Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Ağlama Krizine Girmek Görmek

Rüyada krize girerek ağlamak iş hayatında ve aşk hayatında keder ve sıkıntıya yorumlanır. Bazı yorumlarda ise ağlamanın türüne göre, krize girilmediği ve sevinçten ağlandığı durumlarda mutlulukla yorumlanır. Rüyanın görüldüğü yer, yalnız olup olmamanız, evli olup olmamanız ve ağlamanızın sebebine bağlı olarak eğer krize giriyorsanız bu yorum kederle ilgili olur. Rüyada ağlamak üzülmek erkek için sadece aşk hayatının değil, sosyal çevresindeki insanlarla arasının da bozulabileceğine delalet eder.

Kadın için iş hayatının ve gelecek kaygısının yanı sıra, sevdiği insanların teker teker kendisini terk edebileceğine delalet eder. Rüya tabirlerinde ağlama krizine girmek, rüyanın durumuna bağlı olarak olumlu bir olgu olarak görülmez. İbn-i Sirin Hz. tarafından eğer ağlamanın sebebi bir günah veya tövbe etme amacı taşıyorsa, rüya olumlu yorumlanır ve tövbenin kabul edileceğine delalettir.

Rüyada Bağırarak Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bağıra bağıra ağladığını gören bir erkek, ağlamasının sebebinde birinin kaybını yaşıyor ise, zaman içerisinde kendini paralayacağına işarettir. Aynı durumun yakın bir zaman sonra yaşanacağı ise özellikle hıçkırarak ve bağırarak ağlayan kişilerin rüyası için yapılan bir yorumdur. İmam Nablusi Hz. tarafından yapılan yoruma göre, Allah’a isyan etmeden ağlamak ve içine doğru ağlamak durumları tamamen olumsuz ve başına kötülük geleceğine işaret etmez.

Dua ederek ağlamak, aynı zamanda hıçkırmak ise rüyanın ağlama nedeninin de göz önünde bulundurulmasıyla aynı durumun yakın zaman içinde yaşanabileceğine delalettir. Rüyada ağlamanın ve çok fazla gözyaşı dökmenin, ağlama sebebine göre mal ve mülk edineceğinize de delalet ettiği görülür. Rüyada hıçkırarak ağlamak ve bağırmak, kısa zaman içerisinde maddi veya manevi kayıplarla karşılaşılabileceğine delalet eder. Kişinin mal ve mülk tutkusu, sürekli olarak bu alanda yoğunlaşması ve hayatını buna adaması durumunda kısa süre içerisinde mallarından olabileceği şeklinde yorumlanır.

Sevdikleriyle sınanan, mal ile mülkte gözü olmayan kişiler ise yakın zaman içerisinde manevi kayıplarla kayıplar yaşayabileceğine delalet eder. Eğer ağlayan kişi bir öğrenciyse ve hayatının sadece eğitimine bağlı olduğunu düşünüyorsa, yakın zaman önce yardım talep ettiği kişiden yardım gelmeyeceğine yorumlanır. Rüyada sesli ağlamak özellikle isyan noktasına vardığı taktirde kısa sürede kişinin başına türlü musibetler gelebileceğine işaret eder.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Tövbe Ederek Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyayı görenin yaşadığı ağlama süreci eğer duaya ve tövbeye dayanıyorsa, hayatının özellikle son döneminde yaşadığı sıkıntıların geçeceğine işaret eder. Rüyada ağlamak Diyanet tarafından özellikle de tövbe edilmesiyle gerçekleşiyorsa, kişinin kısa sürede manevi huzura ereceğine delalettir.

Gözyaşlarının Toplandığını Görmek Ne Anlama Gelir?

  • Gözyaşlarının belirli bir noktada toplandığını görmek hayra yorumlanır.
  • Rüyada gözyaşları sürekli olarak akıyor ve bir yerde birikiyorsa, rüyada başkası için ağlamak da o kişinin mal mülk edileceğine delalettir.
  • Eğer kendiniz veya birinci dereceden akrabalarınız için ağlıyorsanız, bu durumda sorun yaşadığınız alan üzerinde refaha ereceğinize yorumlanır.
  • Maddi bir kıtlık içerisinde olan kişi, İmamı Caferi-i Sadık Hz. yorumuna göre; kısa sürede Allah katından maddi refaha ereceğine işaret eder.

Ağlamadan Gözün Yaşardığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Ağlamayan kişinin gözlerinin bir şekilde yaşardığını ve sildiğinde de normale dönmediğini gören kişi, alın terinin karşılığını alacağına delalettir. Rüyada kendini ağlarken görmek ise kişinin maddi zorluklarından kendi çabasıyla çıkacağına delalettir.

Hıçkırarak Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ağlayarak uyanmak ve sonrasında da hıçkırarak ağladığını görmek ise iş hayatında veya aile hayatında büyük bir sıkıntı yaşanacağına delalet eder. Bu durumun maddi ve manevi boyutu ise son dönemde aldığınız kararlar neticesinde tüm aileyi etkileyecek ölçüde olacaktır.

Ağlayarak Sinir Krizi Geçirmek görmenin tabiri için, Rüyada Ağlayarak Sinir Krizi Geçirmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Sesli Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Girilecek olan bir yolda, iş veya aşk hayatında atılan bir adımda çok fazla sıkıntı çekileceğine delalet eder. Sesli ağlamak ve insanların duyması, kötü bir haber alınacağına işarettir.

Sarılarak Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Pişmanlık yaşayan ve bu pişmanlığının ardından Allah’a yakararak tövbe eden erkek, aldatma benzeri durumlarda ise manevi huzuru eşiyle birlikte aramalıdır. Kadının aldatma veya insanları kandırma sonucunda vicdanı rahat olamaması nedeniyle rüyasında ağlaması halinde, İmamı Gazali Hz. yorumuna göre güzel günlerin yaklaştığı ve tövbenin kabul edileceği şeklinde yorumlanır. Rüyada bağırarak ağlamak ve birisine sarılmak, atılan adımda sorun yaşanan olayların zamanla geçeceğine delalet eder.