Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Altın Saklamak Görmek

Rüyada altın saklamak, rüya sahibinin birikim yaparak gelecekte karşısına çıkabilecek olumsuz durumlara karşı tedbir alması gerektiğine işaret etmektedir. Rüyada altın sakladığını görmek, Kirmani (r.a) yorumu; taşınacak ağır sırlar olduğuna ve bu sırları kimse ile paylaşmaması gerektiğini belirtmektedir. Rüyada altın saklayan birini görmek, kişi duyacakları karşısında şaşkınlık yaşayacak ve taşıması zor olan sırları saklamak zorunda kalacaktır. Rüyada birinden altın saklamak, bazı kaynaklarda ise altın saklamanın söylenmemesi gereken kırıcı sözler olduğu belirtilmektedir.

Rüyada Altın Saklamak İslami Anlamı

Rüyada altın saklamak, İslam alimlerine göre maddi birikimlerin gelecekte artacağına, sabır ve meşakkat ile davranıldığı sürece kazancının çoğalmasına yorumlanır. Rüyada ailesinden altın saklamak, kişi birikimlerini iyi bir şekilde değerlendirecek ve hayatı boyunca yaptığı birikimler sayesinde sıkıntı çekmeden hayatını sürdürecektir. Rüyada hırsızdan saklanılan altının yerinden kaybolması ise kayıplar yaşanacağına işaret eder. Rüyada eşinden çeyrek altın saklamak, bu duruma karşı rüya sahibinin dikkatli olması gerektiğinin habercisidir.

Rüyada Altın Bilezik Saklamak

Rüyada altın bilezik saklamak etraftan gizlenmesi gereken olayları işaret eder. Rüya sahibi belirsizlik içinde olan durumlarını kimseyle paylaşmamalı, kesin sonuç almadan etrafına duyurmamalıdır. Rüyasında başka birinin altın bileziğini saklayan kimse duymaması gereken sırlar öğrenir.

Rüyada Altın Yüzük Saklamak

Rüyada altın yüzük saklamak evlilik hayatıyla ilgili durumlara işaret eder. Rüyasında kendi yüzüğünü sakladığını gören kimse yasak aşk yaşar ve etrafını mutsuz eder. Başkasının yüzüğünü saklayan kimse tanıdığı birinin sırrına ortak olur ve bu durumdan dolayı sıkıntı duyar. Yolda altın yüzük bulmak ve bunu saklamak bekar kimseler için evlilik yolunda gidecek olan aşk olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Altın Para Saklamak

Rüyada altın para saklamak kişisel servetin artacağını ve bolluk bereket günlerinin çok yakında olacağına işaret etmektedir. Tarihi altın para saklayan kimse miras alır. Rüyasında sakladığı altın parayı başkalarıyla paylaşan kişi malını etrafına böler ve herkese hakkını verir. Saklanan altın paranın durduğu yerde arttığını gören kişi maddi hayatında ve işinde büyük başarılara imza atar.

Rüyada Altın Bulup Saklamak

Rüyada altın bulup saklamak bulunan altının cinsine göre farklı şekillerde yorumlanır. Başkasının altınını bulup saklayan kişi bir sırrı taşımak zorunda kalır. Evde bulunup saklanan altın aile sırlarını temsil eder. Rüya sahibinin aile sırlarını başkaları ile paylaşmaması gerektiğinin işaretidir. Aksi takdirde dışarıdan olumsuz sözlere maruz kalabilir.

Rüyada Altın Kolye Saklamak

Rüyada altın kolye saklamak rüya sahibine gelecek olan kısmetin işaretidir. Kolyenin taşlı ve göz alıcı olması büyük servet ve rahat hayatı temsil eder. İnce kolye zinciri saklayan kişi ardı ardına sevinç yaşar. Rüyasında sakladığı altın kolyeyi farklı bir yerde bulup şaşkınlık yaşayan kişi geçmişte yaşadığı kayıpları telafi ederek mutluluğa ulaşır.

Rüyada Altın Küpe Saklamak

Rüyada altın küpe saklamak rüya sahibinin duyacağı sözler olarak yorumlanmaktadır. Eğer kişi kendi küpelerini saklıyorsa etrafına güvenmemeli ve sırlarını başkaları ile paylaşmadan yaşadığı olayları çözüme kavuşturmalıdır. Başkalarının altın küpelerini gizli bir yere saklamak ise rüya sahibinin duyacağı olaylardır ve taşıması gereken sırları temsil etmektedir.