Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Altın Satmak Görmek

Rüyada altın satmak, uzun zamandır üzerinizde biriken yorgunluk, hüzün ve kederin kısa bir süre sonra ortadan kalkacağına işaret eder. Rüyada altın sattığını görmek bu buhranlı zamanlarınızın sonlanıp daha mutlu günlere ulaşacağınızı müjdeler.

İslam alimlerine göre, rüyasında altın satan bir kimse, maddi borçlarından kurtulacağı, ev halkını mutsuz ise evde mutlu bir ortamın oluşacağına rivayet edilir. Bazende rüyada altın satan birini görmek, hastalıkların tamamen iyileşeceği haberini vermektedir. Rüyada altınları sattığını görmek ise, ayrıca bu rüya yüklü bir mirasın kalacağının da işaretidir.

Rüyada Altın Satmak İslami Anlamı

Rüyada altın satmak, Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; iyi niyetli, dini bütün, ahlaklı ve sevecen kimselerle yakın olacaktır. Rüyada altın satmaya çalışmak, bu kişi bekar ise güleç yüzlü, dindar ve art niyet taşımayan biriyle dünya evine girecektir. Evli ise çok hayırlı çocukları olacak ve bu çocuklar sürekli yüzünü güldürecektir.

Rüyada altın satmak, psikolojik anlamda kişi üzerinde biriken yorgunluğun ve baskının sonlanacağı anlamına gelmektedir. Kişi uzun zamandır kendisini baskı altında hissetmekte, sırtında büyük bir yük olan sorumluluklarını yerine getirmek için mücadele etmektedir. Rüyada bütün altınları sattığını görmek, bu uğurda elinden geleni yapan birey, sonunda hak ettiği değeri görecek ve emeğinin karşılığını misliyle alacaktır. Eğer bireyin bir hastalığı mevcutsa bu hastalığın sona erme vakti de çoktan yaklaşmıştır.

Rüyada Altın Yüzük Satmak

Rüyada altın yüzük satmak, kişinin taşıdığı bir sırrın ortaya çıkacağını işaret eder. Rüyayı gören kişi, bu sırrı uzun zamandır saklamıştır ancak biri ya da birileri tarafından bu sır yakın zamanda ortaya çıkacak ve içinden çıkılması zor durumlar meydana gelecektir.

Rüyada Altın Küpe Satmak

Rüyada altın küpe satmak, iş hayatında yüksek bir mertebeye ulaşılacağının habercisidir. Kişi artık çalışmakta olduğu alanda uzmanlaşmış ve bu ortama yeni katılan iş arkadaşlarına yol gösterme zamanı başlamıştır. Bununla birlikte sahip olunan maddi değerler de zaman içerisinde artış gösterecektir ve ev halkının maddi kaygıları azalacaktır.

Rüyada Altın Bilezik Satmak

Rüyada altın bilezik satmak, ev halkında yaşanmış olan bir huzursuzluğun ortadan kalkacağı anlamına gelmektedir. Bu huzursuzluk gene hane bireyleri sebebiyle ortaya çıkmıştır ancak rüya sahibinin çabaları sayesinde bu sorunun üstesinden gelinecektir.

Rüyada Altın Kolye Satmak

Rüyada altın kolye satmak, hanede beliren bir hastalığın sonlanacağı ve hasta olan bireyin iyileşip eski sağlığına kavuşacağı anlamını taşımaktadır. Uzun süredir hasta olan birey sonunda bu hastalığını yenecek ve herkesin yüzünü güldürecektir. Ayrıca bu rüya akrabalar arasında laf taşıyan birinin olduğunu da bildirmektedir. Akrabalar hakkında gizli saklı ne varsa dışarı taşıyan bu kişi, küçük çaplı bir sorunun oluşmasına da sebep olacaktır.

Rüyada Altınlarını Satmak

Rüyada altınlarını satmak, rüyayı gören şahsın tüm dertlerinden arınacağı ve yükünün hafifleyeceğini ifade etmektedir. Şahıs uzun zamandır hem maddi hem de manevi olarak bu yüklerin altında ezilmiş ve artık yüklerinden kurtulma vakti gelmiştir. Bununla birlikte, uzun süredir taşıdığı sırları da ister istemez anlatacağı ve bu yüzden de bir takım sorunlarla karşılaşacağına yorulmaktadır.