Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Annemin Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada annenin hamile olduğunu görmek hem hayra hem şerre işaret edebilen bir durumdur. Rüyann hayra yorulması için rüyanın detaylarını bilmek gerekir. Örneğin hamile olan kadın eğer acı içindeyse, rüya kötüye yorumlanır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; anne adayı acı çekiyorsa hayatında maddi anlamda zorluklarla karşılaşılır. Bu kişilerin o zamana kadar yapmış oldukları birikimler zarar görebilir. Rüyayı doğru yorumlamak için hamileliğin nasıl olduğu, bebek sayısı gibi durumlar önem taşır.

Rüyada Annenin İkiz Bebeklere Hamile Olduğunu Görmek

Annenin rüyada ikiz bebek için hamile olduğunu görmek genellikle bereket bolluk, sevinç ve maddi kazançta artış olarak yorumlanmaktadır. Rüyada annede hamilelik anlamlarının bir çoğunun altında hayata yeni kapıların açılacağı anlamı yüklenmiştir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; ikiz bebeklere hamile olunması rüya sahibinin her anlamda kendini geliştirmesine ve kötülüklerden korunmasına iaşret eder. Bu kişiler hayatlarının sonuna kadar huzurlu olacaklardır.

Rüyada Annenin Çirkin Bebeklere Hamile Olduğunu Görmek

Annenin rüyada çirkin bebek için hamile olduğunu görmek rüya sahibi kişinin maddi problemler yaşamasına işaret eder. Maddi problemlerin yanı sıra rüya sahibi kişinin özel hayatında sıkıntılar yaşanabilir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüya sahibi kişi kadın olursa, kısmeti kapanır. Eğer kadın evli ise eşi ile arasında maddi nedenler yüzünden problem yaşanır. Eğer rüya sahibi kişi erkek ise, erkeğin iş hayatında durgunluk başlar. Kişi para kazanamaz hale gelir.

Rüyada Annenin Erkek Bebeğe Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada annenin erkek bebeğe hamile olduğunun görünmesi genellikle İslam alimleri tarafından güçlü olmak, maddi ve manevi anlamda zorluklara katlanabilmek anlamlarına gelir. Rüyasında erkek çocuk gören bir kişinin işleri düzene girer. Bu kiişlerin çevresinde bulunan insanlar bile paranın bereketinden faydalanır. Rüya sahibi kişi geçmişre varsa borçlarını ödemek için yeterli kuvvete erişmiş olurlar.

Rüyada Annenin Kız Bebeğe Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada annenin kız bebeğe hamile olduğunun görünmesi masumiyet, saflıkk, temizlik, katısıksız olma gibi anlamlara gelir. Rüyada annede hamilelik kız çocuğuna olduğu zaman özellikle rüya sahibinin erkek olduğu durumlarda kişnin kısmetı açılır. Evli olan kadın ve erkeklerin ise ilişkileri düzene girer. Problemler varsa özellikle uzun zamandan beri çözülemeyen problemler çözülür. Bir diğer yoruma göre rüyasında kız bebeğe hamile olduğunu gören kişi yakın zamanda iyi bir haber alır. Bu kişiye büyük miktarda miras kalabilir. Miras kalan para ile rüya sahibi hayatını değiştirebilir.

Rüyada Annenin Hasta bir Bebeğe Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada annenin hasta bir bebeğe hamile olduğunun görünmesi hayra yorulmamaktadır. Hastalıklı bir bebek islam alimlerinegöre sıkıntılı bir geleceğe işaret eder. Bu sıkıntılardan kurtulmak için kişinin hastalığı yenmesi gerekir. Eğer bebek rüyada halen sıkıntı içinde görülüyorsa kişi kendini maddi anlamda da zorluklar içinde bulacaktır. Erkek rüya sahipleri işindcen olabilirler. Bekledikleri terfi gelmeyebilir.

Rüyada Annenin Cansız Bebeğe Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada annenin cansız bir bebeğe hamile olduğunun görünmesi rüya sahibi açısından hem iyi hem kötü yorumlanabilir. Bazı islam alimleri bu rüyanın yeni bir başlangıç, yeni bir doğuş anlamına geldiğini belirtmektedirler. Bazı alimler ise tam tersi b u durumun büyük bir durgunluğun ve rahatsız edici şekilde sakinliğin işareti olduğunu söylerler. Durgunlukla beraber kişiler ppara kazanmakta zorlanabilirler. Sosyal hayatlarında çeşitli eksiklikler olabilir. Rüyada annede hamilelik cansız olduğunda kişinin en yakın arkadaşından başına bela gelebilir. Dost bildikleri kişiler düşman çıkabilir.