Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Ağlayıp Kaçmak Görmek

Rüyada ağlamak, kötü günlerin uzaklaşmaya başladığının bir işaretidir. Uzun süredir yaşanan problemler, sıkıntılar ve olumsuzluklar geride kalacaktır. Rüyada ağlamak üzülmek, alimler tarafından farklı yorumlansa da genellikle mutlu olunacağının habercisidir. Bir başkasının ağladığını görmekte, sevincine ortak olunacağını ifade eder.

Rüyada Ağlarken Gülmek Nedir?

Rüyada sesli ağlamak uzun süredir biriktirilen sıkıntılardan kısa zamanda kurtulmak anlamına gelir. Her ne kadar ağlamak rüyayı gören kişi için sıkıntılı bir durumu ifade etse de rahatlanmasına yardımcı olur. İbn-i Sirin Hz. Göre rüyada ağlamak çekilen sıkıntıların ardından gelen ferahlama olarak yorumlanır. Uzun süre ağladığını görmek daha çok mutlu olacağına işaret eder. Farklı kaynaklarda ağlamak genel olarak kötü günlerin geride kaldığına delalettir.

Rüyada Hıçkırarak Ağlamak

Rüyada hıçkırarak ağlamak, kişinin uzun süredir büyük problemler ile uğraştığının habercisidir. Daha çok sessiz ve sakin kimseler, normal yaşamlarında çektikleri sıkıntıları kimseye belli etmedikleri için tüm problemlerini içlerinde yaşarlar. Rüyada kendini ağlarken görmek ise bu noktada ferahlamak olarak nitelendirilir. Rüya sahibi gerçek yaşamında yaşadığı problemleri sorunları ağlayarak atmaktadır. Uzun süre ağlamak ve hıçkırdığını görmek çekilen sıkıntıların uzaklaşacağının bir kanıtıdır. Rüya tabirleri ile ilgili oluşturulan birbirinden farklı kaynaklarda genellikle ağlamak, ferahlamak olarak nitelendirilir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Sessizce Ağlamak

İmam-ı Caferi-i Sadık Hz. Diyor ki; eğer bir kişi rüyasında sessizce ağlarsa, sıkıntıları ve dertleri hızlı bir şekilde kaybolacaktır. Sessizce ağlamak, sorunların kısa süre içerisinde uzaklaşacağının bir habercisidir. Rüyada ağlayarak uyanmak da yine aynı şekilde uzun süredir çekilen sıkıntılar olduğunun bir göstergesidir. Rüyalar, gerçek yaşamdan kesitler sunduğu için yaşanan problemler ile ilgili ipuçları verir. Bir kimse rüyasında sessizce ağlıyorsa, tüm sorunlarını içine attığının bir kanıtıdır. Ağlamak ve hıçkırarak uyanmak ya da başkasına sarılarak ağlamak, dertlerin uzaklaşmaya başladığının bir kanıtıdır. Çekilen sıkıntılar ve önemli sorunlar kısa süre içerisinde geride kalacaktır.

Rüyada Arkadaşların İle Birlikte Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada sevinçten ağlamak yaşanacak güzel olayların bir habercisidir. Mutluluktan ya da sevinçten ağlayan kimse, gerçek yaşamında da hiç beklemediği haberler alır. Kısa süre içerisinde maddi ve manevi olarak kendisini rahatlamış hisseder. Arkadaşlar ile birlikte ağlamak ise, sıkıntı ya da dertler hep birlikte kurtulmak anlamına gelir. En yakın arkadaşın ile rüyada ağladığını görmek problemlerin geride kalacağının ve birlikte çok mutlu olunacağının habercisidir. Dostlar ile ağlamak çekilen sorunların ortak olduğu anlamına da gelir.

Rüyada Başkasının Ağladığını Görmek                         

Rüyada başkasının ağladığını görmek, önemli problemleri olduğunu işaret eder. İmam Nablusi Hz. Hangi kimse rüyasında ağladığını görüyorsa yaşadığı problemlerden kurtulmak istiyordur der. Bu nedenle rüyada yakın birinin ağladığını görmek, belirtilen kişinin söylemediği bir problemi olduğu şeklinde yorumlanır. Rüyada içli içli ağladığını görmek sorunların boyutunun bir göstergesidir. Ağlamak genel olarak yorumcular tarafından ferahlamak olarak açıklanır. Ancak görülen rüyanın türüne göre ağlamak, sıkıntıların yaklaştığının bir habercisi de olabilir. Ferah, aydınlık ve güzel bir mekanda ağlamak ve sonrasında sevinmek, kötü günlerin geçtiğinin bir kanıtıdır.

Kaçmak görmenin tabiri için, Rüyada Kaçmak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Ağlarken Gözyaşlarının Birikmesi

Rüyada kendini ağlarken görmek en çok karşılaşılan unsurlardan bir tanesidir. Pek çok kişi zaman zaman rüyalarında kendisinin ağladığını ifade eder. Aynı zamanda ağlarken gözyaşlarının birikmesi, yeni bir mal ya da elde edilen kazanç şeklinde yorumlanır. Rüyasında bir kimse ağladığını ve gözyaşlarının biriktiğini görüyorsa eğer uzun uğraşlar sonucunda elde edilen yeni bir mal olarak ifade edilir. İmam Gazali Hz. Rüyasında bir kimsenin ağlarken gözyaşlarının biriktiğini görürse hiç beklemediği bir mala kavuşacağını ifade eder. Gözyaşlarının biriktiği boyuta göre alınacak olan mal da o kadar büyür. Ağlarken gözyaşlarının toplanması, yakın zaman içerisinde gelecek olan bir hediyenin varlığına da işaret eder.

Rüyada Ağlarken Teselli Edilmek

Rüyada ağlarken teselli edilmek, sağlam dostların olduğunun bir göstergesidir. Bir kimse rüyasında teselli ediliyorsa eğer, arkadaş çevresi tarafından sevildiği anlamına gelir. Rüyada sevdiği birinin ağladığını görmek o kimsenin yaşadığı problemleri ifade eder. Hıçkırarak ağlamak, sorunların her geçen gün biraz daha arttığının göstergesidir. Rüya tabiri yorumcuları ve alimler ağlamanın ferahlamak olarak yorumlanabileceğini vurgular. Bu nedenle genellikle olumlu anlamları vardır.