Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Altın Bileklik Görmek

Rüyada altın bileklik görmek, alınacak olan hayırlı haberlere, akrabalardan kalacak olan beklenmedik bir mirasa işaret eder. Aynı zamanda rüyada görülen altın bileklik feraha kavuşmaya, uzun zamandır yolunda gitmeye ve aksayan işlerin düzeleceğine ve hakkında sıkıntıya düşülen, huzursuzluk hissedilen konularda rahatlamaya işaret etmektedir.

Rüyada Altın Bileklik Görmek İslami Anlamı

Rüyada altın bileklik görmek, İslam alimlerine göre bazen altın bileklik gören kimse, sahip olunacak ve sürekli hayalini kurduğu hayırlı bir işi temsil eder. Bu iş sayesinde kişi, emek saf ederek çalışıp, helal yollardan kazanç elde edecek ve borçları varsa bunları ödeyerek, dünya hayatını huzur içinde geçirecektir.

Rüyada altın bilekliği gören kişi, Bu rüyanın dini açıdan yorumlanışında bazı din alimlerinin de görüşleri bulunmaktadır. Bu rüya için Kirmani (r.a) yorumu; kişinin kendisinin ya da kardeşlerinden birinin evlat sahibi olacağı şeklindedir. Cafer-i Sadık (r.a)’a göre rüyada altın bileklik görmek, çeşitli biçimlerde yorumlanmaktadır. Bu rüya kardeşlere ve evlatlara işaret edebileceği gibi aynı zamanda hikmete nail olmak, baş olmak veya hileye uğramak olarak yorumlanabilir.

Rüyada Altın Bileklik Takmak

Rüyada altın bileklik takmak, güç ile yorumlanır. Eğer bir kişi rüyasında koluna altın bir bileklik taktığını görüyorsa, bu kişi maddi veya manevi açıdan büyük bir güce kavuşacaktır. Bu rüyanın sahibi çevresinde sözü geçen, sayılan bir kimse olacak ve geri kalan hayatını itibar sahibi olarak tamamlayacaktır. Bu rüya bazı yorumculara göre kişinin mal kaybedeceği ile yorumlanır.

Rüyada Altın Bileklik Bulmak

Rüyada altın bileklik bulmak, şansı işaret eder. Bu kişi şans oyunlarından kazançlı çıkabilir veya kendisine aile yolu ile bir miras kalır. Maddi açıdan erişilecek zenginliği temsil eden bu rüya, kimi zaman da içsel bir zenginliği gösterir. Bu rüyayı gören kimse manevi yönden olgunluğa erer ve dini açıdan da Allah’ın razı olacağı bir kul olur. Bu rüya bazen de tam tersi ile yorumlanır. Rüyasında altın bileklik bulan kimse, bazı zararlara uğrayabilir.

Rüyada Kolunda Altın Bileklik Görmek

Rüyada kolunda altın bileklik görmek, rüya sahibi kadın ise, genellikle hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Rüyasında kolunda altın bir bileklik olduğunu gören kadın, bol rızka ve nimetlere kavuşur. Bu kadın bekarsa, kendisini mutlu eden bir evlilik yapar. Zaten evli ise, bu rüya onun eşinin kendisinden razı olduğunu gösterir. Bazen de bu rüya evlatları evlendirmeyi temsil eder. Bu rüyayı görenler, evlatları varsa onları hayırlı birer kısmet ile evlendirirler.

Rüyada Altın Bileklik Vermek

Rüyada altın bileklik vermek, rüyayı gören kimsenin hayırsız bazı işlere karışacağını işaret eder. Bu kişinin çevresindeki kişilere karşı dikkatli olması ve temkinli davranması önerilir. Bu rüyanın sahibi, çevresi tarafından kandırılabilir.

Rüyada Altın Bileklik Almak

Rüyada altın bileklik almak, üzüntü ve kederden kurtulmayı, içsel huzura, borçları ödemeyi, maddi ve manevi yönden her türlü sıkıntıdan arınmayı temsil eder. Rüyasında koluna altık bileklik takan kişi, bir malını veya parasını kaybeder ya da bu kimse bir hırsızlığa uğrar.