Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Altın Toplamak Görmek

Rüyada altın toplamak, uzun süredir büyük sıkıntılar ile boğuşan, canını dişine takıp gayret göstererek, içerisinde bulunduğu bu zor durumdan kurtulmaya çalışan kişiye işaret eder. Rüyada altın topladığını gören bir kimsenin bu uğraşlarına çare bulacağı ve harcadığı emeğin karşılığını fazlasıyla alacağını yorumlanır. Rüyada altın topladığını görmek, bu zorluklarla mücadele şahıs uzun süredir iş arıyor fakat bulamıyor, iş sahibiyse üzerinde çalıştığı bir iş için çabalıyor anlamına gelmektedir.

Rüyada Altın Toplamak İslami Anlamı

Rüyada altın toplamak, İmam Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; çabalayan, ter döken, mücadele eden kimseler bu rüyadan sonra çabalarının karşılığını misliyle alacaktır. Rüyada altın toplayan birilerini görmek, bu rüya ilahi müjdedir ve rüya sahibi tüm dileklerine, emeğinin karşılığına sonuna kadar ulaşacak, hane halkının yüzünü güldürecektir.

Din alimleri rüyada altın toplamayı genel anlamda olumlu bir şekilde ifade edilir. Pozitif yönde seyredecek tüm varyasyonlar hayatınıza etki edecek ve bu etki de tüm aile bireylerini memnun edecektir. Bununla birlikte uzun zamandır psikolojik buhran içerisinde iseniz bu buhran son bulacak ve manevi huzura erişeceksiniz. Bu durum ileriki hayatınızı olumlu yönde etkileyecek maddi kazancın maneviyatınıza olan pozitif bir etkisi olarak tezahür edecektir.

Ancak sonuç elde edemiyor veya bir yerden para bekliyor ama bir türlü bu paraya erişemiyor olabilir. Rüyada altın toplayan birini görmek, Bu rüyayı gördükten sonra bu şahıs istediğine ulaşacak ve hiç beklemediği kadar büyük bir rahata kavuşacaktır.

 Rüyada Altın Para Toplamak

Rüyada altın para toplamak, iş hayatında büyük sıkıntılarla uğraşan şahsın bu sıkıntılarından en kısa sürede kurtulacağını ifade eder. Hatta sadece sıkıntılardan kurtulmayacak, tüm işleri de rast gidecektir. Öyle ki, maddi bolluk ve servet kapıda gözükmektedir.

 Rüyada Yerden Altın Toplamak

Rüyada yerden altın toplamak, uzun süredir iş arayan kişinin yakın zamanda aradığı işi bulacağı ve bu işin ona hem rahatlık hem de bol kazanç getireceğinin mesajını verir. Bu rüya sadece rüyayı gören şahsın değil, aile bireylerinden birinin de iş bulacağı anlamına gelmektedir.

 Rüyada Denizden Altın Toplamak

Rüyada denizden altın toplamak, rüyanızda gördüğünüz denizin berraklığı ile doğrudan alakalıdır. Eğer deniz berrak ise rüyayı gören kişinin bir tanıdığının sağlık probleminin ortadan kalkacağı anlamına gelir. Eğer deniz kirli ise bu durumun zorlukla gerçekleşeceği ancak tamamına ereceğini ifade etmektedir.

 Rüyada Kumdan Altın Toplamak

Rüyada kumdan altın toplamak, bereketin ve bolluğun habercisidir. Bu rüyanın hemen ardından hane halkının sahip olduğu varlıklar artacak, eğer varlık problemi çekiliyorsa bu problem ortadan kalkacak ve maddi kazancın kapıları ardına kadar açılacaktır. Bereketli ve kazançlı bir dönemin başlangıcını temsil eden bu rüya aynı zamanda kişinin daha temkinli işlerle uğraşacağı anlamına da gelmektedir.

 Rüyada Suda Altın Toplamak

Rüyada sudan altın toplamak, rüyayı gören şahıs veya ev halkından birinin sağlık sorunlarının sonlanacağını ifade etmektedir. Eğer toplanan altının rengi beyaz ise kişi önüne çıkan tüm fırsatları olumlu bir şekilde değerlendirecek ve hanesinin yüzünü güldürecektir.