Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama gelir, Neye İşarettir? Görmek

Rüyada altın görülmesi, kadın için manevi hayır ve maddi kazanç anlamına gelir. Eğer rüyayı gören erkek ise, Bazı giyim ve süs veya Zinet eşyaları vardır ki, bunlar hikmet ve bazı manevi sebeplerden dolayı kullanımları, takılması, giyilmeleri erkeğe caiz görülmemiştir. Bu sebeple rüyada erkeğin altın görmesi, Dünyevi sıkıntı, isteksizlik, hesapsız harcama ve geçici bir dönem maddi endişeye düşeceğine tabir edilmektedir. Bahsedilen durumlar rüyayı gören kişinin rüyayı gördüğü gün ve gece vakitlerine göre ve görülen şekillerin oluşumlarına göre değişiklik gösterebilir. Altın rüyası hakkında, Şimdiye kadar görülmüş ve görülmesi muhtemel tüm durumları anlatacağız. Rüyada altın görmek sıkıntılardan kurtulmaya ve huzura kavuşmaya delalet olur. Rüya sahibinin kötü günleri geride bırakmasına ve bir daha aynı sıkıntıları yaşamamasına işaret etmektedir. İslam Alimlerinin görüşlerine göre; Rüyada altın görmek, Devlet, mevki, kazanç, zenginlik, ün, şöhret, saygınlık ve huzur olarak açıklanmaktadır.

Rüyasında altın gören kimse, isteklerini gerçekleştirecek,  bir dileği ve olmasını istediği bir iş varsa bunun hayırlı bir şekilde gerçekleşeceği anlamına gelir. Dini kaynaklardanRüyada altın görmek birikim yapabilmeye ve hayırlı kazançlar elde etmeye işarettir. Maddi olanakların artması ve farklı kazanç kapılarının ortaya çıkmasına delalet eder. Maddi ve manevi anlamı yükselmeye ve bu alanlarda saygınlık kazanmaya delalet edere. Rüyasında altın gören kişi yakın çevresi tarafından sevilen ve sayılan biri olacağı anlamına gelir.  Rüyada altın görmenin genel anlam itibariyle yorumu, sıkıntıları en kısa zamanda giderilecek demektir. Rüya sahibinin borcu varsa çok kolay bir şekilde borçlarından kurtulacak ve maddi anlamda birikim yapabilecek hale gelecektir.

Rüyasında som altın gören kimse hasta ise hastalığından çok kısa bir zamanda kurtulacağına ve bu hastalıkla bir daha karşılaşmayacağına delalet eder. Rüyasında altın gören kimse bekar ise hayırlı bir eşle evlenecek ve yuvasında hep mutlu olacak anlamındadır. Rüyasında beyaz altın gören kimsenin elini attığı her iş hayırlı olacak ve bu işlerden çok yüksek miktarlarda para kazanacaktır. İşlerde başarılı olunacak ve iş hayatında muvaffak olunacak demektir. Rüya sahibi işlerindeki başarılarından dolayı büyük bir hayranlık kazanacak ve çevresinden takdir toplayacak demektir.

Yapmak istenilen veya yapılması düşünülen konuların gerçekleşmesi halinde başarılı olunacağı ve aynı zamanda bu işlerin hayırlı olduğuna işarettir. Rüyada altın her zaman olumlu yorumlanır. Fakat rüyada görülme şekline göre bazı olumsuzlukları da vardır. Rüya tabir edilirken mutlaka nasıl görüldüğünün iyi hatırlanması gerekmektedir. Rüyanın oluş şekli ve durumu yorumunu da etkileyecektir. Rüyada genel olarak altın kişilik bakımından en değerli yönlerini temsil eder. Altın rüyada güçlü, saygılı ve nüfuzlu parayı sembolize eder. Altın rüyada görüldüğü şekline ve durumuna göre anlamı değişen bir semboldür. Rüyada saf altın görmek gelecekten umutlu olunmasına, hayatta her alanda yükselişe geçileceğine, ilerleme sağlanacağın ve büyük işler başarılacağına delalet etmektedir.

Rüyasında altın gören evli biri, ailesini koruma altına alarak onları kötülükten koruyacak bir güce sahip olacak demektir. Rüya sahibi ailesi için belirli fedakarlıklar yapacak ve bu durum sıkıntıları giderecek demektir. Rüya sahibi biri ile kavgalı ise düşmanlık yaşamadan barış sağlanacak demektir. Rüyanın bir diğer anlamı ise altın gören kişinin etrafındaki kısmetlerin artacağı ve farklı iş deneyimleri olabilecek fırsatlar yakalanacağı anlamındadır.

Sık Görülen rüyalar, Rüyada Ağaç görmek bu rüyayı daha önce görmüş olabilirsiniz. 

Rüyada Çeyrek Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada çeyrek altın görmek, çok kısa bir zaman içinde rüya sahibinin işlerinin artacağı ve zor giden bir işin kolaylaşacağı, fırsatların ortaya çıkacağı anlamına gelmektedir. Rüyasında çeyrek altın gören kişi sıkıntısını çektiği hastalıktan kısa zamanda kurtulacak demektir. Rüyasında çeyrek altın gören kimsenin zorluklar ile ve mücadele ile kurmuş olduğu bir işin sonucun hayırlı olması anlamına gelir. Rüyasında çeyrek altın gören kişi zorluk çekmez ve mutluluk kazanır.

Aynı zamanda rüyada çeyrek altın görmek müjdeli bir haber almaya işaret eder. Çok beklenilen bir durumun gerçekleşmesi ve hayırla sonuçlanması anlamına gelir. Çeyrek altın rüyada bereket ve bolluğun sembolüdür.

Bekar birinin rüyasında çeyrek altın görmesi yakın bir zaman içine ya kendisini ya da bir başkasının düğününe gideceği anlamına gelir. Hayırlı bir kısmete ve beklenmedik bir fırsat yakalanacağı anlamı taşımaktadır. Genellikle rüyada görülen çeyrek altın sevindirici güzel haberler ve müjdeler olarak tabir edilir.

Rüyada Büyük Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada büyük altın görmek,  altın görmek kadar hayırlı yorumlanmamaktadır. Rüyada görülen büyük altın genellikle başarısızlık olarak açıklanmıştır.  Rüyada büyük altın görmek, maddi anlamda kayıplar yaşanacağına ve gelir elde etmek için yapılan bir işin batacağına yorulur. Aynı zamanda bu rüya borç üzerinde borç açmaya ve maddi anlamda düşüşe geçileceğine tabir olunur.

Rüyada Yarım Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yarım altın görmek genellikle mutluluk ve sevinçli bir haber almak olarak yorumlanır. Fakat bazı durumlarda rüyada yarım altın görmek huzursuz edici bir durum ile karşılaşmak ve şüphe duyulan bir iş yapmak anlamına gelmektedir. Bu rüya yorumu için iki durum arasında kalmak olarak nitelendirilebilir. Rüyasında yarım altın gören kimse istediği bir işi başaracak demektir. Mutluluk verici bir olayla karşılaşılacak ve bundan çok sevinecek demektir. Aynı zamanda rüyada yarım altın görmek bir olayın sonucunun beklenmedik bir şekilde tamamlanması olarak yorumlanır.

Bu rüya tabiri genellikle görülüş şekline ve rüyadaki duruma göre değişik anlamlara gelmektedir. Rüyada yarım altın görme durumunu tabir edebilmek için rüya içerisindeki bazı ayrıntıların iyi bilinmesi gerekmektedir. Rüyada yarım altın almak bekar biri için yakın zamanda evlilik teklifi alması veya evlenme niyeti anlamı taşımaktadır. Rüyada birinin yarım altın vermesi ise başkası tarafından yaşanılacak olan bir mutluluğa şahit etmek anlamına gelir. Aynı zamanda bu rüya şans oyunlarından kazanılacak maddiyat anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişi için miras gibi bir kazanç da sağlanabilir.

Rüyada Birinin Altın Vermesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada biri tarafından altın verildiğini görmek genellikle hayra yorulmaktadır. Ölü birinin rüyada altın verdiğini görmek sıkıntılardan kurtulacağına ve rahata ereceğine işaret etmektedir. Birinden altın almak kişinin iş hayatında başarıya ulaştıracak fırsatları yakalaması anlamına gelmektedir. Eğer rüyada size verilen altını almadıysanız sıkıntılar yakanızı bırakmayacak anlamındadır.

Rüyada birinin altın verdiğini gören kimse borçlu ise borcunu en kısa zamanda ödeyecek anlamına gelmektedir. Rüyada verilen altın çok sayıda ise yüksek bir mevkide olunacağı anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişi kadın ise ve altını veren kişi de erkek ise gizli ve farklı bir ilişki yaşanacak, bunun sonucunda ise iki taraf da zarar görecek anlamı taşımaktadır. Bu açıdan bu rüya aynı zamanda uyarı niteliğindedir.

Alakalı rüyalar, Rüyada Altın Para görmek ne demek? Bu rüyayı görmüş olabilirsiniz.

Rüyada Altın Saklamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın saklamak, biri tarafından bir sır öğreneceğiniz anlamına gelir. Konuşulan bir dedikodu hakkında bilinmedik bir şey öğrenmek olarak tabir edilmektedir.  Rüyada altın saklamak aynı zamanda kendiniz hakkında bir şeyin ortaya çıkacağını ve bunun herkes tarafından öğrenileceği anlamındadır.

Rüyada Altın Bulmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın bulmak, bir emanete şahitlik etmek ve o emaneti koruma görevi anlamına gelmektedir. Rivayet edildiğine göre gerçek hayatta da altın bulabilme ihtimali olarak söyleyenler de vardır. Rüyasında altın gören kişi dini anlamda bazı bilgileri öğrenmeye ve ilmini arttırmaya yönelmeye başlayacak demektir. Rüyada 5 adet altın bulmak, çok namaz kılmak veya namaza başlamak ile sembolize edilir. Rüyasında altın bulan kişi bulduğu altınların kaybolduğunu görürse, annesi rahatsızlanacak demektir.

Rüyada Sahte Altın Görmek Ne İfade Eder?

Rüyada sahte altın genel olarak dileklerin gerçekleşmeyeceği anlamını taşımaktadır. Bir isteğin tam olacakken olmaması ve hayal kırıklığı olarak tabir edilir. Rüyasında sahte altın gören kimse bir yalan ile karşılaşacaktır. Çevresinde yalancı dostlukların olduğunu ve sahteliklerin yaşandığına şahit olacak demektir.

Rüyada Altın Ustası Görmek Ne İfade Eder?

Rüyada görülen altın ustası, mutluluk ile tabir edilmiştir. Rüya sahibinin huzura ve mutluluğa kavuşacağı, güzel günler göreceği ve hayatını sağlıklı bir şekilde sürdüreceği anlamındadır. Rüyasında altın ustası gören bir kadın, yakın zamanda hamile kalacak demektir. Evli bir kimse rüyasında altın ustası görmüşse aile hayatına bir kişinin daha katılacağı ve eve bereket geleceği anlamındadır. Rüyasında altın ustası gören bir kişi borçlarından kurtulur. Huzura ve berekete kavuşur. Rüyasında altın ustasının bir altını değerli taşlar ile süslediğini görmesi ise düşmanlar ile barışa delalet etmektedir.

Bu rüyayı gören kimse bekar ise evleneceği ve mutlu bir yuva kuracağı anlamı taşımaktadır. Tüccar bir kimsenin bu rüyayı görmesi ise büyük bir işin altından kalkılacağı ve bu işten hayırlı, bereketli ve helal para kazanılacağı anlamındadır.

Rüya Anlamına bakın, Rüyada Akraba görmek ve akrabasından altın almak ne demek?

Rüyada Altın Kaybetmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın kaybettiğini gören kişi dini anlamda, eksiklikler yaşadığını ve bu durumun gerçek yaşantısını etkilediği anlamındadır. Bir uyarı niteliğinde olan bu rüya, genellikle kayıplar yaşanacağı veya eksiklikler olacağı ile ilişkilidir.

Rüyada altın kaybeden kişi, kısa bir zaman içinde büyük bir fırsatı kaçıracağı için çok üzüleceği anlamını taşımaktadır. Bu rüya aynı zamanda eskiden oluşmuş bir hayal kırıklığını temsil edebilir.

Rüyada Altın Bilezik Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında altın bilezik gören kişi bir anda büyük bir zenginlik yaşayacak demektir. Rüyasında altın bilezik takan bir kişi, iş yaşamında olumlu bir gelişme ile karşılaşır ve bundan maddi olarak kazanç sağlar.

Rüyada Altın Külçesi Görmek Ne İfade Eder?

Rüyada altın külçesi görmek, maddi anlamda kayıpların yaşanacağı anlamına gelmektedir. Rüyada büyük altın görmek ile aynı şekilde olumsuz yorumlanır. Rüyada küçük altınlar görmek hayırsız bir durumun içinde olmak, mutsuzluk ve karamsarlık olarak açıklanmaktadır. Rüyada küçük altın görmek hakkında Alimlerin görüşü; Rüyayı gören kişinin elde edeceği bir maddi kazançtan büyük kayıplar yaşayacağı ve bu durumun onu çok etkileyeceği anlamına gelmektedir. Rüyadaki külçe altın, başarısızlık, itaatsizlik ve şanssızlık olarak nitelendirilmiştir.

Rüya sahibinin ticarette çok büyük kayıplara uğrayacağı ve zarar göreceği anlamındadır. Rüyasında külçe altın gören kişi bekar ise hayırsız biri ile bir evlilik yapacağı veya hayırsız biri ile tanışacağı anlamına gelmektedir. Rüyada külçe altın görmek aynı zamanda hayal kırıklıkları ile açıklanmıştır. Rüya sahibi çok istediği bir şeye ulaşamayacak ve arzu ettiği dilekleri gerçekleşmeyecek demektir.

İslami Rüya tabirleri kaynaklarına göre Alimlerin görüşleri, Rüya tabirleri ile rüya gören kişiye yorum yapılırken rüyada görülen altının tarifine göre rüyanın tüm vasıflarını yorumlamak mümkündür. Gerçek ve doğru kaynaklardan rüya tabirleri analizi yapmak ve ilgili makalemizi çok dikkatli okumanızda büyük yarar var. Rüyasında altın külçesi gören kişi evli ise eşle hayatında mutsuzluklar yaşanacağı ve huzursuzluk olacağı anlamına gelir. Aile arasında kavgalar ve tatsızlıklara delalet etmektedir. Çalışan bir kimsenin rüyasında külçe altın görmesi ise iş yerindeki başarısızlıklarına ve çevresi tarafından ayıplanacak bir iş yapmasına delalet olur. Aynı zamanda bu rüya huzursuzluk ve kavgaya sebebiyet verecek bir durumda kalınması şeklinde tabir olunur.

Rüyasında külçe altın gören kişinin düşmanları tarafından zarara uğratılacağı ve düşmanlarına karşı kötü, güçsüz durumda kalacağı şeklinde tabir edilmiştir. Dini açıdan rüyada külçe altın görmek, ibadetlerde eksiklik ve yanlış yola sapmak şeklinde yorumlanmıştır. Bu açıdan bakıldığında rüya sahibinin bazı küçük günahları işleyeceği ve bunların farkına varmayacağı anlamını taşır. Zararda olan bir hayat aynı zamanda karışık ilişkilere yorulur. En yakın arkadaşı tarafından ihanete uğramak ve hayal kırıklığı yaşanacağı şeklinde tabir edilir. Ve rüya sahibinin mutsuz olacağı uzun bir zaman bu depresif halden kurtulamayacağı gibi olumsuz ifadeler ile yorumlanmaktadır.