Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Ağlayarak Dans Etmek Görmek

Rüyada dans ederken ağlamak özellikle kadınlarda sosyal çevresinin düşüncelerine çok fazla önem vereceğine ve yanlış kararlar alacağına delalettir. İş hayatıyla ilgili yorumları çok fazla umursayan insanların ağlayarak dans ettikleri rüyalar, çevredeki insanlar umursanmıyorsa olumlu yorumlanır. Hakkınızdaki olumsuz konuşmalara kulak asmadığınız taktirde, hem iş hem de aile hayatınızda yaşanacak olan köklü değişimlerden mağdur olmayacağınıza işaret eder.

Rüya sahibi tarafından canının sıkılmasına neden olacak her türlü durum için uzun süre pişmanlık duyulmayacağına yorulur. Rüyada dans etmek diyanet tarafından da çok fazla üzülmeye neden olacak olayların üst üste geleceğine fakat bunların tümüne göğüs gerilebileceğine işaret eder.

Dans Ettiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir kadının rüyada tek başına ve kimse yokken dans ettiğini görmesi, mutlu olacağına ve etrafındaki insanların kendisi için iyi düşüncelere sahip olacağına delalettir. Çok sayıda insan varken dans ettiğini ve utandığını görmek, neşeli bir şekilde oynayan kişinin rüyada olduğunun tam aksi bir şekilde aşırı derecede üzüleceğine işaret eder. Rüyada başkasının dans ettiğini görmek ve o kişiyi tanıyor olmak ise, o kişinin ne kadar neşeliyse bir o kadar fazla yorulacağına ve üzüleceğine delalet eder.

Sevdiği Kişinin Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Sevdiğiniz kişilerin düğününüzde bulunması, kınanızda bulunması, eğlendiğiniz bir mekanda dans ederken yanınızda bulunması durumunda tavırlarına göre hayra veya şerre tabii edilecektir. Rüyasında sevdiği kişinin yanında olduğunu ve dans ettiğini gören bir kişinin sevdiği tarafından mutlu edileceği, sürprizlerle karşılaşacağı rivayet edilir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Biriyle Dans Ettiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Şarkı dinleyen ve hiç dans etmeden duran bir kişi ise, arkanızdan iş çevirmek yerine sizi her konuda destekleyecek şekilde hareket edecektir. Rüyada tanıdık biriyle dans etmek ve bu kişinin çok yakın bir kişi olmaması durumunda özellikle de çevrenizdekiler tarafından mağdur edilebileceğinize işaret eder.

Oynadığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir erkekle dans etmek ise eğer tanımıyorsanız, yeni insanlarla tanışacağınıza ve size karşı sıcak davranılacağına işaret eder. İmamı Caferi-i Sadık Hz. tarafından da bu durum olumlu şekilde rivayet edilmiştir.

Ağlayarak Oynadığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Dans edecek olan kişinin mutsuz olması ve ağlamaya başlaması fakat oynamaya devam etmesi halinde üzgünlüğünün daha da artarak devam edeceğine yorulur. Rüyada sevdiğinle dans etmek ve ağlamanın bir anda durması ise kötü günlerin zamanla geride kalacağını ve mutlu günlerin çok yakında olduğuna işaret olarak kabul edilir.

Rüyasını her zaman için çevresindeki insanların tepkilerine dikkat ederek inceleyen kişilerin, etrafındaki insanların da mutsuz olduğunu görmesi halinde yakında çok mutlu olacağı şeklinde yorum yapılabiliyor. İmam Nablusi Hz. rivayetine göre rüyanın özellikle dans etmek gibi kavramlar üzerinde oluşması durumunda, tam tersi çıkacağına dikkat edilmesi gerekir. Ne kadar mutlu bir şekilde oynuyorsanız, o kadar fazla mutsuz olacağınıza, ne kadar mutsuz ve hüzün doluysanız da o kadar mutlu olacağınıza delalet edilir.

Balo görmenin tabiri için, Rüyada Balo Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Dans Ederken Şarkı Söylediğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada romantik dans etmek rüya tabirlerinde olumsuz bir durum olarak değerlendirilmese dahi, kişiye mutluluk verecek insanlarla mücadele edeceğine işaret eder. Aslında size iyi niyetle yaklaşacak olan insanlara karşı önyargınız nedeniyle kötü davranacağınıza ve çok güzel bir dostluğu kaçıracağınıza delalettir. Sadece dostlarınızı kaybedeceğiniz şeklinde değil, direkt olarak sağlık sorunlarıyla mücadele edeceğiniz yönünde de bir yorum yapılabiliyor.

Rüyada şarkı söylediğini ve aynı anda dans ettiğini gören kişi, sağlık problemlerinin ve iş hayatındaki sorunların gelecek döneminde de devam edeceği şeklinde yorum yapılır. Hayatının kötü evrelerinin ise sağlıkla ilgili problemlerin ardından geçmeye başlayacağı, İmamı Gazali Hz. tarafından dansla ilgili rüyalara katılan sağlık yorumlarıyla nitelik kazanmıştır.

Dansa Kaldırıldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

İbn-i Sirin Hz. tarafından yapılan yoruma göre rüyada dans etmek İslami açıdan genel görüşe ters olması nedeniyle manevi problemler yaşanacağına delalet eder. Sevdiklerinizle uzaklaşmaya başlayacağınıza ve tanımadığınız insanlarla yakınlaşmaya başlayacağınıza yorulur. Rüyada sevmediğiniz bir kişiyle zorla dansa kaldırılmanız halinde ağlamaya başladığınızda, sıkıntılı ve kötü günlerin devam edeceği şeklinde yorumlanır. Dansa istemediğiniz halde kalkıyor ve dans ediyorsanız, sevmediğiniz bir işte iş hayatınızda başarılı olmak için mecburen çaba sarf edeceğinize işarettir