Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Altın Küpü Görmek

Rüyada altın küpü görmek, emeksiz elde edilecek para, meşakkat çekmeden ve zorluk görmeden kazanılacak olan servete, aynı zamanda kısmet olarak yorumlanmaktadır. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; Rüyasında altın dolu bir küp görmek ve bunu almak mirastır. Rüyada görülen altın küpünün büyüklüğü gelecek kısmetin büyüklüğüne işaret eder. Rüyada görülen altın küpün yarısı boşsa bu mirasın bölüneceğine ve ele geçecek paranın azalacağına delalet etmektedir.

Rüyada Altın Küpü Görmek İslami Anlamı

Rüyada altın küpü görmek, miras dışında başka yerlerden gelecek para ve kısmetleri de simgelemektedir. Altın küpünde sahte altın görmek iyiye yorulmamaktadır. Bu durum gelecek olan kısmetin gereksiz işlere harcanarak çabucak tüketileceğine ve maddi sıkıntılara delalet etmektedir. Diyanete göre rüyada altın küpünün içinde değerli taşlar ve diğer değerli madenler görmek evlilik hayatına işaret eder.

Rüyada Bir Küp Altın Almak

Rüyada bir küp altın almak kısmetlerin artacağına işarettir. Rüyada tanıdığı birinden altın küpü aldığını görmek, ailesinin bir üyesinden alan kimse miras sahibi olur. Tanımadığı birinden altın küpü alan emek harcamadan kısmet elde eder. Rüyada altın küpünü dolu alan ancak sonradan içinin boş olduğunu gören kimse bir konuda büyük bir hayal kırıklığı yaşayacak ve üzülecektir.

Rüyada Bir Küp Altın Görmek

Rüyada bir küp altın görmek kısmet olarak yorumlanmaktadır. Gördüğü küpe dokunmayan ve olduğu yerde bırakan kişi bir kısmeti kaçıracak ve üzüntü yaşayacaktır. Küçük bir küp altının sonradan büyüdüğünü gören kimse servetini arttırma şansına sahip olacaktır. Küp altını başkasının aldığı gören kısmetini kaptırır. Küpü alan kişiden geri almak ise rüya sahibinin çabalarıyla tekrar kazançlı olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Küp Dolusu Altın Görmek

Rüyada küp dolusu altın görmek ve bu altını almak servettir. Küp dolusu altın evin bahçesinde bulunmuşsa miras yoluyla gelecek kısmettir. Ancak tarihi bir yerde veya yatırda bulunan küp dolu altın haram yollarla gelecek maddi servettir. Küp dolusu altınların arasında kağıt para görmek sıkıntıya işaret etmektedir. Gelecek olan mal varlığıyla birlikte rüya sahibinin bazı sıkıntılar da yaşayacağına işaret eder.

Rüyada Hazine Bulmak

Rüyada hazine bulmak rüya sahibinin dünya hayatında sıkıntı çekmeyecek kadar rahat yaşayacağına ve varlığının artacağına işaret etmektedir. Rüyada deniz kenarında bulunan hazine evlilik hayatıyla ilgili güzel gelişmeleri simgeler. Bekar kişiler kısa zamanda evlenir. Evli olan kişilerin ise evliliklerinde yaşadığı sorunlar biter. Rüyada dağ başında hazine bulmak iş hayatındaki başarıları temsil etmektedir.

Rüyada Küp Altın Bulmak

Rüyada küp altın bulmak maddi kazançlara ve kısmetleri temsil etmektedir. Küpü kırarak altınları döken kimse birden zengin olur. Küpün içinden altınları tek tek çıkarmaya çalışan kimse ancak büyük emeklerle ve çabalarıyla servet sahibi olabilecektir.

Rüyada Küp Altın Çıkarmak

Rüyada küp altın çıkarmak zenginliğe sahip olunacağının göstergesidir. Gömülü yerden küp altın çıkarmak emeklere, mezarlıktan küp altın çıkarmak beklenmeyen bir mirasa, denizin içinden küp altın çıkarmak evliliğe delalet etmektedir.