Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Ağlamamak İçin Kendini Zor Tutmak Görmek

Rüyada ağlayamadığını görmek ve ağlamamak için kendini zor tutmak, kişinin iş hayatında çalışmalarının karşılığını mutlaka alacağına delalet eder. Rüyasında erkeğin son dönemde iş hayatında yaşadığı sıkıntılar üzerine üzgün olması, iş hayatının düzeleceğine işarettir. Aile hayatında ağlayamayan ve ailesindekilerin kalbini kıran kişinin ise sevdiklerinin teker teker kendisine olan sevgilerinin azalacağına yorumlanır.

Rüyada ağlamamak için kendini tutmak hayırlı olduğu kadar, aşk hayatı ve aile hayatı için olumsuz durumların da yakın zaman içerisinde yaşanacağına delalettir. İmamı Caferi-i Sadık Hz. tarafından yorumlanan ağlayamamak ve ağlamamak için çabalamak ise sıkıntıların bir süre sonra geçeceğine işaret eder.

Ağzını Kapatarak Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

İmam Nablusi Hz. tarafından yapılan yoruma göre, kişinin ağzını kapatarak ağlaması halinde özellikle gelecek dönemde sıkıntılar yaşanacağına delalettir. Sıkıntılarının başkaları tarafından duyulmamasını isteyen, ağlama sesini duyurmamak için çaba sarf eden kişilerin ağır sıkıntılarla ve yükümlülüklerle karşılaşacağı şeklinde yorumlanır. Bu sıkıntıların sadece sizin tarafınızdan bilinecek olması, rahatlamanızın yanı sıra sizi daha fazla kaygıya itecek.

Başkalarından yardım almayı reddeden yapınız nedeniyle karar almakta zorlanacağınıza ve bu nedenle başta iş hayatı olmak üzere hayatınızın her noktasında hata yapacağınıza işarettir. Ağlamamak için ne yapılabilir şeklindeki arayışlarınız sonuçsuz kalacak ve durumlarla kendiniz mücadele etmeye çalıştığınız sürece sıkıntılar yaşayacaksınız.

Sessiz Sessiz Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Sessiz ağladığını gören bir kişi tarafından özellikle ağzını kapatma durumu olmadan sadece gözyaşları dökülüyorsa, manevi huzursuzluğun geçeceğine işaret eder. Eğer kişi normalde acı çekerek ağlamıyorsa ve sadece bir durum için hüzünlendiği için gözlerinden yaşlar dökülüyorsa, rüyada kendini ağlarken görmek manevi zorlukların geçeceğine yorumlanır. Eğer sessiz sessiz ağlarken başkaları size yardım etmeden izlemeye devam ediyorlarsa, arzularınızın çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşmesinin mümkün olmadığı şeklinde yorumlanır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Pişman Olarak Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında, yaptıklarından pişman olduğunu gören ve tövbe eden işinin yaşamının iş hayatı açısından olumlu şekilde ilerleyeceğine yorumlanır. Özellikle pişmanlığı konusunda samimi olan ve Allah’a yakararak sürekli olarak af dileyenlerin tövbesinin kabul olacağına delalettir.

Ağlayarak Rahatladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Arzu duyduğunuz şeylerin zaman içerisinde istediğiniz gibi sizin tarafınızdan değerlendirilebileceğine delalet eder. Ağlayan fakat rahatlayamayan ve sürekli olarak daha da fazla ağlamaya başlayan kişiler ise ağlamamak için ne yapmam lazım sorusunu sorduklarında dine yanaşmaları şeklinde yanıt bulmalıdır. Rüyada bu yönde bir telkinde bulunan kişi sayesinde siz de hayatınızı özellikle manevi sorunlarınızın zamanla azalarak süreceğine yorumlanır.

Gözlerinin Dolduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Erkek tarafından yanında başka insanlar varken ağlayamadığını ve kendini tuttuğunu görmek, sıkıntıların zamanla düzeleceğine işaret eder. Rüyada ağlamak diyanet tarafından; bir ortamdayken dışarıya çıkarak yalnız kalıp gözleri dolu dolu düşündüğünü görmek ise manevi huzura ermenin mümkün olacağı şeklinde yorumlanır.

Ağlama Numarası Yapmak görmenin tabiri için, Rüyada Ağlama Numarası Yapmak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Soğuk Gözyaşı Döktüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Ağlamamak için ilaç kullandığını görmek fakat soğuk soğuk gözyaşlarının akmasıyla karşılaşmak, kaygılarınızın artacağına işaret eder. Özellikle eğitim hayatınız için beklediğiniz sonuçların oluşmama ihtimalinden korkmaya başlayacağınız, bu durumun sosyal çevrenizi de olumsuz etkileyeceğine delalet eder. Rüyada soğuk bir gözyaşıyla ağlamak ve bu gözyaşının bütün vücudu dolaştığını görmek ise kaygılandığınız durum için gerçekte de gözyaşlarıyla karşılayacağınız haberlere delalettir. İmamı Gazali Hz. tarafından yapılan yoruma göre, ağlayan bir kişinin ailevi sorunlarının zamanla düzeleceğine fakat maddi sorunlar yaşanmaya başlanacağına delalet eder.

Rüyada Ağlayamadığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kendini tutamadan ağlamak ve bu ağlamanın sonucunda bir kişiden yardım geldiğini görmek, beklenen hayırlı haberin geleceğine delalettir. Kişinin yalnız kaldığı durumlarda sürekli olarak içini hüzün kaplamasının artık son bulacağı, rüyada ağlayamadığını görmenin olumsuz bir durum olmadığına yorumlanır.

Ağlayamadığı için isyan eden, duygularını rüyasında da yansıtamayan bir erkeğin özellikle sadakatle ilgili hiçbir problemi olmayacağına işaret eder. İbn-i Sirin Hz. tarafından rüyasında ağlayamadığını gören bir kadın ise, aile hayatında ve eşiyle olan geçiminde kaygı yaşamayacağına işarettir. Sadece bir gözünden ağlamak ise olağan sürecin devam etmesinin yanı sıra, işlerin iyiye gideceğini ve arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle aranızın düzeleceğine delalettir.