Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Ağlayıp Dert Anlatmak Görmek

Rüyada ağlayarak dert anlatmak kişinin mağduriyet yaşayacağı öngörülen durumlar için bir süre sonra huzura kavuşacağına yorumlanır. Hakkını almak isteyen herkes tarafından özellikle maddi ve manevi sorunların ortadan kaldırılacağına, Allah yolunda hareket edileceğine delalettir. Kendi halindeki ve kimsenin malına mülküne göz dikmeyen bir kişinin iftiraya maruz kaldığında temize çıkarılacağına delalet eder.

Rüyada başkası için ağlamak kişinin özellikle aldığı kararlar sonucunda mağdur olan kişilerin hakkını koruyacağınıza delalettir. Bencil bir yaşam sürmeyeceğiniz, sevdiklerinizin isteklerine ve arzularına ulaşması için yardımcı olacağınıza işaret eder. İmam Caferi-i Sadık Hz. tarafından yapılan yoruma göre; rüyasında sürekli olarak başkaları tarafından zarar gören kişilerin bu sorunlarının sevdiklerinin verdiği destekle giderileceği rivayet edilir.

Ağlayarak Derdini Anlattığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Ağlayan ve derdini sürekli olarak başkaları tarafından dinlenmesi için anlatmaya çalışan kişinin dinlenmemesi, gelecekte yalnız kalacağına delalettir. Derdini anlatacak birini bulan ve rüyada ağlamak ile dert anlatmak arasında kalan kişilerin özellikle manevi huzura ulaşacağı rivayet edilir. Maddi anlamda yaşanan zorlukların yanı sıra, arkadaş çevresinin ve ailesinin desteğini alamayan kişiler bu nedenle çok fazla mağdur oluyor.

İmam Nablusi Hz. tarafından yapılan yoruma göre, ağlayan ve derdini sevdiği kişiyle paylaşanın rüyasında özellikle kısa süre içerisinde derde derman bulacağı yorumlanır. Yapılan yoruma göre özellikle de rüyayı gören kişinin, çevresindekilere desteğiyle birlikte kendisinin de iş hayatında iftiraya uğramadan mutlu olacağı rivayet edilir. Rüyada ağlamak direkt olarak rüyanın özellikle de derdi maddi problem olan kişiler tarafından ilerleyen günlerde maddi problemlerle karşılaşılmayacağına yorulur.

Dertleştiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada dert anlatmak için tanımadığı kişilere detaylı olarak tüm problemlerini açıklayanların, yakınlarını dertlerine derman olacak kişiler olarak görmedikleri yorumlanır. Gelecekte tanışacağınız yeni insanlarla güzel yollara gireceğiniz ve bu yollarda hem iş hayatınızla hem de manevi durumunuzla iyileşme göstereceğiniz rivayet edilir.

Son dönemde özellikle manevi problemler yaşayan kişiler tarafından hayırsız işlere girilmesi durumunda, maddiyatın çok daha kötü bir şekilde etki yaratacağı rivayet olunur. İmam Gazali Hz. rivayet ediyor ki; Kişinin bir başkasının derdine ağlaması ve kendi derdini unutması halinde, yoksullara ve yardıma ihtiyacı olanlara yardımcı olacağı yorumlanır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Dert Dinlediğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kendini ağlarken görmek ve bunun nedeninin de dert anlatırken olduğuna şahit olmak, anlattığınız kişi tarafından destek alacağınıza rivayet olunur. Dert dinleyen kişinin yardımcı olma amacına sahip olması halinde, özellikle maddi yardıma ihtiyaç duyan kişinin bu parayı helal yoldan kazanacağına rivayet edilir. Yapılan yoruma göre derdin hem maddi hem de manevi olarak büyük olması, tanıdıklarınızın her zaman destek vereceğine işarettir.

Dert Yandığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada derdini anlatmak ve anlatılan kişi tarafından yardım edildiğini görmek, kişinin manevi huzura kavuşacağının ve rahatlayacağının bir göstergesidir. Rüyada annenize veya babanıza dert yanarken onların sizden uzaklaştığını gördüğünüz taktirde, ailenizle ilişkilerinizin bozulacağına delalet olacaktır. Rüyada hangi nedenle derdinizin bulunduğunu belirtirken, derdin özellikle de maddiyattan kaynaklandığını söylediğinizde çevrenizdekilerin uzaklaşması halinde kaygı yaşayacağınıza yorulur.

Dertlendiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişinin sürekli olarak sevgi ve saygı çerçevesinde tanıdıklar edinmesi fakat dert dinlemek için girişimde bulunulmaması halinde, dert yanılması durumunda da yalnız kalacağınız şeklinde yorumlanır. İbn-i Sirin Hz. tarafından yapılan yoruma göre, özellikle de derdini dinlediği kişiye anlatma izni veren ve dertleşenlerin ailevi problemlerinin çözüleceğine delalet olunur.

Ağlayarak Dert Anlatmak görmenin tabiri için, Rüyada Ağlayarak Dert Anlatmak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Dertli Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada birinin dert yanması ve karşıdakinin detaylı olarak bu derdi dinlemesi ve destek çıkması halinde özellikle de ailevi ilişkilerin güçleneceğine delalet eder. Sağlıkla ilgili yorumu ise özellikle hastalanmanız durumunda hızlıca iyileşeceğiniz yönündedir.

Derdine Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sıkıntını anlatmak için bir arkadaşını çağırma durumunda özellikle de çağırdığınız kişinin gösterdiği özveri, ikiniz arasındaki ilişkinin gelecekte de süreceğine işarettir. Derdi nedeniyle ağlamaya başlayan ve anlatırken çok daha fazla üzülen kişilerin özellikle gelecekte bu problemlerinin çözüleceği yorumu yapılıyor. Rüyada bir kişinin İmami Gazali Hz. yorumuna göre özellikle de birbirini aldatmadan ve yalan söylemeden kurduğu ilişki sonucunda üzülmesi halinde manevi sıkıntıların geçeceği yönünde olumlu yorum yapılabiliyor.