Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Ağlayarak Çalışmak Görmek

Rüyada ağlayarak çalıştığını görmek kişinin iş hayatında ve aile hayatında baskıyı üzerinde taşıma konusunda zorlanacağına işaret eder. Evinin geçindirilmesi ve ailesinin bir arada tutulması için çaba sarf eden kadın, eşine ilgi gösterememesi nedeniyle yuvasının yıkılabileceğine yorumlanır. Rüyada ağlayarak uyanmak ise erkek için özellikle iş hayatındaki başarısızlık korkusunun ve yetememe düşüncesinin ilerleyen yıllarda da devam edeceğine işaret eder. Ailesini geçindirme konusundaki kaygısı nedeniyle sürekli olarak kendini yıpratan erkek için, bu süreçte eşine ve çocuklarına ilgi göstermediği taktirde manevi huzurunu kaybedeceğine delalet eder.

Çalışırken Bağırarak Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Yönetici bir kişinin bağırmaya başlaması ve bir çalışan olarak işinizi yapmaya devam ederken ağlamanız, zor durumda kalacağınıza fakat yılmayacağınıza delalet eder. İçerisinde bulunduğunuz durumun çok daha kötüsü olabileceği gibi, bir anda huzura kavuşmanızı sağlayacak kararlar almanız da mümkün olacaktır. Rüyada kendini ağlarken görmek ve bu ağlama durumunun iş esnasında olması, maddi problemlerin daha sık görülmeye başlanacağına işaret eder.

Çalışan kişinin bağırarak ağlamaya başlaması ve etrafındaki herkes tarafından sesinin duyulması ise, yalnız kalacağına ve haksızlıklarla karşı karşıya kalacağına işarettir. İmam Nablusi Hz. tarafından yapılan yorumda ise üzücü bir olaydan ötürü çok yıpranacağınız şeklinde rüya tanımı yapılmıştır.

Tövbe Ederek Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kendini ağlarken görmek ve tövbe etmeye başlamak, o ana kadar yapılan hatalar nedeniyle vicdanın rahat olmadığını ve tövbe edilmediği taktirde rahat olmayacağına delalettir. Kişinin yanlış kararlar almaya devam etmesi halinde tövbe ederek ağladığını görmesi, hayatında özellikle yanlış insanlarla birlikte olmayacağına ve sosyal çevresini gözden geçireceğine işaret eder.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Gözleri Dolu Halde Çalıştığını Görmek Ne Anlama Gelir?

İmam Caferi-i Sadık Hz. tarafından yapılan yoruma göre, gözleri dolu olan fakat ağlayamayan kişilerin kazanacakları paranın helal olacağı anlamına gelir. Rüyada hıçkırarak ağlamak ailevi problemlere yorulurken, gözlerin dolması ise hırsızlıkla veya başkalarını mağdur etmeyle para kazanmak yerine, alın teriyle kazanç sağlanmasına yorulacaktır.

Ağzı Kapatarak Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sesli ağlamak kişinin aldığı kararlar sonucunda sürekli olarak kaygı ve stresle karşılaşmasına neden olabileceği gibi, sessiz ağlamak ise maddi problemlerin habercisidir. Maddiyatla ilgili isteklerinizin kısa vadede yerine gelmesinin mümkün olmadığı, maddi durumunuz nedeniyle istediklerinizin bir kısmını ertelemek zorunda kalacağınıza işaret eder. Ağzınızı kapatmanız ve ağladığınızı göstermemeye çalışmanız durumunda, maddi durumla ilgili her türlü kararda özellikle iş kurma sürecinde sorun yaşayacağınıza delalettir.

Çalışmayı Bırakıp Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Çalışmayı bırakarak bir anda anlamaya başladığını gören kişi, rüyada ağlamak üzülmek için temel üzücü durum gereksinimi olarak ailesini gösterdiğinde manevi problemlere yorulur. Çocukların veya eşin kendisinden uzaklaşacağına, ailesinin bir veya daha fazla ferdiyle bir süreliğine görüşemeyeceğine, bu sürede işine odaklanarak başarılı olacağına işaret eder. Rüyada başkası için ağlamak ise kişinin özellikle hoşgörüyle yaklaştığı ve sevgi gösterdiği insanların dışında olanlar tarafından kötüleneceğine delalettir.

Çalışmak görmenin tabiri için, Rüyada Çalışmak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Tek Gözden Yaş Akarak Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

İmamı Gazali Hz. özellikle ağlama esnasında sadece sağ gözden yaş akması fakat soldan akmaması durumunda, bunun sol gözle fark edilmesinin hayırlı olduğunu belirtiyor. Rüyada ağlamak Diyanet tarafından yapılan yorumunda, ağlamanın nedenine bağlı olarak gelecekte o alanda başkaları tarafından size kötülük yapılabileceği şeklinde yorum yapılıyor. Rüyada ağlamanın olumsuz tarafı, etrafınızdaki insanların sizi görmesi fakat yardımcı olmaması, bağırarak ağlamaya devam etmeniz fakat gözyaşının akmamasıdır.

Hıçkırarak Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bağırarak ağlamak kişinin mutsuzluğunun yanı sıra, sıkıntı çekme korkusu ve kaygılar nedeniyle ilerleyen günlerin zor geçeceğine işaret eder. İçerisinde bulunduğunuz durumla ilgili karar verememeniz ve yanlış karar vermekten korkmanız nedeniyle hıçkırarak ağladığınızı görmek ise manevi yıkımla karşılaşacağınıza delalet eder. Aynı zamanda bir işte meydana gelen problemlerin başka insanlar tarafından bir anda durdurulmanıza neden olması, maddi problemlerinizin artacağına yorulur.

Yeni bir iş bulmak için çabaladığınızda ise İbn-i Sirin Hz. tarafından bu yorumun özellikle işinizle ilgili doğru ve sizi mağdur etmeyecek kararı vereceğinize işaret edilir. Mutsuz olacağınızı öngördüğünüz kapıları çaldığınızda inancınızın kırılmayacağı ve hayatınızı farklı insanlara güvenerek sürdürebileceğinize yorumlanır.