Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Ağlama Numarası Yapmak Görmek

Rüyada ağlama numarası yaptığını görmek kişinin iş hayatında çok kötü bir tabloyla karşılaşacağına, aşk hayatında ise olumlu durumlar yaşayacağına işaret eder. İnsanların kandırılması ve hakkının yenmesi gibi durumlar nedeniyle bulunduğu konuma gelmiş olan kişilerin zamanla bu noktadan düşeceğine delalet eder. Sevdiği kişiye sarılan ve ağlama numarası yapanların ise kazandıkları sevginin ve şefkatin boşa çıkmayacağına, hayırlı insanlarla birlikte olacaklarına işaret eder. İşlerin yoluna girmesi için özellikle sevdiklerine ihtiyaç duyanların rüyada ağlamak ve bağırmaya başlamak gibi durumlar karşısında iş hayatında sıkıntı yaşayacağına yorumlanır. İmamı Caferi-i Sadık Hz. yorumuna göre ise; aile içerisindeki sevgi ve aile hayatı ise parçalanmaya ve yıkılmaya yüz tutmayacağına işaret eder.

Rüyada Ağlama Duvarında Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kişinin aslında normalde ağlama isteği yokken, ağlama duvarına giderek ağlamaya başlaması halinde kısmetinin ve hayırlı işlerinin kötü yola sapacağına işaret eder. Sevdiği kişilerin ve aşk hayatını güzel bir şekilde yaşamasını sağlayan insanın kısa sürede sırt çevirmeye başlayacağına delalet eder. Rüyada ağlayan birini görmek ise özellikle ağlamasının nedeni sizseniz, yakınlarınızın uzaklaşmaya başlayacağına yorumlanır.

İmam Nablusi Hz. tarafından ağlamanın nedeni olan kişi için yapılan yoruma göre, maddi darlığa düşüleceğine ve düşmanlarının artacağına işaret eder. Rüyada ağlama sesinin başkaları tarafından duyulması ve bir duvar, bina önünde ağlanması ise yoklukla karşılaşılacağına yorumlanır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Sarılarak Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir kadına veya erkeğe sevgi olmaksızın, yalandan ağlayarak sarılmak özellikle kısmetinin kapanmaya başlayacağına işaret eder. Her türlü durum karşısında çaresiz kalacağına, gücünün yetmediği durumlar karşısında başkalarından yardım almasının mümkün olmayacağına yorumlanır. İmam Gazali Hz. yorumuna göre; rakiplerinin veya düşmanlarının kendisinden çok daha başarılı ve güçlü olacağına, girdiği yollarda her zaman için yalnız bırakılacağına işarettir.

Rüyada ağlamak Diyanet tarafından yapılan yorumunda ise, gerçekten ağlanıyorsa iş hayatında sıkıntıya fakat aile hayatında huzura yorumlanır. Yalandan ağlanıyorsa ise iş hayatında uzun süredir planlanan durumlarda olumlu sonuçlara fakat aniden alınacak kararlarda kötü sonuçlar ortaya çıkacağına işarettir.

Rüyada Yüksek Ağlama Sesi Görmek Ne Anlama Gelir?

Ağlayan kişi sizseniz, insanların sizin sesinizi sadece ağladığınız için duyması halinde özellikle maddi anlamda çok sıkıntılı günlerle karşılaşacağınızı bilmeniz gereklidir. Rüyada ağlama sesinin başkasından gelmesi ve ona yardım etmeye çalışmanız ise başka insanlar tarafından yardım alacağınıza ve bu sayede mutluluğa ulaşacağınıza delalet eder. Aşk acısı yaşayan, yakınını kaybetmenin hüznünü taşıyan kişiler tarafından özellikle yalandan ağlandığı görülen rüyalarda bu acının devam edeceğine yorumlanır.

Rüyada ağlamak üzülmek gerçekten acı veren bir durum olarak görülüyorsa, yalnızsanız bu yalnızlığınızın manevi anlamda yükü çok ağır olacaktır. İmamı Gazali Hz. yorumuna göre; kişinin özellikle çok fazla insanın yanında ağlamaya başlaması halinde maddi manevi kayıplar yaşayacağına delalet eder.

Mezarda Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Ölmeden mezara girdiğini ve mezarda ağladığını görmek, rüyada sesli ağlamak durumuna yaşanan manevi huzursuzluktan ziyade olumlu yorumlanır. Bir başkası tarafından mezara sokulduğunu ve üzerinin kapatıldığını görme sonucunda yalandan ağlamak ise maddi huzursuzluğun devam edeceğine işarettir. Başkasının bir mezar içerisinde bulunması ve ağlamaya başladığının duyulması ise istediklerinize ulaşacağınızı ve uzun yıllar boyunca yaşamınızı devam ettireceğinize yorumlanır.

Kan Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Özellikle ölümcül hastalıklarla karşılaşılmayacağına, bu hastalıklara sahip olan kişilerin ise kötü rahatsızlıkları yeneceğine işaret eder. İllet bir vaka olmamak için kendinize iyi bakmanız halinde her türlü hastalığın üstesinden gelebileceğinize yorumlanır. İbn-i Sirin Hz. tarafından yapılan yoruma göre, kişinin kan ağlaması ise özellikle bir anda isteksiz bir şekilde başladığı taktirde iş hayatında sıkıntı çekileceğine delalet eder. Rüyada başkası için ağlamak sürekli olarak yanlış kararlar nedeniyle olumsuz gitmesinden rahatsız olan kişinin aile hayatı da eski huzur ve refah ortamının oluşmayacağına delalettir.

Ölünün Ağlaması görmenin tabiri için, Rüyada Ölünün Ağlaması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Ağlama Numarası Yapıldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kendini ağlarken görmek ve ağlama numarası yapmak, iş hayatında çok kötü bir tabloyla karşılaşırken aşk hayatında güzel bir sürece girileceğine işaret eder.

Ağlayan Kadın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ağlayan tanıdık kadın görmek çocuk sahibi olma ve gelecekle ilgili olumlu düşüncelerde bulunmanın zorlaşacağına işaret eder. Aile hayatınızın kötü durumlarla karşılaşma olasılığının bulunduğuna yorumlanır. Tam tersine iş hayatınızın iyi gitmesine delalettir.