Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Altın Sarısı Kedi Görmek

Altın sarısı kedi görmek yanlış yola girileceğine, hatalar yapılacağına, doğru yoldan sapılacağına dalalet eder. Altın sarısı bir kediyi nasıl gördüğünüz, kediyi gören kişinin kadın ya da erkek olması da anlamında farklılıklar çıkarabiliyor. O nedenle rüyada kedi görmek farklı anlamlara sahip olabiliyor. İmamı Caferi-i Sadık Hz. rüyanın içindeki altın sarısı kedinin Allah’tan uzaklaşma, Allah’a karşı suç işleme olarak yorumluyor. Diyanet tarafından değerlendirildiğinde de yine Allah yolundan çıkıldığı, Allah yoluna girmek için ibadet etmek gerektiği anlatılıyor. Rüyada erkek kedi görmek kişinin büyük zararlar yaşayacağını gösteriyor.

Rüyada Altın Sarısı Kedi Görüp Korkup Kaçmak Ne Anlama Gelir?

Eğer ki rüyada altın sarısı kediden korkup kaçtığını gören bir kişi varsa o kişi yapılan yanlışların farkına varacak, yanlışları düzeltmek için elinden geleni yapacaktır. Rüyada sarı kedi görmek genel olarak iyiye işaret değildir. Eğer ki kedinin size bir şey yaptığını görüyorsanız zarar göreceksiniz demektir. Eğer ki siz kediye zarar veriyorsanız gelen zarardan kurtulacağınız, kaçacağınız anlamı çıkmaktadır.

Rüyada Bir Sürü Altın Sarısı Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişi rüyasında birden fazla altın sarısı kedi görüyorsa, çok fazla yanlışı olduğunu anlamalıdır. Sürekli hata yaptığını ve bu hataların ceremesini çok ağır ödemek durumunda olduğunu ifade etmektedir. Rüyada sarı kedi kovalamak ise tamamen iyiye yorulabilir. Çünkü sorunlu bir durumun farkında olmayı, o sorunlu durumdan kurtulmak için adım atıldığı anlamına gelmektedir. Rüyasında sarı kediyi kovalayan kişi kadınsa ailesine gelecek bir iftirayı ortaya çıkaracağını, erkekse işi ile ilgili sorun yaratacak olan birini işten uzaklaştıracağını ifade eder.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Altın Sarısı Kedi Yavrusu Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişi rüyasında bebek bir kedi görüyorsa ve bu kedinin rengi altın sarısı ile sorunların baş vermeye başladığı anlamı çıkar. Yani hayatınızda çok yanlış yaptığınızı, bu yanlışların karşılığını ödemeye başladığınızı ifade eder. Rüyada yavru kedi görmek genel olarak iyiye yorulsa da renginin altın sarısı olması anlamını değiştiriyor.

  • Altın renkli yavru kediyi gören kişi kadınsa, ailesine atılacak olan bir iftiranın kendi ile ilgili olacağını,
  • Kediyi gören kişi bir erkekse, iş hayatında başarısızlık yaşayacağını anlamalıdır.

Rüyada Evde Altın Sarısı Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedinin nerede görüldüğü çok önemlidir. Kimisi altın sarısı kediyi dışarıda, okulda ya da işte görürken kimi de evinde görmektedir. Rüyada evde kedi görmek ev halkı ile ilgili ilişkilere yorulmalıdır. Eğer ki evde kedi görülüyorsa ev halkı arasında gerginlikler yaşanacaktır. Özellikle rüya sahibi kadın ise kadının aldatması ile ilgili, erkek ise iş başarısızlıkları ile ilgili ailede sorunlar yaşanacağı ifade edilir.

Rüyada Altın Sarısı Kediye Zarar Vermek Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın renkli bir kedi görmek iyiye işaret değildir. Sarı renk hem psikolojide hem de dinde iyi bir renk olarak kabul edilmez. O nedenle rüyada kedi görmek diyanet anlamında da Allah’a şirk koşmayı, onun istemediği, yasak koyduğu şeyleri yapmayı ifade eder. Rüyasında altın renkli bir kediye zarar veren kişi hatalarından ders çıkaracak ve bir daha aynı hataları yapmayacaktır. Bir kadın özel gününde sarı bir kediye zarar verdiğini görüyorsa bir sonraki ay hamile kalacağını anlamalıdır.

Kedi Saldırması görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Saldırması Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Altın Sarısı Kedinin Tırmaladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüya aleminde her bir figürün belirli bir anlamı vardır. Anlamlarını tabir edebilmek için net görüntülere ihtiyaç duyulur. Rüyada sarı kedi tırmalaması görmek zarar gördüğünüz bir kişinin farkına varmanız anlamına gelir.

  • Rüyayı gören kişi bir kadın ise güvenilmez bir adamla tanışacak, çok zaman geçmeden adamın kendi için uygun biri olmadığını anlayacaktır.
  • Rüyayı gören kişi bir erkek ise yeni bir işe girecek, ancak yeni işinde onu ezmeye çalışan kişilerin ağzının payını verecektir.

Rüyada Altın Sarısı Kediyi Doyurmak Ne Anlama Gelir?

Rüyanızda altın sarısı bir kedi görüyorsanız ve bu kedinin karnını doyuruyorsanız size zarar veren kişilere taviz verdiğiniz anlaşılmalıdır. Yani kötü yoldasınız ve sizin yanınızda olan kişiler daha da kötüye gitmeniz için sizi gaza getirecektir. Rüyada sarı kediden korkmak ise bu durumu fark edeceğinizi ve o kişilerden uzaklaşacağınıza ifade eder.