Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Altın Rengi Görmek

Rüyada altın rengi görmek, kişinin genellikle arzulara, isteklere kavuşmaya, mutluluğa, neşeye ve sevince işaret eder. Rüyada altın rengini gören kimse, ileride gerçekleşecek olan dilekler, maddi konularda olabileceği gibi, manevi konularla da alakalı olabilir. Rüyada görülen altın rengi eşya, maddi ve manevi arzularınız yakın bir vakitte gerçekleşecek ve rüyayı gören kişi olarak rahata kavuşacaksınız. Altın rengi görmek, ayrıca rüyayı gören kişi yakın çevresi ve dostlarından da maddi manevi destek görebilir.

Rüyada Altın Rengi Görmek İslami Anlamı

Rüyada altın rengi görmek, rüya sahibinin hasta olması halinde, kısa zamanda iyileşeceğinin bir işaretidir. Rüyada altın rengi araba görmek, Bir iş ile uğraşacak ya da bir iş için başlangıç yapacaksanız tereddüt etmeden bu işe girin çünkü rüyada altın rengi kapı görmek, kişinin yolunun açık ve kısmetli olduğuna işarettir. Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada görülen altın ve diğer değerli eşyalardan ise, hacca gitmeye, memuriyete ve velayet sahibi olmaya delalet eder.

Rüyada altın rengi elbise görmek, Girişeceğiniz her türlü işte beklentinin çok üstünde ve çok daha bereketli bir biçimde sonuç elde edeceksiniz demektir. Rüyada altın renkli yılan görmek, çevresindeki kişilerden takdir alacak ve değer göreceksiniz. Rüyada altın renginde yılan görmek zenginliğe işarettir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; Rüyada altın ve gümüş görmek, Allah Teâlâ’ nın mührü ve şeytanın okudur. İnsanların O’na olan ihtiyacı ve mecburiyetini gösterir.

Rüyada altın renkli silah görmek, Bu rüya, yapılmak istenen işlerin olumlu sonuçlar vereceğinin bir işareti sayılır. Rüyada altın rengi kelebek görmek,  aynı zamanda akraba ve yakınlarınız ile ilgili duyulan şüphelerin anlamsız ve yersiz olduğunun da bir mesajıdır. Rüyada altın rengi saat görmek, Bu rüyanın bir anlamı da karşınızdaki insanların samimi olduğudur. İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; Rüyada altın ya da gümüşten yapılma halka görmek, kötü bir söz ya da mutluluk verici bir habere işaret eder.

Rüyada altın rengi tesbih görmek, bazı zamanlar da hakkınızda dönmekte olan bir dedikoduya işaret eder. Rüyada altın renkli balık görmek, Bir bölgede yığılmış altınlar görmek, çevrenizde olan ve önemli bir kişi hakkında sırlı bir bilgiye nail olacağınıza işaret eder. Kirmani (r.a) yorumu; Rüyasında altın ve gümüşten olan bir şeyi gören kimse, ihlasa ermeye, iyi niyete, doğru kelam ve anlaşmaya işaret eder.

Rüyada Altın Rengi Bilezik Görmek

Rüyada altın rengi bilezik görmek, erkek ya da bayan fark etmez, hayırlı olan olaylara işaret eder. Rüyayı gören kişi herkesçe sevilen ve saygı duyulan kişidir fakat en çok evleneceği kişiden yana yüzü gülecektir.

Rüyada Altın Rengi Yüzük Görmek

Rüyada altın rengi yüzük görmek, hayırlı bir rüyadır. İyiye ve mutluluğa, güzelliğe delalet eder. Maddi ve manevi olarak zenginlik elde etmeye ve müreffeh bir yaşama ulaşmaya işarettir. Mutlu bir yuvaya sahip olmaya ve neticesinde hayırlı evlatlar yetiştirileceğine rivayet edilir.

Rüyada Altın Rengi Küpe Görmek

Rüyada altın rengi küpe görmek, genellikle hayırlı rüyalardan olarak yorumlanır. Gelecekte elde edilecek başarılara ve mesleki anlamda kariyer adımlarını başarılı bir şekilde çıkmaya yorulur. İş hayatında ve aile hayatında huzura, paraya ve sağlığa işarettir.

Rüyada Altın Rengi Kolye Görmek

Rüyada altın rengi kolye görmek, toplumda saygınlığı olan birinin çevresinden gelecek hayır dualarıyla yapacağı işlerde başarıya ulaşacağına ve rüya sahibinin iyi niyetli, temiz kalpli, ahlaklı ve manevi açıdan güçlü olduğuna işaret eder. Rüyayı gören kişinin yüce gönüllü bir kişi olduğunun işaretidir.

Rüyada Altın Rengi Kum Görmek

Rüyada altın rengi kum görmek rüya sahibinin işlerinin açılıp berekete ulaşacağına ve bol kazanca delalettir. Kişinin eli bereketlenecek ve hayat standartlarında yükselme olacaktır. Allah rüya sahibine her şeyden bolca verecek ve rızkını çoğaltacaktır. Ailesi refah ve mutlu olacaktır.

Rüyada Altın Rengi Tespih Görmek

Rüyada altın rengi tespih görmek hayırlı bir rüyadır. Kişinin sabırlı olduğuna ve halinden memnun olan, şükreden bir kişi olduğuna ve toplumda saygı görmeye işarettir. Altın tespih, aynı zamanda parasal olarak berekete ve mülk sahibi olunacağının işaretidir.