinin ölümü sonrasında ölen kişinin adına bir hayır yapılacağına, çeşme ve ya cami gibi hayratlar yaptırarak hayır duası alacağına işaret eder.