Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Ameliyat Olmak Görmek

Ameliyatın rüyada görülmesi genellikle hayırlı ve olumlu olarak yorumlanmakta ve rüya sahibinin var olan dert ve sıkıntılarından kurtularak feraha çıkacağına işaret eder. Ayrıca rüya sahibinin sağlık sorunu varsa bundan kurtularak sıhhat bulacağını şeklinde yorumlanmaktadır.  Bazı yorumcuların yaptıkları yorumlara göre ise bu rüyayı gören kişinin karşılıklı duygular yaşayacağı birisi ile aşk yaşayacağına ve mutluluk dolu günler geçireceğine işaret eder. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; Rüyada ameliyat olduğunu görmek, büyüklerden veya ameliyatı yapan kişiden yardım görmeye delalet eder.

Rüyada Beyin Ameliyatı Olmak

Rüyada beyin ameliyat olmak, rüya sahibinin olumsuz etkiler yaratan durumların ve sıkıntıların içerisinde olduğuna ve sonuca bağlanmasını beklediği bazı durumlar karşısında büyük problemler yaşadığına işaret eder.

Rüyada kalp ameliyatı olmak, rüya sahibinin işlediği günahlardan dolayı pişmanlık yaşayarak tövbe edeceğine, insanlara karşı olumsuz davranışlarını değiştireceğine ve saptığı kötü yoldan dönerek Allaha sığınacağına işaret eder. Bu rüya, rüya sahiplerine iman güçlerinin artarak ibadete yöneleceklerinin müjdesini verir.

Rüyada burun ameliyatı olmak, rüya sahibinin sosyal yaşamında ve iş hayatında çok daha iyi yerlere gelerek yüksek mevkilere erişeceğine ve büyük kazançlar elde edeceğine işaret eder. Bu rüya, rüya sahiplerine çevreleri tarafından çok sevilen kişiler olduklarının müjdesini verir.

Rüyada Ayağından Ameliyat olmak

Rüyada ayağından ameliyat olmak, rüya sahibinin eline geçecek olan fırsatları değerlendireceğine ve dertlerinin ve sıkıntılarının sona ereceğine işaret eder. Bu rüyayı gören kişilere girecekleri her türlü işten hayır göreceklerinin müjdesini verirken sevdiği ve yakın olduğu birisi ile kırgınlık yaşayabileceğinin habercisi olmaktadır. Rüyada bacak ameliyat olmak, rüya sahibinin kısa bir heves uğruna yanlışa yönelip hayatının kararacağına ve hayırlı işlere engel olacağına işaret eder.

Rüyada Apandisit Ameliyatı Olmak

Rüyada apandisit ameliyat olmak, rüya sahibinin beklentilerinden daha iyi bir evlilik yaparak mutlu olacağına işaret eder. Diğer bir yoruma göre ise rüyasında apandisit ameliyatı geçirdiğini gören kişilerin kızlarının veya erkek evlatlarının evlenmeye karar vereceğine ve bunu ilk olarak kendisi ile paylaşacakları şeklinde yorumlanır. Bazı rivayetlere göre ise yaşanan büyük sıkıntılardan kurtulmaya delalet eder.

Rüyada Ameliyat Olmak İçin Beklemek

Rüyada ameliyat olmak için beklemek rüya sahibinin sağlık sorunu varsa şifaya kavuşacağına ve yaşam kalitesinin yükseleceğine işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin yakın zamanda alacakları güzel haberlerle yüzlerinin güleceğinin müjdesini vermektedir. Rüyada ameliyat olmak için beklemek ile ilgili yapılan farklı yorumlara göre rüya sahiplerinin;

 • Ettikleri yeminlere bağlı kalacaklarına,
 • Zahmet çekerek ulaşacakları sevince,
 • Sıkıntı yaşamasının ardından ulaşacağı yüksek mevkilere,
 • Sıkıntı sonuna bol nimete kavuşmaya,
 • Zafere ulaşarak mertebeye erişmeye,
 • Umudunu kestiği bir mülke kavuşmaya delalet eder.

Rüyada Hastanede Ameliyat Olmak

Rüyada hastanede ameliyat olmak, rüya sahibinin kendisine hüzün veren kederli bir olaydan kurtularak refaha çıkacağına işaret eder. Hastanede ameliyat olmak rüya sahipleri için genellikle olumlu yorumlanmakta ve rüya sahibinin yaşadığı acı olayların ve sıkıntıların sona ererek muradına ereceğinin habercisi olmaktadır. Rüya tabirlerinde genellikle olumlu yorumlanan rüyada hastanede ameliyat olduğunu gören rüya sahiplerinin;

 • Kötü arkadaşlıklardan kurtulacağına,
 • Hastalıklarının sona ererek şifaya kavuşacaklarına,
 • Sıkıntılarının sona ereceğine delalet eder.

Rüyada hastanede ameliyat olduktan sonra kurtulamadığını gören kişiler için ise olumsuz yorumlanan rüya, rüya sahibinin kötü insanlarla karşılaşarak zarar göreceğine ve özel hayatında yaşayacağı sıkıntılı bir döneme işaret eder.

Rüyada Ameliyat Olup Hastanede Yatmak

Bu rüyayı gören kişiler için hayırlı olarak yorumlanır ve rüya sahiplerinin sıkıntılarından kurtularak tüm istek ve arzularının gerçekleşeceğinin müjdesini verir. Bu rüya ile ilgili olumlu olarak yapılan diğer yorumlara göre;

 • Rüya sahibinin zor işlerin üstesinden geleceğine,
 • Rüya sahiplerinin arkadaşlarından güven ve samimiyet göreceğine,
 • Rüya sahiplerinin kısa bir süre içerisinde alacakları müjdeli haberler olduğuna işaret eder.

Genellikle olumlu olarak yorumlanan bu rüya bazı alimlerin yorumlarında olumsuzluğa delalet eder. Rüya sahiplerinin sıkıntı içerisinde olacaklarına ve üzüntü çekeceklerine işaret eder.

Rüyada hastanede ameliyat olan birisini beklediğini görmek, rüya sahibinin kimseye muhtaç olmadan yaşayacağına ve yardıma ihtiyacı olan kişilerin yardımına koşacağına işaret eder. Bazı yorumlarda ise hayırlı ve kısmetli bir evliliğin müjdesini verir.

Rüyada Ameliyat Olmaktan Korkmak

Rüyada ameliyattan korkmak, rüya sahibinin yaşadığı endişelere ve tereddütlerine işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin korkuları olduğuna ve hayatlarında meydana gelebilecek yeniliklerden ve değişikliklerden korkarak çekindiklerine işaret eder. Bu rüya, rüya sahiplerinin gerçek hayatlarında düzenlerinde asla değişiklik istemeyen ve imkanlar iyi dahi olsa yaşantılarında endişe duyan kişiler olduklarına işaret eder.

Rüyada ameliyattan kaçtığını görmek, rüya sahibinin eline yüklü miktarda para geçeceğine ve maddi açıdan oldukça feraha çıkacağına işaret eder. Bu rüya, rüya sahiplerine mesleklerinde yükselerek ön plana çıkacaklarının müjdesini verir.

Rüyada ameliyat masasından kaçtığını görmek, rüya sahibinin makam ve mevki sahibi olacağına işaret eder. Bekar erkekler bu rüyayı görürler ise bazı durumlar karşısında yalan söyleyerek insanların güvenini sarsacaklarına ve yaşayacakları sıkıntılı bir dönem olacağına işaret eder.

Rüyada ameliyat olmaktan vazgeçtiğinin görülmesi, rüya sahibinin boş ve fayda sağlamayan işler ile uğraşarak mal ve para derdine düşeceğine ve insanları yalanları ile kandırmaya çalışarak günaha gireceğine işaret eder.

Rüyada Ameliyattan Çıkmak

Rüyada ameliyattan çıktığını görmek, rüya sahibinin yaşamış olduğu sorunları çözeceğine ve istediği ve hayal ettiği güzellikte hayat yaşayacağına işaret eder. Rüyayı gören kişi eğitim personeli ise hastalanıp yataklara düşebileceği veya kazancının fazlalaşacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada ameliyattan çıkmak, aile içerisinde tartışma yaşanacağına veya kültürlü ilim sahibi kişilerin varlığına işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin gerçek hayatlarında sıkıntılı ve dertli bir dönem var ise kişilerin kendilerine dikkat etmeleri gerekir.

Rüyada Ameliyattan Vazgeçmek

Rüyada ameliyattan vazgeçmek, rüya sahibinin sürekli yalan söyleyen birisi olduğuna veya bu rüyayı gören kişilerin kısa bir süre içerisinde sahtekâr birisi ile karşılaşarak onun yalanları ile uğraşmak zorunda kalacağına işaret eder. İhya yorumunda ise rüya sahibinin ahret hayatının iyi olamayacağına delalet eder.

Rüyada Ameliyat Olmaya Hazırlanmak

Rüyada ameliyat için hazırlandığının görülmesi ahlaklı ve iyi huylu birisine işaret eder. Rüya sahibinin iyi huyu yanı sıra güç ve kudret sahibi olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı yorumlarda ise rüya sahibinin fesat ve fitne içersinde insanlarla arkadaş olacağına ve bu nedenle zor günler geçireceğine işaret eder. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; bu rüyayı gören kişilerin hayatlarına girecek kötü ahlaklı bir kadına ve yaşantısında kararları onunla birlikte alacağına ve hareket etmeye başlayacağına delalet eder.

Rüyada Ameliyathane Görmek

Rüyada ameliyathane görmek, rüya sahibinin gizli bilgilere sahip olduğuna işaret eder. Rüyada ameliyathanede ameliyat olacağını görmek, rüya sahibinin sağlık sorunu olmadığına ve sağlıklı biri olduğuna işaret eder. Rüyada ameliyathanede görülen farlı rüyalara göre;

 • Ameliyat sırasında kan çıktığının görülmesi, rüya sahibinin harama bulaşacağına, günah işlememek için dikkatli olması gerektiğine işaret eder. Bazı yorumcuların yorumlarına göre ise fakir birinin bu rüyayı görmesi zenginliğe ulaşacağına ve zengin birisinin bu rüyayı görmesi fakirliğe düşeceğine işaret eder.
 • Rüyada ameliyathanede neşter görmek, rüya sahibinin bir yakınının başına gelecek kötü bir olay olacağına işaret eder. Bu olayın rüya sahibinin çık etkileyerek üzüntü yaşatacağına işaret eder.