Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Ağlayarak Doğum Yapmak Görmek

Rüyada ağlayarak doğurmak kadınlarda özellikle son dönemdeki aile ve iş hayatında yaşanan sıkıntının yansıması olarak yorumlanır. Annenizin ve babanızın size karşı olan tutumu, aşk hayatınızda yaşadıklarınız olumsuz olduğu taktirde, doğum sonrasında huzur yerine üzüntüyle karşılaştığınız rüyalar da olumlu yorumlanıyor. Doğumun sadece kişiye olan kötülüklerin geçeceği şeklinde yorumu yerine, iş hayatınızın sıkıntılı geçeceği yorumu da bulunuyor.

Çevrenizi iftira atan ve dedikodu yapan insanlardan arındıracağınıza, manevi olarak rahatlayacağınıza ve her zaman huzurlu olacağınıza yorulur. Özellikle gözlerin sürekli olarak üzerinizde olduğu alanlarda artık çok daha rahat olacak ve sevilen bir kişi haline geleceksiniz. Rüyada bekar kızın doğum yapması diyanet tarafından da huzura erişileceğine, hayatının en önemli döneminde olumlu sonuç alınacak kararlara ulaşılmasına delalettir.

Doğum Yaptığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada doğum yapmak üzere olduğunu görmek kişinin doğum esnasında bilincinin açık olması ve acı hissetmeden ağlamaya başlaması, manevi problemlerin geride kalacağına delalettir. Maddi sorunların da uzun bir süre boyunca yaşanmayacağı için özellikle de herhangi bir iş kaybı veya kovulma durumu olmayacağı şeklinde yorum yapılıyor.

İmamı Caferi-i Sadık Hz. tarafından yapılan yoruma göre, rüyada bir kadının doğum yaptığını görmesi durumunda üzüntülerinin geride kalacağını ve sağlık problemleri yaşamayacağına yorulur. Doğum yapıldığının görülmesi ve çocuğun kucağa canlı bir şekilde alınması ise özellikle iş hayatınızda elde ettiğiniz başarıların devamlı hale geleceğine yorulur.

Erkek Bebek Doğurduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada doğum yapmak diyanet tarafından yapılan yorumlamaya göre, erken bir şekilde bebeğin doğrulması halinde kısa sürede arzularınıza ulaşacağınıza işarettir. Bir bebeğin henüz 9 aylık olmadan doğması ve sağlığıyla ilgili hiçbir problemin bulunmaması, iş hayatınız başta olmak üzere ailevi durumlarınızın ve aşk hayatınızın da iyileşeceğine işaret eder.

Erkek bebek doğrulması halinde bebeğin sağlıklı, güçlü ve güzel yüzlü olarak görülmesi, kandan arınmış ve gülerken görülmesi sevginize karşılık bulacağınıza delalettir. İmam Nablusi Hz. tarafından erkek bebeğin güç ve mutluluk sembolü olduğu, hayatınızın ilerleyen dönemlerinde maddi sıkıntılar ve manevi zorluklar yaşamayacağınıza yorumlanır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Hamile Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Doğum sancısıyla karşılaşan ve sancının sürekli olarak devam ettiğini gören kişilerin bebekken dışarıdan kendilerinin doğumunu görmesi, kariyerlerinde çok hızlı bir şekilde yükselişe geçileceğine delalet oluyor. İmamı Gazali Hz. tarafından yapılan yoruma göre, nihayet çok güzel zamanlara geçileceğini ve hayatınızda son derece güzel gelişmelerin yaşanmaya başlayacağına işarettir.

Hamile olduğunu görmek, Rüyada bekar kızın doğum yaptığını görmek de özellikle o kız siz olmadığınız taktirde, çevrenizdeki insanlar tarafından iyi haberler alacağınıza işaret edilir. Ailenize ve sevdiklerinize yakınlaşacağınız rivayet olur.

Doğum Sancısı Görmek Ne Anlama Gelir?

İmamı Gazali Hz. tarafından, rüyada doğum sancısı yaşamak ve bu sancı nedeniyle çok fazla acı çektiğini görmek, doğum sonrasında sancının geçmemesi ve ölüm gibi durumlar olumsuz yorumlanır. Hayatın gelecek döneminde manevi zorluklarla karşılaşılacağı ve sevdiği kişinin yanında olmadığını görmek huzursuzluklar ve kaygı dönemine gireceğinize işarettir.

Doğum Yapıldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada erken doğum yapmak ve bu doğumun bekarken yapıldığını görmek genel olarak kötü bir durum olarak düşünülse dahi, son derece güzel bir yorumu bulunuyor. Bekarken doğurduğunu görmek özellikle de canınızın acıyacağı veya üzüleceğiniz bir dönem yerine, huzura ereceğiniz ve hayatınızın aşkını bulacağınız döneme giriş yapacağınıza işarettir.

Hamile Olduğunu görmenin tabiri için, Rüyada Hamile Olduğunu Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Bekarken Doğum Yaptığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Sevdiğiniz insanların düşüncelerini çok fazla önemsemeden, sevdiğinize inandığınız ve hissettiğiniz kişiyi rahatlıkla bulabileceğinize delalet olur. İbn-i Sirin Hz. tarafından yapılan yorumlarla birlikte rüyada özellikle doğumu yapan kişinin huzura kavuşacağına yönelik yorumlar yapılır. Kariyerinizde atlamalar olacağı gibi, iş hayatınız ve aşk hayatınız birbirine karışmadan güzel dönemlere giriş yapacağınıza yorulur.

Kendi Doğumunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Kendisini doğarken gören kişiler tarafından özellikle kötü geçen zamanlar nedeniyle çok yıprandığınız durumlardan dolayı yanlış kararlar almaya başlayacağınıza delalettir. Rüyada doğum yapmak ihya edileceğine ve gelecek dönemlerde pişmanlıklarınızın azalmasını sağlayacağına delalet oluyor. Rüyasında kendi doğumunu gören ve ailesinin ağladığına şahit olan bir kişinin, özellikle son dönemde sevdiklerinin kendisiyle olan problemlerinin geçeceğine işarettir.