Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Ağlamak Sonra Da Gülmek Görmek

Rüyada ağlamak ve gülmek çeşitli şekillerde görülebilir. Bu rüyayı gören kişiler için birçok yorum yapılmaktadır. Hemen hemen tüm yorumlar kişi için olumlu anlamlar taşımaktadır. Rüyasında önce ağlayan sonra da gülen kişiler için yapılan yorumlar şu şekilde sıralanır:

 1. Keyfin yerine gelmesi
 2. Şifa bulmak
 3. Maddi açıdan rahatlamak
 4. Rahata erişmek
 5. Huzur bulmak
 6. İş sahibi olmak
 7. Arkadaşlarla ve aileyle bağları güçlendirmek

Tüm bu konu başlıkları rüyasında önce ağlayan sonra da gülen kişiler için sıralanmaktadır. Rüyasında önce ağlayan sonra da gülen kişiler oldukça hayırlı bir döneme adım atmaktadır. Bu rüyayla beraber kişi artık büyük değişimler yaşayacaktır ve kararlarından mutluluk duyacaktır.

Rüyada Önce Gülmek Sonra Ağlamak

Rüyada ağlayıp sonra mutlu olmak da, önce gülüp sonra ağlamak da benzer anlamlara gelmektedir. Burada sıranın değişmiş olması kişiye tek bir mesaj verir: kendisini geliştirmek. Bu rüya kişinin aslında oldukça başarılı olduğunu ancak daha çok yapacağı işleri olduğunu işaret eder. Bu rüyanın ardından kişi azimle ilerlerse amacına ulaşacaktır.

Rüyada Ağladıktan Sonra Gülmek

Rüyada mutlu olmak İslami açıdan da yorumlanmıştır. Ancak bu mutluluk ağladıktan sonra geliyorsa daha farklı anlamlara çıkacaktır. Öncelikle bu rüya kişinin oldukça kazançlı olacağını ifade etmektedir. Bu rüya kişini hayatında oldukça önemli ve güzel gelişmeler yaşanacağına da işarettir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Önce Ağlamak Sonra Gülmek

Rüyada gülmek kahkaha atmak öncesinde ağlamayı barındırıyorsa, bu rüya farklı bir şekilde yorumlanacaktır. Bu rüyayı gören kişi bir süre sonra hayatında büyük bir değişim yaşar. Kişinin rüyasında önce ağlaması sonrasında gülmesi büyük tesadüflere işarettir. Bu rüya, rüya sahibinin bilinçlenip hata yapmamasına da işaret etmektedir.

Rüyada Avaz Avaz Ağlamak

Rüyada sesli ağlamak da benzer anlamlara gelmektedir. Rüyasında avaz avaz ağlayan kişilere yapılan yorum, bu rüyanın yakın zamanda gerçeğe dönüşeceğidir. Aynı zamanda kişinin üzülmesine ve hayal kırıklığına uğramasına da işaret eden bu rüya, yakın zamanda bazı kötü olayların yaşanacağının göstergesidir. Kişi rüyasında sesli bir şekilde avaz avaz ağlıyorsa yakında bazı olumsuzluklarla karşılaşır.

Rüyada Gözden Yaş Gelmesi

Rüyada gözden yaş gelmesi nedenleri sıralanırken, genel olarak olumlu şeylere işaret edilir. Rüyasında gözünden yaş geldiğini gören kişiler için yapılan yorumlar şu şekilde sıralanır:

 1. Kişinin hayallerine kavuşması
 2. İsteklerin gerçekleşmesi
 3. Mutlu bir ömre adım atılması
 4. Evli olmayanların evlenmesi
 5. İşsizlerin iş bulması

Rüyada Gözlerin Dolması

Rüyada tek gözden yaş gelmesi de rüya yorumlanırken önem taşımaktadır. Bu rüyayı gören kişiler bir süre sonra işe girişecektir. Eğer ki kişinin işi yoksa bu rüyadan sonra iş sahibi olacaktır. Aynı zamanda bu rüya büyük projelere girişilmesi ve kişinin başarılı olmasını ifade eder. İş hayatında da eğitim hayatında da güzel olayları müjdeleyen bu rüya, yakın zamanda olumlu olayların yaşanacak olmasına işarettir.

Ağlamak ve Gülmek görmenin tabiri için, Rüyada Ağlamak ve Gülmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Ağlamak Sonra Da Gülmek Psikolojik Yorumu

Rüyada gülmekten gözünden yaş gelmesiyle karıştırılmaması gereken bu rüya, kişinin önce mutsuz bir ruh halindeyken bir anda mutlu hissetmesi şeklinde düşünülmelidir. Bu rüyayı gören kişiler genellikle karmaşık bir ruh haline sahiptir ve genel olarak iniş çıkışlar içerisinde bir hayat sürdürür. Bu rüyayı gören kişilerin psikolojisi hakkında yapılacak yorumlar şu şekilde sıralanır:

 1. Rüyada gülmekten ağlamak rüyasını gören kişiler ile bu kişilerin psikolojisi benzemektedir.
 2. Bu rüyayı gören kişilerin psikolojisi genel olarak inişli çıkışlıdır.
 3. Kişi yanlış bir ilişki yaşıyor olabilir
 4. Ailesi ve rüya sahibi arasında tartışmalar yaşanıyor olabilir
 5. Rüya sahibi kendisini yalnız hissediyor olabilir

Rüyada Ağlamak Sonra Da Gülmek Dini Yorumu

Rüyada gülmek gülerek uyanmak diyanetinde açıklık getirdiği durumlardan biridir. Bu rüyaları gören kişilerin maneviyatı yüksektir. Genel olarak Allah’ın sevgili kulları bu rüyayı görmektedir. Bunun sebebi kişinin sadece kendisi için değil, herkesi için üzülüp sevinmesidir. Bu rüyayı gören kişiler için diyanet, kazancın artmasını ve daha güler yüzlü iş yapmak olarak tanımlamıştır. Ayrıca bu rüyayı gören kişiler bir süre sonra çevresinde de daha fazla saygı görecektir. İtibarın artacağı bu rüyadan sonra kişi çok daha mutlu olacaktır.