Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Anne ile Konuşmak Görmek

Rüyada anne ile konuşmak, sevinçli haberler ile karşılaşacağına işaret eder. Ayrıca rüyada anne ile konuştuğunu görmek, iyiye ve berekete işaret eder. Dini alimlere göre ise maddi sıkıntılar içindeyse maddi sıkıntılardan kurtulur. İyi haberler almaya, güzel bir yaşama işaret eder.

Rüyada Anne ile Konuşmak İslami Anlamı

Rüyada anne ile konuşmak, İmamı Nablusi (r.a) rüyada aileden birinin görülmesinin en hayırlı rüyalardan olduğunu söylemektedir. Birkaç hafta veya birkaç ay içerisinde karşılaşacak olan haller neticesinde bazı konularda zorunluluk hali içerisinde kalınabilir. Yani bir mecburiyet söz konusu olabilir. Sıkıntılarla karşılaşılacak fakat sonunda feraha erişileceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Ölmüş Anne İle Konuşmak

Rüyada ölmüş anneyle konuşmak, rüyayı görenin annesinin, ona ne söylediğini hatırlaması durumunda ona göre bir yorum yapılır. Ne söylediğini hatırlamıyorsa, rüyayı görenin, annesi için hayır yapması islami açıdan uygun olur. Annenin gülümseyerek konuşması olumlu şeyler yaşanacağına işaret eder. Üzgün konuşması durumunda ise bir sorunla karşılaşacağına işaret edebilir.

Rüyada Anne İle Telefonda Konuşmak

Rüyada anne ile telefonda konuşmak, geçmişten kalan borçlar yüzünden karşılaşılan maddi güçlüklerin aşılacağına, maddi açıdan istenilen duruma eleştireceğine ve rahata kavuşulacağına işaret etmektedir.

Rüyada Sevgilinin Annesi İle Konuşmak

Rüyada sevgilinin annesi ile konuşmak, herhangi bir konu hakkında verilecek olan söze işaret etmektedir. Rüyayı gören tarafından birisine verilecek olan bu sözün manevi anlamda bağlacı bir söz olması söz konusudur. Maddi bir konuya ilişkin değildir. Bunun dışında bir zorunluluk hali içerisinde kalınacağına da işaret etmektedir.

Rüyada Anneyi Hasta Görmek

Rüyada anneyi hasta görmek, rüyayı gören kişi kötü haberler alacaktır. Bu da canınızın çok sıkılmasına yol açacaktır. Etrafınızdan veya çok yakınınızdan bir ölüm haberi alabilirsiniz. Öğreneceğiniz bu haber ile hayata bakışınız değişecektir. İnsanlara daha farklı bir şekilde yaklaşacaksınız.

Rüyada Ölmüş Anneyi Canlı Görmek

Rüyada ölmüş anneyi canlı görmek, kişinin ev ve çalışma hayatında çok güzel olaylarla baş başa kalacağına, işlerinin yolunda gideceğine, üzüntü duyduğu şeylerden artık Emin olacağına yorulur. Rüyada, ölmüş kişinin tebessüm etmesi halinde hayırlı ve güzel haberler alınacağına tabir edilir.

Rüyada Annenin Ağladığını Görmek

Rüyada annenin ağladığını görmek, çekilen bütün sıkıntılardan kurtulunacağına işaret eder. Fakat bazı durumlarda kötüye yorulduğu da olur. Sıkıntılı bir durumla karşılaşılacağına ve bu sıkıntılar içerisinde kalacağına kısa süreli sevinçle karşılaşacağına işaret eder.

Rüyada Anneyi Üzgün Görmek

Rüyada anneyi üzgün görmek, bu durum nadiren kötüye yorulur herhangi bir sebeple sıkıntılı ve zor durumlar içerisinde düşüleceğine, huzurun ve rahatın kaçacağına işaret etmektedir. Güzel ve büyük işler yapılacağına işaret etmektedir. Bunun neticesinde daha huzurlu bir yaşam sürüleceği ne de işaret etmektedir.

Rüyada Anneyi Aramak

Rüyada anneyi aramak, rüyayı gören kişinin servete kavuşacağına, zenginleşerek iyi bir gelire sahip olacağına, hasta ise sağlığına kavuşmaya, ilişkisinin düzelmesine, arkadaşlıkların da feraha, güvenli, samimi ve sevinç dolu bir yaşama işaret etmektedir.