Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Anne ile Kucaklaşmak Görmek

Rüyada anne ile kucaklaşmak, birçok İslam alimi tarafından hayra yorulmuştur. Rüyada annesiyle kucaklaştığını görmek, yapılan yorumlara göre rüyada dünyevi her türlü kötülükten emin olmaya, hayatta bolluk ve bereket içerisinde yaşamaya yorumlanır. Rüyada anneyle kucaklaşmak, güvensiz kimselerin kişiye herhangi bir zarar veremeyeceğine işaret etmektedir.

Rüyada Anne ile Kucaklaşmak İslami Anlamı

Rüyada anne ile kucaklaşmak, Bu rüya hakkında İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyasında annesini gören kimse fakir ise, büyük bir refaha erer ve maddi tüm sıkıntılarından kurtulur. Fakat zengin ise, maddi yönden sıkıntıya düşer ve mal kaybına uğrayabilir.

Aynı rüya hakkında  Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; kişi rüyasında ölmüş annesiyle kucaklaştığını görmüşse, bu kimse huzura erecektir. Kişinin annesi hayattaysa, rüyasında onu ölmüşken görüyor ve onun kucaklaşıyor ise, bu rüya da kişinin bir işi sonucunda ereceği mutluluğa delalet etmektedir.

Rüyada Anneyi Kaybetmek

Rüyada anneyi kaybetmek, kişinin huzursuzluk veren akrabalarına işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişinin akrabaları ile olan ilişkilerine dikkat etmesi tavsiye edilir. İslamiyet’e göre akrabalar ile ilişkiyi kesmek büyük günahtır. Fakat bir kimse akrabalarından zarar göreceğini hissediyorsa, onlara karşı mesafeli davranabilir.

Rüyada Anne İle Kavga Edip Dayak Yemek

Rüyada anne ile kavga edip dayak yemek kişinin beklenmedik bir yerden büyük bir güç kazanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer kişi annesiyle kavga ettikten sonra anne ile kucaklaştığını görüyorsa, bu kimsenin hayatında yolunda gitmeye bazı durumların kısa süre içerisinde düzeleceğine ve bu kişinin büyük bir ferahlamaya kavuşacağına işaret edilmektedir.

Rüyada Anneyi Öpmek

Rüyada anneyi öpmek, iki şekilde yorumlanır. Bunlardan ilki anne eğer gerçek hayatta vefat etmişse, bu rüya ölen annenin evladından bir hayır beklediğini gösterir. Bu durumda rüyayı gören evladın ölmüş annesinin adına bazı hayırlar yapması tavsiye edilir.

Rüyada Anneyi Yıkamak

Rüyada anneyi yıkamak, yine evlilik ile yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kimse nişanlıysa kısa sürede mutlu bir evliliğe adım atar. Nişanlı değilse, karşısına kendisini çok mutlu edecek hayırlı bir kısmet çıkar. Bu rüyayı gören kimse evliyse, evliliği bir ömür boyu huzurla devam eder ve hayırlı evlatlara sahip olur.

Rüyada Anneyi Öldürmek

Rüyada anneyi öldürmek, görülenin aksine hayırlı olaylara işaret eder. Rüyayı gören kişi, bol kazançlı bir işe sahip olur. Ticaret hayatında başarılı olarak, kendisine helal kazanç kapıları açılır. Bu rüya hakkında yapılan İslami yorumlarda kişinin akrabalarının kendisini maddi bir zarara uğratabileceği ifade edilmiştir.

Rüyada Anneyi Korumak

Rüyada anneyi korumak, bu rüyayı gören kimsenin yardımsever hayırlı bir kimse olduğunu gösterir. Bu kimsenin yaptığı yardımlar ve hayırlar Allah katında kabul görür.  İkinci yorum, eğer anne hayatta ise ve kişi annesiyle kucaklaştığını ve annesini öptüğü şeklinde bir rüya gördüyse, bu kimsenin kısa zamanda hayırlı bir evlilik yapacağına, kişi evli ise, evinde huzur, bolluk bereketin artacağına delalettir.