Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Altın Para Görmek

Rüyada altın para görmek, birçok yorumcuya göre kişinin maddiyata verdiği önemin artacağına ve maneviyatı değersiz bulacağına işarettir. Rüya sahibi yaşadığı dünyanın zevklerine kendini kaptırır ve manevi olanın vereceği zevkten kendini bir şekilde soyutlar.

Rüyada Altın Para Görmek İslami Anlamı

Rüyada altın para görmek, İmam Nablusi (r.a) şu şekilde buyurmaktadır; Dini ve İslami anlamda, maneviyata verdiği değeri yitirmiş ve dünya zevklerine kendini kaptırmış demektir. İslam ve din yorumcularına göre rüyada altın para gören bir kimse, genellikle kişinin dinden bir süreliğine uzaklaşacağına ve dünya malına düşkün bir hale geleceğine delalet eder. Bu yüzden rüyada görülen altın para, rüya sahibinin dini ve ahlaki açıdan yolundan sapmasına işaret eder.

Rüyada Altın Para Almak

Rüyada altın para almak, hayırsız bir yoldan elde edilen para anlamına gelir. Rüya sahibinin bazı kötü işler peşinde koşarak elde ettiği geliri helal olmayan bir kazançtır. Rüyasında altın para aldığını gören kimse hakkı olmayan bir kazanç sağlıyor demektir. Birçok yorumcuya göre ise rüyada aldın para aldığını görmek hile yoluyla elde edilen paraya işarettir. Rüya sahibi hayırsız yollardan edindiği kazançla günah işlemiş olur.

Rüyada Altın Para Vermek

Rüyada altın para vermek, rüya sahibinin yakın bir dostuna yardım edeceğine ancak bu yardımın o kişiye hayır getirmeyeceğine ve hatta bu iki dostun arasının bozulacağına işarettir. Rüyada altın para verdiğini gören kimse, yakın bir zamanda sevdiği biriyle bir anlaşmazlık yaşar ve aralarındaki ilişki bozulur.

Rüyada Altın Para Çalmak

Rüyada altın para çalmak, aşk veya evlilik hayatında meydana gelecek bir tartışmayı ve bu tartışmanın ayrılmaya kadar gideceğini ima eder. Çiftler arasında oldukça ciddi bir sebepten ötürü baş gösterecek anlaşmazlıklar çözüme kavuşmadan çiftlerin ayrılma kararıyla sonlanacaktır. Rüyasında altın para çaldığını gören kimse, birinin hakkını yemiş demektir. Bu durumda, rüyada altın para çalmak rüya sahibi için başına gelecek kötü olayları temsil eder. Ancak bu kötü olaylar kendi davranışlarının sonucudur.

Rüyada Altın Para Toplamak

Rüyada altın para toplamak, hiç beklenmedik bir zamanda gelen parayı temsil eder. Çoğunlukla bu beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan para, birinden kalan miras olarak yorumlanır. Rüyasında altın para topladığını gören birine, uzak bir akrabasından yüklü miktarda bir para gelecek demektir. Ayrıca bu para hayırlı bir paradır. Rüya sahibinin maddi açıdan sıkıntıda olduğu bir zamanda gelecek olan bu para onu refaha ulaştıracaktır.

Rüyada Altın Para Saklamak

Rüyada altın para saklamak, rüya sahibinin başkalarının öğrenmesinden korktuğu büyük bir sırrı olduğuna işaret eder. Bu sırrın ortaya çıkması birçok insanı olumsuz anlamda etkileyecek ve rüya sahibi de bu durumda herkesin gözünde kötü bir konuma düşecektir. Rüyasında altın para sakladığını gören kimse, sakladığı bir sırrın yükünü taşımanın ağırlığı altında eziliyor ve zor zamanlar geçiriyor demektir.